Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelt kérdés
Több,mint két éve boldog kapcsolatban élek.36 éves vagyok,a párom 39. 2 gyermekem van az előző házasságomból,neki nincs,nős sem volt soha.Beszéltünk eljegyzésről.Már ékszerésznél is voltunk méretet venni a gyűrűhöz,de egyelőre kifogásokat hallok,most nincs rá pénz,most nincs rá idő,ez,az stb...ez megy hónapok óta. Vitaforrás lett...
2014. szept. 17. 14:11
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
63°% -os nem tudom,honnan gondoltam,hogy férfi vagy,talán azok ilyen tárgyilagosak,érzéketlenek,azok állnak így a párkapcsolathoz,vagy házassághoz,eszükbe nem jut,hogy van olyan,hogy az ember már egy rosszul sikerült házasság után találja meg a másik felét.
2014. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

"2.A párom megszeretné adni a módját. Nem akar sem ezüst,sem titán ékszert venni. Nem akar csak úgy két tanúval bemenni. Neki első házasság,és szeretné,ha az utolsó is lenne.Emlékezetes,szép,romantikus.Nem egy gyorsan dobjuk össze ,essünk túl rajta dolog"


Tessék itt van, a saját kérdésedet már megválaszoltad kérdező...ennYI. Majd eljön az ideje az eljegyzésnek.Vagy nem. A lényeg, hogy boldogok legyetek együtt.

2014. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

1. Hát érdekes... Anyósom, és a férjem apja is úgy házasodtak (sajnos), hogy a férfi már a halálán volt. Nem sokra rá sajnos el is ment... Mégis össze tudtak házasodni, mert akarták!


2. Senki nem mondta hogy ezüst vagy titán gyűrűje van azoknak, akik pl 100 ezer forint alatti összegből csináltak esküvőt. Nekünk arany gyűrűink vannak például.

Kicsi nem kéttanús esküvő is lehet szép és romantikus. Mi is megadtuk a módját. Mindössze nem dobtunk ki milliókat 1 napért. Borzasztó pénzkidobás lett volna. Nem egy összedobott essünk túl rajta dolog volt. Nem tudom honnan szeded ezt???? Mi ez a lenéző duma csak mert nem került milliókba? Ugyanúgy meg kellett szervezni mint egy szaloncukor esküvőt, nem szervezte meg magát.. csak nem olyan drága:) De attól még hónapokig szerveztük apránként. De végül is nekem 8. Te vársz évekig, talán hiába, nem én....


3. Ahogy gondolod.

2014. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

41. Én erre csak annyit tudok írni neked, hogy elsőre jól kell párt választani, és akkor nem a házasságban jövünk rá arra, hogy mégse az kell aki ott van, hanem valaki más...= nem lesz válás.


Ha neked a megfontoltság, és a józan választás érzéketlen, akkor nem lehetsz valami okos ember.

2014. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

Ez kissé viccesre sikeredett,hogy "elsőre jól kell választani párt" --> :D miért? Az olyan könnyen megy? Jó neked ;) Első kapcsolatom hét évig tartott,menyasszony voltam. Azt hittem vele maradok örökre. Ha mindenki ésszel,meg tapasztalattal születne,akkor nem tudnánk "jól" választani,mert mindenki "jó" lenne ;)

Mégis mi a "jó" fogalma,kedves kommentelő?

Mindenkinek mást jelent :)

Másik: honnan tudod,hogy a "jól" választott partnered x év múlva,mondjuk hét év múlva nem e hibban meg,és jön össze a kollégájával?

Megteheti mondjuk ezt 15 év múlva is,mikor már házasság és gyerek van.

Nem kívánom ezt senkinek,de ilyet is csak az tud írni,aki nem koppant még életében vagy túl fiatal.

Koppanni meg kell,mert így leszel bölcs és tapasztalt,nemde? :)

Tudnék mesélni olyan sztorikat környezetemből ,hogy leesne az állad. Azok,akik azt hitték "jól" választottak,egy jó ideig éltek is boldogságban,majd derült égből villámcsapásként érte őket a csalódás,lestek nagyokat.

Ez egy más világ,tessék felfogni. Nem falun vagyunk,meg nagyanyánk korában. Manapság már divat lett a "másság" felvállalása is. Hol volt ez régen?

És még sorolhatnám...mennyi minden változott azóta.

Aki még nem kapott még pofont az élettől az ne alkosson véleményt szerintem :) és ha álomvilágban él,maradjon is ott,örüljön,hogy ott élhet,élvezze ki,amíg tart!

2014. szept. 18. 22:35
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Esküvő: 2 tanú, anyakönyvvezetővel hazánkban ingyenes, a házassági kivonat ára 10eFt.

Gyűrű: Nekem voltam szegény rokonaim Zalában egy kis faluban. Nagyon szegények voltak. Vaskarika volt a gyűrű (függönykarika-még állítható is!), ezt húzták egymás ujjára az anyakönyvvezető előtt. Mert akarták a dolgot! A kifogást keres, az talál is! Mindig lesz kifogás hidd el. Azért merem ezt írni, mert engem is évekig áltatott egy férfi: most anyukám beteg,most pénzem nincs, most a mhelyem stresszes...Kifogás mindig lesz és hihető és valós is lesz!

Én azt mondom: aki akar valamit, az pont a nehézségek ellenére is megteszi: bár rákos anyukám, de el foglak venni, bár nincs pénzem, de ha beéred függönykarikával, akkor elveszlek....

2014. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Én úgy értettem hogy ha már házasságra adod a fejed, akkor nézd meg kihez mész hozzá. Tudod, hogy aztán ne kelljen elválni..


Képzeld én is csalódtam már, korábban voltam menyasszony, de ahogy telt az idő, rájöttem milyen emberrel vagyok együtt, és elhagytam. Nem kellett hozzámennem és aztán elválnom, ahhoz hogy rájöjjek, milyen ember. Mert megismertem a házasság előtt, és igenis kijött az igazi énje, tehát otthagytam.

Ha egy ember a másikat több évig tudja hülyíteni, akkor az vak, vagy nem akarja észrevenni milyen a párja valójában.


Onnan tudom mi lesz 10-20 x év múlva, hogy a férjemet megismertem:) Bármennyire hihetetlen, meg lehet ismerni egy felnőtt embert. Ugyanúgy együtt leszünk ahogy most is. Ismerem és tudom hogy nem fog összejönni egy kollégájával sem. 1részt azért mert neki nem kell másik nő, soha nem is kellett, másrészt csak férfiakkal dolgozik:)

Úgy ismerem ahogy saját magamat, tehát tudom hogy semmi olyat nem fog tenni amivel megbánthat.


Például: egy olyan ember aki hűtlen lesz, az nem megváltozik a kapcsolat alatt, hanem mindig is olyan volt. Tehát a párja rosszul választott, nem ismerte meg eléggé, legalább mielőtt hozzáment volna.

2014. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!