Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Téged sem jegyeztek el, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Téged sem jegyeztek el, mégis házasodsz?

Figyelt kérdés

4 év után a párom úgy döntött, hogy ideje összeházasodnunk. (Nem vagyok terhes, most állunk úgy, hogy nagyjából berendeztük a lakást, tudunk félretenni a lagzira.) Ennek én nagyon örülök, de nem volt klasszikus lánykérés... És kérdezgeti is, hogy szeretnék-e gyűrűt meg ilyenek... Mármint kísérőt, lánykérőset. Szeretnék, de nem úgy, hogy akkor megmondom, hogy melyik legyen, hol és hogy kérjen meg. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy törődjek bele? Egyébként romantikus alkat, nagyon kedves meglepetéseket szokott okozni, de ez valahogy nem lett az.


Más is járt így? Mi lett belőle?


2014. máj. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Csak, hogy megnyugodj!!!

2014. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen mostanra meg is nyugodtam, főleg, hogy írták páran, hogy náluk se volt lányérés, na bumm, túlélték. Csak még a barátnőim is megpiszkáltak egy kicsit, hogy én tényleg ezt akarom-e, meg hogy nem igaz, hogy nem tudta, stb. Meg az anyám. Meg az anyósjelöltem... Meg a párom nagymamája... Ilyenek ezek a nők, csak megkavarják az állóvizet. Meg néha a szart is...
2014. máj. 20. 14:49
 53/70 anonim ***** válasza:
67%

Piszkálhatnak, ha egyszer a szegény fiúnak pont ez kiment a fejéből, felesleges sápítozniuk.

Tényleg a nőők nagyon tudnak kavarni. Én is nő vagyok :D

2014. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
80%

Szia Kerdezö! Nincs valami közös ismerös, csaladtag, barki, akin keresztül eljuttathatnad hozza az infot? Akkor nem kellene direktben megmondanod, es nem is tudnad pontosan, hogy mi fog törtenni.


En a helyedben keresnek valakit, akar az edesanyjat, vagy valakit, akivel tudod, hogy beszelnek gyakran, es elmondanam neki ezeket, amiket leirtal, hogy szeretnel kiserö gyürüt, amit ö valaszt ki, es barmilyen hülyen hangzik is, szeretned, ha megkerdezne rendesen, külön, amikor kettesben vagytok, mert ez a lepes kimaradt, viszont neki szemelyesen nem akarod megmondani, mert furanak erezned ugy, es szeretned, ha meg egy kis meglepetes resze is lenne a dolognak.


Egyebkent meg ez tenyleg egy egyedi lanykerös sztori:) Hogy a szüleidtöl megkerdezte, hogy mikor nem dolgoznak, hogy tarthassatok esküvöt. Ez azt is mutatja, hogy biztos abban, hogy te vele kepzeled el az eleted.


De megertem a csalodottsagod is, volt itt valaki gyakorin, akinek a penzt adta oda a gyürüre a parja, mert neki munka miatt el kellett utaznia. Cserebe ö viszont olyan gyürüt valaszt, amilyet tenyleg szivesen hordana. Mindennek van jo es rossz oldala. A csalodottsagoddal ugy tudsz megbekelni, hogy megkeresed a jo oldalat, amit lehet, hogy most nehez latni, de nekem rögtön kettö is eszembe jutott, amiket fentebb irtam.


Aztan ott van meg az is, hogy fontosnak tartja, hogy a szüleidet ne hagyja ki az egeszböl, illetve azota hajol ertem, többször is megkerdezte, hogy te mit es hogyan szeretnel, tehat fontos neki, hogy te mit szeretnel. Szerintem amugy nem az a legrosszabb, hogy beszelsz neki az erzeseidröl, es akkor tenyleg minden meglepetesnek annyi, hanem hogyha magadban tartod a csalodottsagodat. En mindenkeppen a tudtara adnam valamilyen modon. Nalunk is elöfordul, hogy valami nem ugy alakul, ahogy elkepzeltem. Olyankor merges es szomoru vagyok, megvarom, ameg lehiggadok, aztan elmondom a ferjemnek, hogy mit es miert ereztem, es megprobalunk együtt kitalalni valamit ra.

