Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelt kérdés
Több,mint két éve boldog kapcsolatban élek.36 éves vagyok,a párom 39. 2 gyermekem van az előző házasságomból,neki nincs,nős sem volt soha.Beszéltünk eljegyzésről.Már ékszerésznél is voltunk méretet venni a gyűrűhöz,de egyelőre kifogásokat hallok,most nincs rá pénz,most nincs rá idő,ez,az stb...ez megy hónapok óta. Vitaforrás lett...
2014. szept. 17. 14:11
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Nézd mit találtam: [link]

Ennél szebb nem is kell és tök olcsó:)

2014. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
55%
Nem akarlak megbántani,de 36 évesen két gyerekkel minek akarsz eljegyzést? Nem elég már ennyi idősen az együttélés??
2014. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
73%
36 évesen a legszebb korban van.Mi bajotok ezzel??
2014. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
60%

Több dolog is eszembe jutott.


1. Azt írod 39 éves a párod, és sose volt nős. Szerintem ennek oka van...Valószínűleg az hogy valójában nem akar megházasodni. (nem mondom hogy biztos, csak ennek is megvan az esélye, hogy csak megvárja meddig vársz te)


2. Ha pl nem akarsz 2 tanús esküvőt, de puccparádés rongyrázós lagzit sem tudtok tartani anyagi okokból, akkor lehet tartani a kettő közt is esküvőt a legszűkebb család és baráti körben. Ez nem hinném hogy drága.Nálunk ez 15 vendég volt.


3. Nem tudom, és nem is tartozik rám miért ért véget az első házasságod, de ha az első nem sikerült, minek akarsz másodikat? Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.... (De persze ez a te dolgod)


És még mielőtt megkérdeznéd, tudom mit jelent az eljegyzés, voltam eljegyezve, szóval én értem miről beszélsz, és mit jelent a dolog:),azóta meg házasságban élek. De azt remélem tudod, hogy az eljegyzés még nem jelenti azt hogy el is fog venni a párod... Ismerek olyat aki pl időhúzásra használta addig amíg talált magának másik nőt. Csak hogy ha lesz is eljegyzés, azért annyira ne éld bele magad. A gyerek kérdés meg már most rizikós, nem még x év múlva, szóval gondold meg.


És hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak amit feltettél: gondold át a lehetőségeket. Ha neked fontos az eljegyzés, és hogy idővel összeházasodjatok, de neki nem az, akkor vagy elfogadod, vagy olyat keresel akinek szintén fontos.

2014. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Akinek több dolog eszébe jutott:

1.Igen,oka van,hogy nem házasodott. Egészségügyi okok. Ettől függetlenül élt már együtt nővel.

2.Nem látunk bele egymás pénztárcájába nyilván,így ne is ítélkezzünk felette,jó? :) Lehet,ami neked olcsó,nekem az is drága. Szülők támogatását meg nem akarjuk igénybe venni.

3.Ezt a véleményedet nagyon nem értettem. Itt kérdezném meg,hány éves is vagy?

Azért,mert az első házasságom nem sikerült,törvényszerű,hogy a második sem fog? :) Ezt ugye te sem gondoltad komolyan :D

Talán én lennék a világon az első elvált nő,aki ismét férjhez megy? :) Huh ,de híres vagyok :D


Természetesen tisztában vagyok vele,hogy egy eljegyzés nem garancia az esküvőre :) nem vagyok már húsz éves,némi tapasztalattal rendelkezem ;)

Az sem baj,ha sosem házasodunk,és sosem lesz közös gyerekünk. Boldogok leszünk nélküle :)

Én letudok erről mondani,szerintem ő is.

Viszont az utolsó mondatod már érett,felnőtt emberre utal.

Valóban ez olyan vitaforrás,ami válóok is lehet két ember között.

