Miért tanítják az iskolákban, hogy a Gizai nagy piramisokat az egyiptomiak építették, hiszen ma sem tudnánk megépíteni? Ez ma a legmeggyőzőbb bizonyítéka az UFOk itt jártára?
Zoltánkvantumfizikus kérdése :
Bármikor amikor vitatkozok, kollegákkal ; fizikusokkal, biológusokkal egyszerűen bárkivel a földönkívüliekről, mindíg elérkezünk ahhoz a ponthoz, hogy bizonyítékot kérnek tőlem az itt létük nyomára. Ilyenkor a legkétkedőbbeket is azzal győzöm meg, hogy nézd meg a Gizai nagy piramisokat ! Ma sem tudnánk felépíteni ezt a monumentális, precízebb statikai tulajdoságokkal rendelkező építményt, hogyan húzhattak fel ilyet az egyiptomiak kőeszközökkel, olyan pontosan hogy nem súllyedt a talajba évezredek alatt, teljesen síma oldalt, ha ránézel egy házra már pár méter után látod azt melyik irányba nyúlik, de a nagy piramis teljesen sima !
Én világéletemben tipikus szkeptikus voltam. Már iskolában is az a tipikus fárasztó gyerek voltam, mert amikor magyaráztak a tanárok, hogy fiam mi hogyan, Én mindíg is rákérdeztem, hogy miért? miért? miért? Állandóan tettem fel a kérdéseket, hát útáltak is érte, mert vannak dolgok, amelyek nem rakhatók egyetlen képbe, ezek egyike az egyiptomi nagy piramisok.
Az iskolában a napjainkig azt tanítják, hogy ezt 20 év alatt 2.3 millió kőhasábból építették fel,egy kőhasáb 2-15 tonna közt volt, ezeket rámpákon görgették fel. Mindössze 1 perc 27 másodpercük volt, hogy egyik követ a másikra rakták ! :-D
Mai legjobb eszközünk a korongvágó amivel a köveket meg vagyunk képes munkálni. Én voltam egyiptomban és Én garantálhatom, hogy ott egyetlen kőtömb közé sem tudunk egyetlen papírlapot sem dugni. Egyetlen kőtömb közé sem tudunk.Ezt a mai technológiával sem vagyunk képesek megvalósítani !!
*
Teljesen biztos, hogy ezt legalább minket jelenleg évezredekkel megelőző tudományos szinten álló földönkívüleik alkották, de az is lehet,hogy évmilliókkal előznek meg ! Ezek a földönkívüliek számtalanszor tanították őseink, mint az le van írva szinte minden ősi nép hagyományaiban. Tanítottak minket, hogyan győzzük le a természet erejét, hogyan építsünk számunkra alkalmas öntözőrendszereket, vízvezetékrendszert (dél amerikában) hogyan boldogoljunk és közben a végső kérdéseket is elmondták, amiket az Őssámánok a saját ismeretikkel, szavaikkal tudtak átadni hagyományaikban, meséikben és amely roppant nagyfokú hasonlóságpt mutat a modern kvantumfizikai, kvantumfilozófiai ismeretinkkel. Analógiailag kifejtettem itt http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__4768461..
Akit érdekel a mérnökök magyarázata is, arról miért nem tudnánk megépíteni a piramisokat és valójában ez mi volt, már nem titok, egy mikrohullámú erőmű, minden jel erre utal. Az itt végignézheti https://www.youtube.com/watch?v=-CjWrmEtPSY és https://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0
*
Végül felmerül a kérdés, mit tudtak a piramisok építői, amit ma sem értünk ? Milyen tudás van elrejtve a tanítások, vallásba bújtatott modern kvantumfizika közt ? Ma már ezen el tudunk indulni, hiszen megvannak a kvantumfizikai alapismeretink http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__4768461.. Mi következeik ezekből? Mire gondolsz?
Kedves 45%-os, ugyan menj már vissza az általános iskolába.
És próbálj meg figyelni az órán, nem hülyeséget akarnak a fejedbe verni.
Pedro
Itt tényleg félre kell tenni azt, amit el akarnak hitetni az emberekkel. Szerencsére azért elég sokan félre is teszik.
Teljesen logikátlan, hogy csak úgy, szinte a semmiből egy ilyen óriási tudással rendelkező civilizáció fejlődjön ki; és nemcsak az egyiptomi volt ilyen, hanem egy egész sor másik is az volt a Föld különböző helyein szerte-szét.
