Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Téged sem jegyeztek el, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Téged sem jegyeztek el, mégis házasodsz?

Figyelt kérdés

4 év után a párom úgy döntött, hogy ideje összeházasodnunk. (Nem vagyok terhes, most állunk úgy, hogy nagyjából berendeztük a lakást, tudunk félretenni a lagzira.) Ennek én nagyon örülök, de nem volt klasszikus lánykérés... És kérdezgeti is, hogy szeretnék-e gyűrűt meg ilyenek... Mármint kísérőt, lánykérőset. Szeretnék, de nem úgy, hogy akkor megmondom, hogy melyik legyen, hol és hogy kérjen meg. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy törődjek bele? Egyébként romantikus alkat, nagyon kedves meglepetéseket szokott okozni, de ez valahogy nem lett az.


Más is járt így? Mi lett belőle?


2014. máj. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
41%
Hiszti az megvan akkor is, ha minden tökéletes, gratulálok, igazi nõ vagy.
2014. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint teljesen normális, ha:

Nekem kell megmondani, hogy mikor és hogyan kérjen meg, s ha erre nem vagyok hajlandó, akkor az anyakönyvvezető fogja elsőként megkérdezni, hogy hozzá megyek-e?

2014. máj. 20. 12:20
 13/70 anonim ***** válasza:
36%
Én annak idején úgy olvastam, hogy a kísérő gyűrő, akkor kell ha romantikus, letérdelős lánykérés van. Ma már ez nem divat. Az ami nem megszokott, azt ne várd el párodtól, mert nem mer magából hüjét csinálni. Fél, hogy a férfiasságán csorba esne, ha utána elmesélnéd. Én is magamnak választottam a hamis kísérőgyűrűt, mert félt, hogy amit választana nem tetszik. Együtt vettük meg a 3 gyűrűt.
2014. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
100%
a ki nem mondott kérdésre válaszoltál azzal, hogy belementél a szervezésbe...
2014. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!

Igen, neked kell megmondani, és igen az anyakönyvvezető lesz az első! :)

2014. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
86%

A házasság a lényeg, meg hogy az jól működjön. Az eljegyzés leginkább csak egy hacacáré, aminek inkább akkor van jelentősége, ha bár eldöntötték, hogy összeházasodnak, de valamiért nem rögtön tartják meg az esküvőt. hanem mondjuk pár év, de legalábbis sok-sok hónap múlva.


Azaz ha te és a párod most fixáltátok le, hogy ti vagytok egymásnak az igazi és házasság, meg örökké együtt, és amint tudtok össze is házasodtok, akkor gyakorlatilag egy felesleges lépés lenne az eljegyzés.

Az akkor lett volna logikus, ha már korábban eldöntitek, hogy ti biztosan együtt maradtok, csak egyelőre nem házasodtok...

Eddig gondolom nem voltatok még annyira biztosak egymásban, és alaposan megismertétek egymást, jó ez így... A párod most már úgy érzi kiismert és szívesen választ párjául. (Arról nem írtál, hogy te hogy érzel, feltételezzük te is így gondolod.) És ha most hamarosan esküvő is lehet, akkor mégis minek az eljegyzés??? Ha nincs se háborús időszak, se az egyik fél távoli munkája miatti várakozás, se anyagiakra való gyűjtögetés..., akkor nem kell várni, nem kell ez az előünneplés, hanem mehet élesbe....


Ha meg nem tudod nélkülözni a ceremóniát, akkor csak megtudod beszélni vele, hogy esküvő előtt legyen még egy összejövetel...!!!

2014. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a párod nem a klasszikus rózsaszín cukormázas lányregények szerint kérte meg a kezed, nem azt jelenti, hogy nem szeret, csak azt, hogy nem olvasott egyetlen ilyen lányregényt sem. Netán, mivel te nem mondtad neki, hogy mit szeretnél, nem is tudja, mert azért van egy nagy hibája (és ez a pasik 100%-ára jellemző): nem gondolatolvasó.
2014. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:
Lesz összejövetel nálunk, ahol apámtól meg akarja kérni a kezem. És ahhoz is tőlem vár instrukciókat, hogy hogy kéne. Én erre annyit mondtam, hogy ismeri apámat, nem eszik embert, én pedig nem szeretném tudni a forgatókönyvet, mert szeretnék egy kis meglepetést. És akkor kérdezgeti, hogy akarok-e még egy gyűrűt, milyen tetszik... Erre csak annyit mondtam, hogy jó lesz az, amit választottunk, ha meg akar lepni, annak csak örülnék. De most rajzoljam le? Mutassak képeket? Már úgyse lesz meglepetés, akármit is csinál.
2014. máj. 20. 12:33
 19/70 anonim ***** válasza:
92%

Semmin sem változtat, hogy eléd térdel-e gyűrűvel vagy nem. Idén házasodtok, akkor gyorsan kérje még meg külön a "szertartás" kedvéért a kezed?


Érted, hogy miért mulatságos a kérésed? :)

2014. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
88%

jajjj ne légy ennyire gonosz...

tudod mennyire izgulnak a férfiak a lányelkéréstől..? az én férjem nem egy izgulós, nem stresszelős fajta, saját verseket ír minden húsvétra, de ere nekem kellett megírnom a szövegét, amit nem tudott elmondani (nem bemagolt volt, csak hogy kb mit kéne)

Az én apám sem eszik embert, jóban is vannak nagyon, szinte apjaként tekint rá...mégis reszketett, plusz nem is elkért, hanem csak áldását kérte a házasságunkra...tehát "tétje" sem volt


kicsit támogasd ebben..

2014. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!