Lehetseges hogy ufoktol szarmazunk?
Ezt tudták már az ókorban is.
Az ok ugyan az, amiért te azt hitted az agyad 10%át használod csak nagyobb léptékben.
Sokkal valószínűbb,hogy az ember teremtve lett ,vagy hogy belenyúltak a majom dns-be bizonyos fejlettebb fajok,mint az evolúció elmélet.
Nem sok értelme volt feltenni ezt a kérdést,mert itt úgyis csak le fognak hurrogni az emberek,legalábbis a nagy többség,valamint majd beléd kötnek a helyesírási hibákért...sajnos ez van itt az ilyen jellegű kérdéseknél.
Wadmalac!!
Meg volt a technika a piramisok építéséhez? Te tudhatsz valamit :D:D Írd már le ide légyszi lépésről lépére hogy hogyan történt? :D :D :D :D
Náladtól sokkal komolyabb embereknek sincs fogalmuk ,hogy hogyan építették őket csak találgatnak több kevesebb sikerrel,azért jót nevetek ,hogy ezen a témán mindenki győzködi a másikat de valójában senki nem tud semmit biztosan.
Sokkal értelmesebb és hasznosabb lenne,minden lehetőséget számba venni és semmit sem kizárni,mert valójában semmit sem zárhatunk ki!!!!
Bármi lehetséges,de azért az sem elhanyagolható,hogy az állatok a növények sem maguktól nem a semmiből jöttek létre...ez mind teremtve lett,ilyen a világon nincs,hogy kicsi mikróbákból,papucsállatkákból,baktériumokból stb ilyen komplex élőlények jöjjenek létre ez egy maszlag,de mindenki azt gondol amit akar.
Ezerszer nagyobb esélye van annak ,hogy egy fejlettebb civilizáció teremtette a földön az életet,de nem fogok itt senkivel vitázni,mert nincs hozzá energiám.Meg kell nézni mekkora az univerzum,hogy hány csillagból, és hány galaxisból áll,a mi naprendszerünk egy kis lósz@r egy semmi az egész Univerzumhoz képest,miért ne lehetne máshol élet,ha itt van? Ez badarság...és ha van máshol élet akkor azok simán ide jöhettek kísérletezni világot látni stb,az pedig hogy a mai fizikai ismereteink nem teszik lehetővé azt ,hogy fényévekre utazzunk,az még nem jelenti azt hogy lehetetlen....pár száz éve az elektromosságot sem ismertük,vagy az űrutazást...hát hogy mondhatnánk ki teljes biztonsággal azt,hogy mindent tudunk a fizikáról....
> Lehetseges az hogy egy idegen faj ratalalt erre a bolygora, es mivel nekik nem alkalmas arra hogy eljenek, ezert az o dns-uket es a majomet kereszteztek azert hogy erre a bolygora is kiterjesszek sajat fajukat?
Miért tettek volna ilyet? Mi hasznuk lett volna belőle. Egy intelligens faj alapvetően ha más fajban akarja magát továbbörökíteni, akkor elsősorban nem fizikai szinten akarja magát továbbörökíteni, hanem a kultúráját, tudását.
Másik oldalról eléggé kizárt, hogy egy más közegben kialakult élet bármilyen szinten kompatibilis lenne a mienkkel. Ha DNS-ük van, valószínű jóval eltér a mienktől. Már ha éppen DNS formájában tárolódnak egy idegen életben az információk.
A majmok és az ember DNS-e ráadásul nem túl sok ponton különbözik, semmi olyat nem látunk, ami ne alakulhatott volna ki spontán módon. Az ember egyébként nem nagyságrendekkel intelligensebb, mint egy majom. A különbség inkább másban rejlik. Nekünk van nyelvünk, képesek vagyunk továbbadni a megtanultakat. Ha egy ember mondjuk csecsemőkorban kerül ki az emberek világából, és mondjuk valahogy a vadonban túléli a gyerekkort, felnő, akkor a viselkedése nem fog nagyon látványosan eltérni egy állatétól. Valamennyire persze intelligensebb lesz, de azért az ember igazi tudását, erejét leginkább a kommunikáció adja.