Valakik valahonnan nyilvánvalóan hozták magukkal, és vagy ők maguk voltak az építők, vagy pedig továbbadták mindezt a helyieknek, és segítettek nekik. Ahhoz képest, hogy a maihoz képest primitívnek gondolják a hivatalos nézet képviselői ezeket a fejlett ókori civilizációkat, nem gondolnak abba bele, hogy mekkora ellentmondásba keverik magukat? Mert szerintem a maival kb. azonos szintűnek, vagy a mait megközelítő szintű tudáshalmaznak kellett jelen lennie ahhoz, hogy mindezt a csodát véghez vigyék. Vagy még magasabbnak esetleg. Hogy mit akarok ezzel mondani? Hát azt, hogy amiket elhitetnek a hivatalos nézet képviselői, ilyen primitív eszközökkel, technikai színvonalon egyértelműen lehetetlenség lett volna ezt az egészet megvalósítani. Tehát marad egy variáció: sokkal fejlettebbek voltak annál, mint amit hisznek róluk a hivatalos nézeteket képviselők! Mert ha mindezt tagadja valaki, akkor ezzel ellentmondásba kerül magával, meg a puszta tényekkel is, hogy ezek az épületóriások bizony ott állnak. És akkor még nem is szóltam a Föld többi különös építményéről, de ez most nem is téma.
Ahogyan írtam korábban, amikor bizonyos ókori görögök itt jártak, azt mesélték nekik a helyiek, hogy ezek az óriási építmények már itt álltak sokkal régebben is, és hogy ők maguk nem őslakosok itt, mint ahogyan most az arabok sem azok. Feljegyzések szólnak arról, hogy az egyiptomi civilizáció sokkal régebbi eredetű, mint amit ma erről tanítanak, és elhitetnek az emberekkel.
Sőt, még maga az ufo-elmélet sem értem, hogy miért elképzelhetetlen sokaknak. Vajon miért olyan nehéz azt elképzelni, hogy egy nálunk minden tekintetben sokkal fejlettebb civilizáció valamiért ellátogat ide, és átadja a tudását a földi embereknek?
Már csak azért is furcsa sokaknak ez az elutasító magatartása, mert elvégre is, ez az ufo-témakör, és itt ilyen lehetőségek is említésre kerülnek. Ha valakinek ezek az úgynevezett ősi idegen elméletek ennyire nem tetszenek, akkor egyszerűen nem kell ide kattintani, el kell kerülni ezt a témát! Vitatkozni meg nincsen értelme, mert egymást úgysem lehet meggyőzni.
"A hülye történész logikádat meg hagyuk kimosták a fejedet üres állításokkal"
Jaj nekem!
Hát, megkaptam.
A 6:20-as busz nem jön ilyen pontosan, mint ez az érvetek. Amikor már nincs semmi a tarsolyban mindig megkapjuk, hogy agymosottak vagyunk, vagy Győzike sót nézünk. A tudósok meg folyton hazudnak.
Csakhogy ez nem érv, Tökike!
A suliban a nagyszünetben biztos érv, hogy olyan értelmetlen fogalmakat puffogtatsz, mint "csillagász civilizáció", de én azért hagy ne egyem már meg!
Olvass sokat! És nézz utána az irónia és az irreleváns szavak jelentésének!
Ennyit tudok tanácsolni.
"Sehogyan nem tudsz leírni egy folyamatábrát..."
Sehogyan sem tudsz leírni egy értelmes magyar mondatot.
Vitában mondjuk ez sem érv, de attól még igaz.
"Itt tényleg félre kell tenni azt, amit el akarnak hitetni az emberekkel. Szerencsére azért elég sokan félre is teszik."
Nem kell. Ez nem hit kérdése. Rossz a megközelítés.
Miért akarnának bármit elhitetni? A töritudomány leszarja, hogy Gipsz Jakab villamosvezető nekik, vagy a paleoasztronautikának hisz. Az a fontos neki, hogy a művelői miben jutnak konszenzusra. Kizárólag ez viszi előre (vagy hátra), nem az, hogy a tömegek mit gondolnak róla. Általában egyébként semmit.
"Teljesen logikátlan, hogy csak úgy, szinte a semmiből egy ilyen óriási tudással rendelkező civilizáció fejlődjön ki; és nemcsak az egyiptomi volt ilyen, hanem egy egész sor másik is az volt a Föld különböző helyein szerte-szét."
Az tényleg logikátlan, de nem a semmiből fejlődött ki. Ennyi biztosan látszik.
Senki sem állítja, hogy a semmiből fejlődtek ki. Egyiptomnak az írása kialakulásáig több ezer éve volt, és ez egy egyenes irányú fejlődés, még ha a leletek hiányosak is. A dinasztikus korszak előtti időkből kizárólag tárgyi leletekre támaszkodnak a kutatók.
Más civilizációnak is kimutatható a "jogfolytonos" elődje. Viszonylag sok minden tudható róla, bár ez a "viszonylag" nézőpont kérdése. Pont a lyukak hozzák a félreértéseket.