2014. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:
Nem, most már ráhagyom. A barátnőimet külön megkértem, hogy csak akkor mondjanak neki lánykérős dolgokat, ha megkérdezi őket. Az anyja már magától mondta neki, hogy illett volna megkérdezni engem is. Ha megkérdez, ha nem, augusztusban összeházasodunk. Nem sokára lesz szép karikagyűrűnk is, úgyhogy a kérdést lezárom, köszönöm a sok hasznos tanácsot!
2014. máj. 20. 15:00
 56/70 anonim ***** válasza:
36%

Hát a kérdésed és még az első oldalnyi válaszokig azt gondoltam, hogy tök jó a kapcsolatod, csak egy bolha problémából akarsz elefántot hisztizni, és elegendő lesz valóban néhány válasz más szemszögből terápiás céllal,

de mostanra egyre nyilvánvalóbb, hogy egyáltalán nem nőttél még fel a házassághoz.


Kérdező! Szabad egy kérdést?

Polgári esküvő lesz, vagy templomi is? És ha templomi is, melyik vallású?

2014. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:
Mindkettő lesz, református, mert a párom református és ő szeretne. Én nem vagyok megkeresztelve.
2014. máj. 20. 15:13
 58/70 anonim ***** válasza:
53%

Hát ha egy pasi el akar venni akkor az a minimum hogy megkérje a kezedet normálisan. (szerintem)


Én erre is kaptam gyűrűt. Én választottam ki. Valami 4-5 ezer forintos ezüst, 3 kővel. Ez szerintem senkit nem vág földhöz.

Mivel ajándéknak indult egymásnak, a férjem is választott magának egyet, az acél:) Aztán meglepetésként lánykérős gyűrű lett belőle. Mikor megkért, igent mondtam, felhúzta az ujjamra, aztán felállt, és én is felhúztam az ő ujjára amit magának választott.

Később a karikagyűrűket is együtt csináltattuk. 2,5 éves házasok leszünk júniusban:)N/28

2014. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
38%

Pfff...

A református eskü szövege:

"Én… esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy, örök Isten, hogy …-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretetből veszem el őt / Szeretetből megyek hozzá Isten törvénye szerint, feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője / segítőtársa leszek. Isten engem úgy segítsen. Ámen. "


Ha ilyen esküt elmondsz, ilyen hozzáállással, akkor hazug vagy. Aki ilyet esküszik a társának, annak nem természetes otthagyni őt ha nyomorék lesz, és akkor sem ha alzheimer-kóros, de akkor sem, ha kiderül, hogy az új érdeklődési körei miatt más tevékenységekbe is belekezdett, vagy éppen összezördültök valamin. Márpedig a 48 és 36-os hozzászólásodból kitűnik, hogy nem fogod tudni betartani az esküt, ha rossz dolog történik.


Még jó, hogy nem az én nőm vagy!

35F

2014. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 A kérdező kommentje:
Én nem írtam, hogy nekem természetes, hogy otthagyom, ha bármi baja lesz. Az egyik válaszadónak írtam, hogy nem lehet tudni, mit hoz az élet. A nagypapámat pl. én gondoztam el anyámmal, mert a nagymamám teljesen kiborult attól, hogy őt meg sem ismeri. Gazdasszonyomnak szólította, és azt hitte magáról, hogy 6 éves. Rólam meg néha tudta, hogy ki vagyok. Senkinek se kívánom, hogy ilyen történjen vele, de elég fellengzős olyannal dobálózni, hogy egy embert teljesen meg lehet ismerni és társai. Mert mindenki változik, még akkor is, ha nem lesz beteg.
2014. máj. 20. 15:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!