#27:> ,ilyen a világon nincs,hogy kicsi mikróbákból,papucsállatkákból,baktériumokból stb ilyen komplex élőlények jöjjenek létre ez egy maszlag
Nem. Pusztán annyiról van szó, hogy te nem tudod elképzelni. Ha más faj teremtette az embert, annak is ki kellett fejlődnie valahogy. A végén vagy oda lyukadunk ki, hogy kellett egy első intelligens fajnak a semmiből kifejlődnie, vagy kellett lennie valamiféle Istennek. Node van itt egy kérdés, hogy akkor Isten hogy jött létre, őt ki teremtette. A vallások ezt általában elintézik azzal, hogy hát Isten mindig is létezett. Ez meg elegendő válasz annak, akinek Isten már kellően messzire van az ok-okozati láncban, hogy képes legyen továbbgondolni a kérdést, hogy „de mégis…?”.
> Meg kell nézni mekkora az univerzum,hogy hány csillagból, és hány galaxisból áll,a mi naprendszerünk egy kis lósz@r egy semmi az egész Univerzumhoz képest,miért ne lehetne máshol élet,ha itt van?
A jelenleg elfogadott tudományos hipotézisek alapján is így van ez. Sejtésünk szerint az élet nem egy egyedi dolog, erősen valószínű, hogy más bolygókon is van élet. Nyomát még nem láttuk, arra is vannak hipotézisek, hogy miért nem láthatjuk, de itt egyébként nem is ez a döntő kérdés. A fizikai ismereteink szerint semmi nem haladhat gyorsabban a fénynél. De ez is már nagyon teoretikus sebesség, valójában már sokkal kisebb sebességnél is komoly gondok lépnek fel. Egy 1/10 fénysebességű járműbe elég egy porszemnek becsapódnia, és ripityára tud törni. Oké, lehet fejlődni technikai téren is, de a fizika törvényeit nem tudja egy civilizáció áthágni, akármennyire is intelligens. Ha a fizika törvényei nem tesznek valamit lehetővé, akkor nem teszik lehetővé. Pont. Igen, attól, hogy a jelenlegi ismereteink szerint nem lehetséges gyorsabban haladni a fénynél, attól még nem biztos, hogy lehetetlen. De az is elképzelhető, hogy valóban lehetetlen, márpedig aki valamennyire azért beleásta magát a fizikába, az szerintem inkább fogadna erre a lehetőségre.
Itt nem csak az a kérdés, hogy máshol lehet-e élet, hanem hogy képes-e eljutni egy civilizáció egy másik, életet hordozó bolygóra.
Illetve van még egy fontos aspektusa a dolognak: Érdemes-e eljutnia egy másik bolygóra, van-e az az ok, ami miatt erre egy civilizáció technológiát dolgoz ki, rengeteg időt, energiát, nyersanyagot fektet be. Miért érné meg, azon kívül, hogy puszta kíváncsiságból? Mert fogytán van a bolygón valami nyersanyag? Akkor egyszerűbb az élettelen bolygókon bányászni. (Meg kevésbé pazarolna feleslegesen nyersanyagot.) Vagy ha egy civilizáció képes eljutni egy másik civilizációhoz, akkor csak van olyan technikai szinten, hogy mondjuk egy csillag energiáját hatékonyan hasznosítva – napelemek, ilyesmik – kvázi haszontalan anyagból csináljon hasznosat – fúzió, maghasadás. (Erre már mi is képesek lennénk, csak sok energia kell hozzá, ezért nem csináljuk nagyüzemben.) A bolygó, vagy a csillag van halálra ítélve? Akkor is egyszerűbb egy élettelen bolygót terraformálni. Megy úgy logikusan, ha egy szigeten túl sokan vannak, és neked el kellene hagynod a szigetet, akkor egy lakott, zsúfolt sziget felé veszed-e inkább az irányt, ahol esetleg harcolnod kell a szigetre jutásért, amin esetleg ugyanúgy fogytán vannak az erőforrások, vagy egy érintetlen sziget felé mész, aminél nem kell harcolnod, igaz neked kell dolgokat kialakítani, de az meg kisebb gond, hiszen van technológiai fejlettséged?
Tehát igenis lehetséges, hogy az Univerzumban rengeteg bolygón van élet, akár milliárdszámra vannak legalább a mi fejlettségünkön lévő civilizációk, de ugyanakkor az is lehetséges, hogy ezek nagy része soha nem fog egy másik civilizációval találkozni, részben mert nem tud egyszerűen eljutni egy másik civilizációig, részben mert nincs is rá indítéka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!