Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Most már szinte biztos, nem...

Most már szinte biztos, nem az ókori egyiptomiak építették a gízai piramisokat, hanem idegen kultúra! Itt dől meg végleg a szkeptikus társadalom?

Figyelt kérdés

Eddig is sok rejtély volt a piramisok építése körül.

Persze a szkeptikus/tudós társadalomnak mindig volt valami "válasza", még ha nagyon erőltetett volt is.

Először is a piramisok kora, már itt megoszlanak a vélemények.

Építés módszere, na itt már szinte egymásnak esnének az emberek.

Amikor megtalálták a királylistát, ami több 10 ezer éves történelemre vezette vissza az egyiptomi uralkodókat, na az volt az érvágás,mondhatni az utolsó csepp a tudósoknak.

És a kontrázás még csak ezután jött!


Elsőnek a hieroglifák elemzése közben ufo, repülő és tengeralattjáró képeire bukkantak.


[link]


Ezt szinte már meg sem tudták magyarázni, majd előálltak valamiféle írásnyelvi mesével.


De ez egész addig tartott, míg nemrég felbukkant egy igen fura hieroglifa!


[link]



Ezt már nem lehet magyarázni, itt dől meg az egész oktatási rendszer átverése!

Emiatt fogják újraírni a történelmet!


Laikusként te mivel magyarázod?


És majd figyeljétek, a tudósok mivel fogják, az még érdekesebb lesz!



#felnemlehetfognideigaz
2015. máj. 26. 17:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 Shai-Hulud ***** válasza:
61%

"Olyan ismereteket, amikkel rendelkeztek, pusztán gondolkodással nem lehet szerezni, illetve nemcsak azzal."


Valóban nem. A MEGFIGYELÉS is kellett hozzá.

De ezt már régebben említettem.

2015. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
60%

És a Baelbek-i nagy kőtömböket kik készítették, azokról is tudsz valamit?

Az egyiptomi kövekről még el lehet hinni, hogy emberi/állati erővel is mozgatható.

Ezek a kövek olyan nagynak tűnnek a képek alapján, hogy szerintem még ma se szívesen mozdítanák meg egészben, már ha egyáltalán lehetséges.

Ki tud megmozdítani 1000 tonnás köveket?

2015. jún. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
38%
Esetleg ezeket is csak úgy helyben odafaragták úgy ott ahol találták őket?
2015. jún. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
68%

A baalbeki templomegyüttes felépítménye római kori. Az alapot is erre az időszakra teszik, bár előkerültek ott sokkal régebbi leletek is. Az sem kizárt, hogy az alap régebbi.


Úgy tudom nem helyben faragták ki a köveket, hanem kb. 1 km-rel távolabb egy kőbányában. A bányában még több 1000 tonnás tömb is fekszik, amiket nem vittek el. Az alapzatba beépített három legnagyobbat 800 tonna körülire becslik, a többiek átlagban 350 tonnásak.


Nem a baalbeki kövek a legnagyobbak a világon. Kínában van egy több mint 6000 tonnás, félig kifaragott tömb, amit a középkorban készítettek. Nem választották le a szikláról és rejtély, hogy akarták megmozdítani.


Egyipomban, az asszuáni kőfejtőben van a híres "befejezetlen obeliszk", amit 1100-1150 tonnára saccolnak. Látszanak rajta a kézi fejtés egyértelmű nyomai, de mivel a munka során kettérepedt otthagyták, nem fejezték be. Nyilván nem hobbiból fejtették ki, el akarták és el is tudták volna szállítani.


II. Ramszesznek van 1000 tonnás kőszobra, Taniszban (Indiana Jones és a frigyláda fosztogatói :) állt 4 db 1000 tonnás obeliszkje. Már csak a darabjaikat találták meg. A ma is látható memnoszi kolosszusok egyenként 700 tonnásak. A kőanyaguk alapján közel 700 kilométerről szállították őket oda, feltehetően a Níluson, hajón.


