Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem jegyez el?

Figyelt kérdés
Több,mint két éve boldog kapcsolatban élek.36 éves vagyok,a párom 39. 2 gyermekem van az előző házasságomból,neki nincs,nős sem volt soha.Beszéltünk eljegyzésről.Már ékszerésznél is voltunk méretet venni a gyűrűhöz,de egyelőre kifogásokat hallok,most nincs rá pénz,most nincs rá idő,ez,az stb...ez megy hónapok óta. Vitaforrás lett...
2014. szept. 17. 14:11
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Szereti a gyerekeimet,törődik velük. A gyerekek is imádják. Mi is szeretjük egymást. Működik a dolog. Ez valamiért mégis hiányzik nekem. Anyagi problémákra hivatkozik. Hogy nem állunk olyan jól,megélhetési gondjaink vannak. Szeretnék a felesége lenni. Úgy érzem ő is elvenne. Legalábbis ezt mondja. Én csak egy egyszerű karikagyűrűt szeretnék. Szerintem sem nagy kérés. Én ilyen vagyok,engem ez boldoggá tenne. Neki ezt meg kellene értenie. Mivel nem vagyunk már húsz évesek,nem hiszem,hogy várnom kellene még 5-7 évet. Felnőtt emberek vagyunk. Egy család. Mégis halogatja,kifogásokat keresve. Nem értem miért,ezért is indítottam a topikot,hátha rájövök a titokra.
2014. szept. 17. 14:49
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
De ne kérd rajta számon... lehet, hogy meg akar lepni...
2014. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő nem kerül sokba, sőt, ha nem kértek extrákat, csak bementek aláírni egy hétköznap, akkor ingyenes. Még gyűrűre sincs szükség.
2014. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Sajna számon kértem már rajta. Ezért is írtam,vitaforrás lett. Beszélünk róla,egyre sűrűbben az utóbbi időben. Lassan 3 éve,hogy együtt élünk. Nem tudom neki mennyi idő kellene még. Állítása szerint kis idő,mire összekaparja magát anyagilag. Úgy érzem,ez kifogás. Az elmúlt időszakban volt plusz bevétel,mégsem ezen törte a fejét. Arra hivatkozott,hogy nem volt ideje. Most lett nem várt kiadás,így most idő van,de pénz nincs :) Az a baj,hogy már elkezdtem gyötrődni ezen. Gondolkodni. Minél jobban telik az idő,egyre bizonytalanabb leszek az érzéseiben...
2014. szept. 17. 15:00
 15/47 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos elég negatív lesz a hozzászólásom de tapasztalatból beszélek mert a családunkban is volt ilyen történet, és kicsit mögélátok más szemszögből a dolognak:


Nem akarsz esküvőt de eljegyzést igen. Minek? Hogy az öreg barátnőid lássák az ujjadon az új gyűrűt? Hogy a családod láthassa hogy két gyerekkel is sikerült valakit fognod? Hogy szingli barátnőidnek az orra alá dörgölhesd hogy míg nekik egy sem jött össze, Te bezzeg gyerekestől elkeltél? Hogy bizonyítsd magadnak hogy érsz valamit az életben mert kellesz valakinek? Ja, most még azt mondod hogy nem kell esküvő de ha rád kerül a gyűrű máris a menyasszonyi ruhán gondolkozol majd.

Egyébként meg egy esküvőt nulla forintból is ki lehet hozni, elgyalogoltok az anyakönyvvezetőhöz két tanúval és aláírtok, ennyi. 15 perc. És ezt a párod is tudja nagyon jól.... Egyébként meg a párod valószínűleg meggondolta a dolgot és már nem érzi úgy hogy ilyen fiatalon egy kétgyerekes családanyához kéne kötnie magát. Nem tudom van-e munkád de valószínűnek tartom hogy ő vállalja a nagyobb anyagi részt a közös életetekből és lehet szeretne inkább a saját jövőjére költeni mintsem a Te múltadra (gyerekek).

2014. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
60%
Aha, vágom szóval neveli a te exedtől származó gyerekeket, de te ettől függetlenül úgy érzed, hogy sehová nem halad a kapcsolatotok, meg a többi női nyavalya, amiket ilyenkor előadnak. Vágom, tényleg. Nézz már magadba... Mondom ezt nőként.
2014. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd abba a számonkérést és várj türelemmel. A pasik nagyon nem szeretik a számonkérést, és pont amiatt megy el a kedvük az egésztől. Azt szeretik, ha övék a döntés, és nincs kikényszerítve. Mondta, hogy el akar jegyezni? Igen. De ennyi idősen már tudhatnád, hogy csak azt hisszük el, ami már megtörtént. Eljegyzés nélkül már nem is kell?
2014. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Huh,már vártam a negatív kritikákat is :) természetesen dolgozom. Közös kasszán vagyunk,de ha nagyon kíváncsi vagy,én vállalom a nagyobb részt az anyagiakban. Nálunk ez nem jelent problémát :) a pénzen nem vitázunk. Mindenki más,más igénnyel. Számomra fontos,hogy fejlődjön a kapcsolatunk. Úgymond beérném egy eljegyzéssel,36 évesen nincsenek nagy elvárásaim,hogy most aztán vegyen el feleségül de rögtön! Erre adok neki időt,hogy magától jusson eszébe :) meg kiforrjon a kapcsolatunk is. Mivel voltam már házas,tisztában vagyok vele mit jelent egy házasság. Mikor megismert tudta,elváltam,van két gyerekem. Így fogadott el,így vállalt be. Engem választott a gyerekeimmel. Mivel nem húsz éves már ,így agyilag is érett a gondolkodása,40 évesen tudja,hogy a mi korosztályunkban már elég ritka,aki gyerek nélkül van. Itt nem ezen van a hangsúly. Ha neki ez probléma,akkor minek van velem,velünk? Nem tartok pisztolyt a fejéhez :) Nah most,a gyűrű számomra összetartozást ,a szerelmünk jelképét jelenti. Lehet,neked nem :) nem vagyunk egyformák és ez így van jól,igaz? :) Nekem fontos,lassan három év után,hogy úgymond bizonyítsa,valamerre tartunk. Ennek hangot is adtam. Hangsúlyozom,én ilyen vagyok :)
2014. szept. 17. 15:14
 19/47 anonim válasza:
100%
ha a "múltjaként" fogja fel a gyerekeket, akkor az már régen rossz. az ilyen embertől nemhogy gyűrű, de semmi sem kéne...de szerintem ilyet nem kellene feltételezni. ha egyszer szereti a gyerekeket, törődik velük, valószínűleg ilyenről szó sincs. fel a fejjel! nálunk már több mint 1 éve vitaforrás ez az eljegyzés dolog.. az ember minél jobban szeretné, "erőlteti", a másik annál kevésbé mutat hajlandóságot... mi egyszer úgy összevesztünk, hogy este haza sem jött, csak hajnalban, akkor megmondtam neki, hogy szeretném, ha vége lenne... akkor azt mondta, ő nem fog elengedni, komolyabbra szeretné fordítani a kapcsolatot, meg akarja kérni a kezem, most már tényleg... ez már 4-5 hónapja volt, azóta sincs semmi. van, aki fél elkötelezni magát. pont annyira fontos neki az eljegyzés, mint neked, ugyanolyan volumenűnek gondolja, és pont ezért nem mer lépni.. mert ez egy nagy döntés. adj neki még 1 kis időt, addig pedig te se rágódj ezen, mert abból csak viták lesznek!:)
2014. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
23%
A párod keressen egy normális nőt, (kb 30 körül), és csináljanak együtt gyereket. Problem solved.
2014. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!