Lehetseges hogy ufoktol szarmazunk?
Csak az evolúcióról kell egy kicsit többet tanulnod és rájössz, az ember kifejlődése nem mond neki ellent.
Az a 10%-os agyhasználat egy urban legend.
A test nem tudatos működéseinek megértéséhez is csak egy kis biológiai plusz ismeret kell.
Az a helyzet, hogy még te is úgy vagy, amit még nem értesz, azt misztikusnak látod. Ahogy majd többet tanulsz, ez majd múlik.
Az evolúció nem mindig logikusan működik.
Lásd: vízi emlősök, mennyivel könnyebb lenne nekik kopoltyúval élni.
"allitolag csak max a 10% at hasznalljuk"
Te szemmel láthatóan. Amúgy nem, az agy 100%-át használjuk.
Abban amit írtál nagyon sok a hülyeség. Most komolyan azt hiszed, hogy egyedül neked vannak ilyen hülye ötleteid, ezeket már rég megcáfolták.
Az evolúciónak és az agyműködésnek is csak nagyon a felszínét kapargatod, van még mit tanulnod.
> Tuttommal igy mukodik az evolucio.
Hát a végletekig leegyszerűsítve azért van benne valami. De nem így működik az evolúció. Adott egy populáció, abban megjelennek véletlenszerű változások, és attól függően, hogy az segíti-e a túlélést illetve a szaporodást, vagy sem, aszerint fog az adott tulajdonság elterjedni az adott populációban.
Sokféle módon alkalmazkodhat egy-egy faj a környezetéhez. Igen a ragadozók ellen lehet, hogy jók az erős lábak. De más módon is lehet alkalmazkodni. Pl. több utód létrehozása is jó stratégia, vagy egy rejtőzködőképesség, méreganyag termelés, stb… Pl. a muslica nem is túl gyors, nem is túl erős. Viszont cserébe annyi van belőlük, mint homokszem a tengerparton. Ha a ragadozók fogyasztanak is belőlük, akkor is marad annyi, ami biztosítja a túlélést. A botsáska sem a világ leggyorsabb állata, mégis sikeresen túlél.
Az adott élőhely sem elhanyagolható. Lehet, hogy az adott élőhelyen nincs olyan ragadozó, ami miatt előnyössé válna az általad felhozott erős láb. Lehet, hogy az erős láb miatt az adott egyednek több táplálékot kell magához vennie, ami alkalmasint lehet, hogy inkább hátrány az adott élőhelyen, mint előny.
A sokféle túlélési stratégiában az egyik ilyen az intelligencia. Nem kell erősnek, gyorsnak lennie egy élőlénynek, ha az ilyen jellegű hátrányait kompenzálni tudja a rugalmasabb alkalmazkodó képessége, mondjuk képes jobban felmérni, értelmezni a környezetében történteket, tud komplexebb válaszokat adni az őt ért hatásokra.
> Azt mondjak h az agyunk 100% at nem hasznaljuk ki.
De. Az agyunk 100%-át kihasználjuk. Olyan ez, mint a szoba. Valóban nincs minden egyes cm³ kihasználva, de egy olyan szoba, aminek minden egyes cm³-ben van valami, az egy használhatatlan, lakhatatlan szoba lenne. Vagy jobb példa egy műhely, ahol van több száz szerszám. Egyszerre természetesen nem használsz, maximum 3-4 szerszámot, de ez nem jelenti azt, hogy a szerszámoknak csak pár százalékát használnád. Minden szerszámot használsz akkor, amikor szükséges, de természetesen nem egyszerre.
Az minden része ellát valamiféle funkciót. Nincs olyan agyterület, ami kvázi parlagon heverne, nem csinálna semmit. De természetesen éppen azok a területek aktívak az agyban, amelyek az adott tevékenységhez szükségesek.
Egyébként Einsteinnek tulajdonítják a mondást, hogy az agyunk 2/5/10%-át használjuk. De ő inkább értette ezt hétköznapi értelemben, lévén nem agykutató volt. Igen minden ember képes alkotni, gondolkodni, kreatívnak lenni, az emberek mégis jelentős időt töltenek olyan tevékenységre, ami mindezt nélkülözi. (Pl. nézik a ValóVilágot, stb…)
> Ha az agyunk tobb mint kellene, akkor ez ellent mond az evolucios fejlodesunknek.
Az agyunk több, mint kellene? Miből gondolod ezt?
> Arra gondoltam, h jott egy leny a foldrol kivul, es talalt egy osembert, majd megvaltoztatta a genetikai allomanyat, es megyzuletett az ertelmes ember.
Akkor annak a földön kívüli lénynek még magasabb az intelligenciája, mint nekünk. Akkor ő hogy alakult ki? Ő kialakulhatott az evolúció révén? Ha igen, akkor mi is. Ha nem, akkor őt ki hozta létre?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!