Pont ezért vacilálok. Tudni szeretném persze,ki hogy vélekedik. Mit tenne a helyemben. Egyelőre eljegyzésről van szó,nem tovább :) persze lehet gondolkodni tovább,de az a jövő,ami képlékeny. Tervek vannak persze. Ami aktuális viszont,az a gyűrűzés. Erről cseverésszünk most :)

2014. szept. 17. 20:55
 36/47 anonim ***** válasza:
77%

Úristen milyen kommentek :)) Egy hozzászóláson belül leöregasszonyozzák a 36 éves kérdezőt,és azt írják a 40 éves pasira,hogy "ilyen fiatalon" :D Hihetetlen.


Ne törődj velük kérdező,én egy 41 éves nő vagyok,együtt élek 4 éve a 34 éves vőlegényemmel,és közösen neveljük az én két lányomat.Tavaly decemberben volt az eljegyzésünk,az esküvő olyan 1 év múlva lesz.Tudom mi az amiről írtál,hogy szeretnéd tudni,merre tart a kapcsolatotok,mégis úgy gondolom,hogy tényleg várj türelmesen,akármilyen nehéz is.


Ja az meg aki azt írta,1x már voltál férjnél,minek mennél újra férjhez,hát az meg tuti egy állandóan átba@ott pasi,akinek minden nő,minden kapcsolat ugyanolyan,tehát minden házasság is :S

2014. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
82%

kifogás az van

eü ok

anyagi ok

idő nem megfelelő

stb


nem akar házasodni, de nem tökös, hogy megmondja.

te meg addig hisztizel amíg otthagy. amit mondjuk meg is érdemelnél

2014. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
52%

1.Egészségügyi okok. Ettől függetlenül élt már együtt nővel. Ha együtt tudtak élni, miért nem vette el a párod a másik nőt? Ez így kifogásnak tűnik...

2."Nem látunk bele egymás pénztárcájába nyilván,így ne is ítélkezzünk felette,jó? :) Lehet,ami neked olcsó,nekem az is drága. Szülők támogatását meg nem akarjuk igénybe venni."

Mi sem vettük igénybe szülők támogatását, nem tudom ezt honnan szedted???? ítélkezünk ítélkezünk ismeretlenül?:) De, rendben, ha nektek minden fillér kell és 94 ezer forint is sok egy esküvőre akkor rendben, legyen igazad. Miért nem tartotok kéttanúsat? Az ingyen van:) Na? Mert ha az anyagiak ennyire problémát okoznak, akkor ez a megoldás. Ha a párod ennél is kifogásokat gyárt akkor egyszerűen nem akar házasodni....

3."Ezt a véleményedet nagyon nem értettem. Itt kérdezném meg,hány éves is vagy?

Azért,mert az első házasságom nem sikerült,törvényszerű,hogy a második sem fog? :) Ezt ugye te sem gondoltad komolyan :D

Talán én lennék a világon az első elvált nő,aki ismét férjhez megy? :) Huh ,de híres vagyok :D"


Nem, nem te lennél az első aki újra férjhez megy, de a sokadik aki LEHET hogy megint csak növelné a válások számát.

Nem tartozik ide hány éves vagyok, de ha nagyon érdekel 28. Csak gondoltam ha 1 nő életében fontos a házasság stb, mint ahogy nekem is az volt, akkor egyszer kívánja megtenni, mert 2.-3. sokadik örök hűség, majd válás kicsit nevetséges....mondom, nyilvánvalóan a te döntésed. Nem kell vérig sértődni, én csak egy véleményt fogalmaztam meg illetve egy apró kérdést tettem fel :) Nem mondtam, hogy a második házasságod se fog sikerülni egy szóval sem, csak megkérdeztem, hogy ha már az első is válással végződött, miért akarsz megint egy esetleges válást?


Persze ez az én saját kis dolgom ami téged nem érdekel, de én úgy gondolom hogy ha 1 ember mellett lekötöm magam, mert azt érzem mindketten örökre együtt akarunk lenni, és ha ne adj isten nem sikerül a későbbiekben, bár erre nem utal semmi jel, akkor nem teszem meg ezt másokkal többször mert minek? Mondom, ez az én rigolyám csak, és ezért kérdeztem. Nem kell bekapni. Csak egy szimpla kérdés (érdeklődés) volt, semmi több. És szerintem bunkó sem voltam....