Ezekbe a lyukakba tolja bele sokszor logikátlan hipotéziseit az alternatív "tudomány", attól sem zavartatva, hogy egyszer az ufókat, másszor az atlantisziakat, vagy akár idegen dimenzió lényeit kell megneveznie piramisépítőként. Belefér minden, mint egy mesekönyvbe.
Ezek az ötletek csak a laikusok érzelmeire, és laikus elméjére apellálnak. Értem ez alatt, hogy többnyire nem méretik meg magukat sem tudományos, de még saját fórumaikon sem. Pusztán arra hajt, hogy te hozzá nem értő aggyal mit tudsz elfogadni és mit nem. Magyarán mi, vagy ki a szimpi.
Nyilván sokkal könnyebb elfogadni az "igazságot" egy, a meggyőzés minden eszközét bevető, hatásos és olvasmányos könyvtől, és egy színes-szagos áldokumentum filmtől, mint a vaskos szakirodalomból, vagy egy molyirtó szagú zakós egyetemi tanártól. Fújj!
Ez csak érzelmi alapú döntés. Mint a politika.
"Valakik valahonnan nyilvánvalóan hozták magukkal, és vagy ők maguk voltak az építők, vagy pedig továbbadták mindezt a helyieknek, és segítettek nekik."
És az nem vetődik fel, hogy több ezer év alatt maga az egyiptomi civilizáció tett szert a szükséges tudásra?
Nem tudok technológiai ugrásokról egyik pillanatról a másikra. Te tudsz ilyenről?
"Ahhoz képest, hogy a maihoz képest primitívnek gondolják a hivatalos nézet képviselői ezeket a fejlett ókori civilizációkat, nem gondolnak abba bele, hogy mekkora ellentmondásba keverik magukat? Mert szerintem a maival kb. azonos szintűnek, vagy a mait megközelítő szintű tudáshalmaznak kellett jelen lennie ahhoz, hogy mindezt a csodát véghez vigyék."
Tehát attól keverik magukat ellentmondásba a töriben hívők, hogy szerinted mait megközelítő volt az egyiptomiak tudása? De attól, hogy te ezt így gondolod, még nem ellentmondás a másik fél részéről. Ha én azt gondolom, hogy nem volt mai szintet megközelítő ez a tudás, akkor te keverted magad ellentmondásba? Nem.
Nagyon egyszerű. Milyen leletek állnak rendelkezésre a tudományos fejlettségükről? Ezek igazolják-e az elért eredményeiket? Ha igen, nincs mit tovább ragozni.
A hivatalos álláspont szerint nincs ellentmondás az egyiptomiak eddig feltárt ismereteit és az elért eredményeiket illetően. Magyarán a saját eszközeikkel megépíthető volt bármelyik piramis.
Ha maihoz hasonlóan fejlett tudást feltételezel, akkor adatok/leletek kellenének erre a tudásra. Mik ezek?
"Vagy még magasabbnak esetleg."
Kéne erre is példákat hozni. Mely tudományterületeken álltak magasabb szinten, és mi utal erre?
Például a számítástechnika, vagy a génsebészet terén mennyivel voltak előttünk?
"Hogy mit akarok ezzel mondani? Hát azt, hogy amiket elhitetnek a hivatalos nézet képviselői, ilyen primitív eszközökkel, technikai színvonalon egyértelműen lehetetlenség lett volna ezt az egészet megvalósítani."
Amíg nincs egyetlen tárgyi lelet, leírás, kép, a legcsekélyebb említés sem ezekről az ókori gyémántfejes lézerfúrókról, addig ez csupán érzelmi alapú érv. Vagyis XXI.századi gondolkodással nem tudod elképzelni, hogy egy fickó egy szál kőkalapáccsal nekiessen egy kősziklának, csakhogy ő nem a te XXI.századi fejeddel gondolkozott.
Könnyű azt állítani, hogy elképzelhetetlen számodra, hogy valaki kőkalapáccsal faragjon ki egy emberméretű követ, de ha erre vannak adataink, akkor modern agyaddal képzelhetsz bármit, nem lesz ütvefúró a kalapácsból.
Márpedig ezek a kő és kezdetleges fémszerszámok fennmaradtak tárgyi leletként, képként, leírásként, és az is, hogy miként dolgoztak velük, de egy árva acélkalapács, buldózer, sőt korunknál fejlettebb alkatrészük sem került elő.
Néhány száz éve még gyerekek tolták fel a bányából a szenet, jó esetben csillében, és haltak vagy rokkantak meg a napi 12-16 órás melótól egy-két évtized alatt. Mondhatom, hogy nem tudom elképzelni mai fejjel, de ez csak a gondolkodásmódomat minősíti, nem a tényt.