Rómában a Szent Péter téren álló obeliszk is egyiptomi. A rómaiak szállították oda. 41 méteres és több száz tonnás. Mostani helyére 1586-ban állították emberi és állati erővel, kötelekkel, fával, kővel homokkal.Itt van róla egy rajz. Nem volt még gőzgép sem, nem hogy elektromosság, vagy robbanómotor:

[link]


A 18.században Szentpétervárra hajón szállítottak egy 1500 tonnás sziklát, amit aztán a kikötőtől emberi és állati erővel, fatalpakon vontattak 6 kilométeren át a mai helyéig. Lefaragása után 1250 tonnát nyomott. Ezen áll Nagy Péter cár lovasszobra:

[link]

[link]


Ugyanitt felállított 660 tonnás Sándor oszlopot 600 ember kb. 2 óra alatt emelte:

[link]


Ezt a kb 10 tonnás követ 1915-ben indonéz benszülöttek vontatták. Se kerék, se acél. Igaz, sokkal kisebb, mint amikről beszéltünk, de látszik a technika. A nagyobbaknál is csak munkaerő kérdése az egész.


Ma már 600 ember sem kell 1000 tonnához. Egy mobil daru pár fős kezelőszemélyzettel megoldja. A gumikerekes daruk legnagyobbjai 2000 tonnát emelnek.

[link]


A fixen telepített daruk akár 20 000 tonnát is:

[link]

2015. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
65%
Lemaradtak az indonézek: [link]
2015. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
ok meggyőztél róla, hogy lehet nagy súlyokat mozgatni és faragni.
2015. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:

Köszönöm az eddigi válaszaidat, számomra hasznosak voltak.


(Puma Punkturul van valami infód, azt kik csinálták, az még egy elég rejtélyes hely. Azt szokták az istenek városának nevezni, ami miatt sokak régi UFO bázisnak vélik.)

2015. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
61%

Nincs sokat foglalkoztatott a dél-amerikai kultúra, de az ott talált tárgyi leletek radiokarbon vizsgálata alapján az ún. Tiahuanacói-kultúra építette Krisztus után 600 körül. Tiahuanaco egy városállam volt, mellette Pumapunku egy nagyobb (valószínűleg vallási) épületkomplexum. Építészeti jegyeik azonosak.

Az épületeik jellegzetességeiről többek között Jean-Pierre Protzen építész professzor írt több tanulmányt, azokat érdemes keresni. Többek között leírja, és képeken is látható, hogy a kövek éleinél a köteles vontatásra alkalmas lyukak vannak, továbbá a környéken befejezetlen tömbök hevernek, amelyeken látszanak a jellegzetes fejtőköves nyomok. Úgyhogy ha földönkívüliek építették, akkor kövekkel munkálták kötelekkel vonszolták a tömböket. És Pumapunku temploma mellé egy várost is felhúztak, lakóházakkal és öntözőcsatornával.

[link]

[link]


A környéken évezredekkel korábban is léteztek fejlett államok (Chavín, Moche) és később is. A Tiahuanacói kultúra 1000 körül (Szent István idején) eltűnt, vagy beolvadt. Néhány száz év múlva az Inka-kultúra virágzott fel a környéken. A spanyoloknak az inkák azt mesélték, hogy ezeket az épületeket az istenek építették. Annak ismeretében, hogy magukat a világ leghatalmasabb nemzetének tartották, nem is meglepő ez a félremagyarázás. Nem nagyon vette be a gyomruk, hogy előttük pár száz évvel egy építészetben fejlettebb nép élt ugyanitt, úgyhogy az építők csak az istenek lehettek, ember nem. Mindenesetre sokat tanultak a tiahuanacóiaktól utólag, akik pedig nyilván az előttük itt éltektől. Az 1 évezreddel korábbi Chavin-civilizációtól már 4,45 méteres kő istenszobrok maradtak fenn.

2015. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim válasza:

A 4-es válaszán jót röhögtem! :D


,,Én meg saját szememmel láttam Karnakban az egyik oszlopba faragva egy "Kimentek a tankok, bejöttek a bankok" feliratú táblát a kezében tartó gyíkembert. Ez az egyetlen hieroglifa bizonyíték arra, hogy az óegyiptomiak magyarul beszéltek, hogy a devizahiteleket a magyarság tönkretétele érdekében találták ki, és hogy a gyíkemberek köztünk vannak!"


Köszi :>

2015. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!