"Tudni szeretném persze,ki hogy vélekedik. Mit tenne a helyemben. Egyelőre eljegyzésről van szó,nem tovább :) persze lehet gondolkodni tovább,de az a jövő,ami képlékeny. Tervek vannak persze. Ami aktuális viszont,az a gyűrűzés. Erről cseverésszünk most :)"


Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy ha első házasságról van szó, hogy nekem fontos volt, és nem maradnék hosszú évekig olyan férfival aki nem vesz el. De mivel nem ez a helyzet áll elő most, szerintem legyél türelmesebb:)Mert hogy azt írtad ha nem lesz előrelépés akkor is vele maradnál élettársként. Na, ez itt a lényeg kérem szépen. :) Szóval nem marad más, csak a türelem.


Más kérdés, és saját vélemény amivel nem kell egyet érteni, hogy egy válás után mint leírtam én már nem házasodnék újra.


Legutóbbi okoskától kérdezném, mégis miből szűrted le, hogy férfi vagyok? (sehol nem írtam, mert nem vagyok az)

2014. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Extrém esetben ha jól tudom az anyakönyvvezető kimegy a "halálos ágyhoz" is. A két tanús esküvő nulla forint. Nekem itt túl sok a kifogás. De mindent félretéve, ha akar elvesz, ha meg nem akkor nem. Nyilvánvalóan ha meghatnák az érveid már megkért volna. Semmi sem történik ok nélkül.
2014. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

1.Egészségügyi okok. Mondjuk gyógyíthatatlan betegsége volt,amiből mégis felállt,valami csoda folytán. Akkor éppen nem az volt eszében,hogy házasodjon és gyermeket vállaljon,hanem az,hogy túlélje.

2.A párom megszeretné adni a módját. Nem akar sem ezüst,sem titán ékszert venni. Nem akar csak úgy két tanúval bemenni. Neki első házasság,és szeretné,ha az utolsó is lenne.Emlékezetes,szép,romantikus.Nem egy gyorsan dobjuk össze ,essünk túl rajta dolog.

3.Nem a statisztikáknak szeretnék megfelelni,és aszerint élni. Tehát,nem fogok azért maradni valakivel,nehogy növeljem a válások számát :D

28 évesen tudhatnád,hogy egy élet kevés megismerni valakit. Először mindenki a jó oldalát mutatja.Majd később kiderül különféle helyzetekben hogyan reagál.

Másik,csak hogy megértsd miért vannak válások,minden és mindenki változik a körülmények hatására.

A nő és férfi is. Házasság után,gyermekvállalás után. Mindenkiből mást hoz ki.

Ma már nagyon ritka az életre szóló kötelék. Régen még voltak annyira toleránsak az emberek egymással,mert ezt várták tőlük. Szégyen volt válni.Attól féltek mit gondol majd róluk a rokonság,a nép. Elítélendő volt.

Manapság már modernizált világunkban ez nem mérvadó.

Régen megbocsájtották a hűtlenséget,mostanság a média is arra sarkall,ad ki az útját,de rögtön :)

Szüleink korában egy pofon is elcsattant,azt is benyelték. Sok korunkbeli gyermek nem tudja milyen házassága volt szüleinek,mert nem mondták el neki.

Az én szüleim 30 év után mentek külön,hivatalos válás nélkül. Addig úgy tűnt minden rendben. Ennek már jó pár éve. Nagyszüleim még kitartottak egymás mellett,de nagyanyám elmondása szerint voltak ott megbocsájthatatlan problémák,amin a mi generációnk nem hunyna szemet az biztos :)

Visszatérve hozzám,egy gyűrű bizony jól esne :) akár ezüst is,de az ő elmondása szerint megéri várni egy csodaszépre.

Hogy mit teszek? Várok türelmesen ;)

2014. szept. 18. 16:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!