Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelt kérdés
Több,mint két éve boldog kapcsolatban élek.36 éves vagyok,a párom 39. 2 gyermekem van az előző házasságomból,neki nincs,nős sem volt soha.Beszéltünk eljegyzésről.Már ékszerésznél is voltunk méretet venni a gyűrűhöz,de egyelőre kifogásokat hallok,most nincs rá pénz,most nincs rá idő,ez,az stb...ez megy hónapok óta. Vitaforrás lett...
2014. szept. 17. 14:11
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
91%
Az a kérdés, hogy te eljegyzés nélkül is jól érzed-e magad mellette vagy mindenképpen kell neked a házasság?
2014. szept. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Nem érzem így jól magam. Persze van külső nyomás is a család részéről. Házasságról nincs szó. Egyéb okok miatt. Csak egy egyszerű eljegyzés lenne karikagyűrűvel. Ő mégis halogatja.
2014. szept. 17. 14:15
 3/47 anonim ***** válasza:
91%

Az eljegyzésenk mi értelme, ha utána házasságról nincs is szó? Most nyomás van az eljegyzésre, utána nyomás lesz a házasságra is.

Terveztek-e közös gyereket? Mert ha igen, akkor az kellő érv lehetne a házasság mellett.

2014. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
87%
Annak meg mi értelme van?
2014. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Nekem mérföldkövet jelentene a kapcsolatunkban. Hogy tudjam,tartunk valamerre. A gyűrű egyfajta próba-házasság. Valami kis apró kötelék köztünk. A lényeg,hogy nagyon szeretném,és ezt mondtam is neki. Boldoggá tenne. Tehát tisztában van vele,mégsem lép,kifogásokat keres.Persze, azt mondja szeret,és velem akarja leélni az életét.
2014. szept. 17. 14:23
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
A párod talán megijedt. Erről kéne beszélnetek. Mert joggal gondolhatja, hogy most csak eljegyzést kérsz, de rövid időn belül azután házasságot is, és tudod, vannak olyanok, akik egyszerűen megfulladnak az ilyen kötelékektől. Ez még jelentheti azt, hogy valóban szeret téged, csak mondjuk majd 40 évesen már nem látja értelmét a házasságnak.
2014. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Szeretnénk közös gyermeket is,de egyelőre anyagi okok miatt nem tehetjük meg. Két iskolás gyermeket nevelünk közösen az előző házasságomból. Azt mondta nem riad vissza az esküvőtől sem,azért nem vesz el,mert anyagilag megterhelő lenne.Ezért egyeztünk ki egy eljegyzésben,ami számunkra felér egy házassággal.Most mégis azt érzem,hogy nem olyan fontos neki,mint azt állította.Szerinte türelmetlen vagyok.
2014. szept. 17. 14:31
 8/47 anonim ***** válasza:
47%

ha nincs lagzi, akkor merre fele haladtok???

bocs azt hittem egy 19 éves írta ki

hisztiparádé indul.

2014. szept. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%

Légyszi ne haragudj meg, hogy leírom a véleményemet.

De szerintem nagyon gáz, hogy 36 évesen eljegyzést akarsz. Főleg úgy , hogy nem lesz esküvő, szó sincs róla. Gyakorlatilag így semmi értelme. Ilyenkor az lenne a normális ha fognátok magatokat és összeházasodnátok.

Amúgy szerintem nem lenne mérföldkő a kapcsolatotokban. Egyrészt ha ő is akarta volna, már rég túl lennétek rajta, már a házasságon is. Én bohóckodásnak tartom az eljegyzést közel a 40-hez, főleg ha együtt éltek stb...

Szerintem ne erőlködj, mert ez a pasi nem akar igazán, lehet jobb lenne olyat keresni aki tudja mit akar, ez esetben téged.

2014. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy meg ha igazán szereti egymást a pár, és az nekik a lényeg hogy házasok legyenek akkor az nem nagy kiadás. A 4 fős esküvő nem kerül sokba.Sok helyen ingyen van. Szóval ez is csak kifogás.

Viszont ha neveli a gyerekeidet akkor mégis csak szerethet.Hiszen más gyerekét nevelni nem mindenki tudná. Ha látod, hogy jól bánik velük szereti őket akkor érdemes mélyebben megbeszélni hogy miért is nem akar házasságot. Az eljegyzést felejtsd el , az "fiataloknak" való. Légy határozott és kérd az igazi okokat. Jogod van tudni mit akar vagy mit nem akar.

2014. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!