Persze mondhatod, hogy biztos eltitkolják a szuper szerszámokat. De ez az érv megint szimplán csak érzelmi riposzt, másrészt még ha igaz is lenne, sem igazolja a valódi létezésüket, és azt, hogy az alter törihívők nem tudnak felmutatni egy modern piramisépítő gépet sem. Csak azt hangoztatják, hogy saját eszükkel nem tudják elfogadni az akkori állapotokat. Legalábbis amit ismerünk ezekből az állapotokból.
"Tehát marad egy variáció: sokkal fejlettebbek voltak annál, mint amit hisznek róluk a hivatalos nézeteket képviselők!"
Vagy az a variáció, hogy nekiálltak ezekkel az egyszerű eszközökkel követ faragni és emberi/állati erővel vonszolták a köveket. Rohadt egy meló volt, de sokan voltak és volt idejük.
A hivatalos nézet képviselői nem hiszik ezt róluk, hanem tudják ezt róluk. Csak ők hoznak példaként (igaz primitív) eszközöket. De ha csak ez van?
Az alter hívőktől legfeljebb 350 millió éves gyertyatartókra meg vaskalapácsokra futja, Wisconsinból. Még ha igaz is lenne, überfejlett szerszámnak elég kevés.
"Mert ha mindezt tagadja valaki, akkor ezzel ellentmondásba kerül magával, meg a puszta tényekkel is, hogy ezek az épületóriások bizony ott állnak."
Pont, hogy nem kerül ellentmondásba:
- Az épületek ott állnak
- Egyszerű szerszámok, ezek leírása, képek róluk vannak
- Ezek használata ismert, kipróbált
- Szakemberek azt állítják, hogy ezekkel nehezen, de megvalósítható volt minden
Hol itt az ellentmondás?
Az alter "tudomány eredményei ezzel szemben:
- Az épületek ott állnak
- Nem tudják elképzelni modern aggyal, hogy valaki ne sztrájkolt volna egy kőkalapács láttán ("Hiltit akarok!")
- Ezért szerintük csak a mai szerszámokhoz hasonlókkal lehetett megoldani az építést
- Egyetlen ilyen szerszámot, leírást, képet sem tudnak prezentálni.
"Ahogyan írtam korábban, amikor bizonyos ókori görögök itt jártak, azt mesélték nekik a helyiek, hogy ezek az óriási építmények már itt álltak sokkal régebben is, és hogy ők maguk nem őslakosok itt, mint ahogyan most az arabok sem azok."
Kik voltak e bizonyos görögök. Melyek voltak ezek az építmények?
Megjelölnél forrást? Szívesen elolvasnám.
Más görögöknek meg azt mesélték, hogy a Nagy piramist Kheopsz fáraó építtette saját magának, az egyiptomi néppel. Görög korban élt egyiptomi papok szerint Szúfisznak hívták a csávót. Töritudósok ügyes névbűvészettel azt mondják, Kheopsz=Szúfisz.
Hozzád hasonló elméleteket hangoztató más hozzászólók szerint a görög leírások semmit nem jelentenek, mert több ezer évvel a piramisok után keletkeztek. Így könnyen kilőhetik például Hérodotoszt, aki egyrészt kínos neki, mert Kheopsz piramisáról és az építkezésről beszél.,másrészt ha úgy adódik gyakori hivatkozási alap, ha az E. civilizáció koráról van szó. Ugyanis tizenezer évesnek saccolta az ő korától visszafelé. Persze azzal kezdi ismert munkáját, hogy neki sem kell azért mindent elhinni.
"Feljegyzések szólnak arról, hogy az egyiptomi civilizáció sokkal régebbi eredetű, mint amit ma erről tanítanak, és elhitetnek az emberekkel."
Meg arról is feljegyzések szólnak, hogy mely isteneik voltak az első királyok, utánuk pedig élőholt szellemek uralkodtak a nép felett.
Arról is szólnak feljegyzések, hogy a Napot minden reggel egy szkarabeusz hajtja fel az égre, velünk meg azt próbálják elhitetni, hogy minden segítség nélkül csak úgy felkel és ott marad.
Amúgy mit tanítanak ma? Milyen régi az egyiptomi civ.?
"Sőt, még maga az ufo-elmélet sem értem, hogy miért elképzelhetetlen sokaknak. Vajon miért olyan nehéz azt elképzelni, hogy egy nálunk minden tekintetben sokkal fejlettebb civilizáció valamiért ellátogat ide, és átadja a tudását a földi embereknek?"
Nem nehéz. Tök könnyű elképzelni. Pont erre apellál a paleoasztronautika. A sci-fiken edződött mai fejeddel sokkal könnyebb ezt elképzelni, mint a szakirodalmat bújni.
8 évesen is el lehet képzelni, de ha elkezdesz komolyabban utánaolvasni, akkor egyre nehezebb.
Legalábbis, ha már a tudomány átmosta a gyermekded képzelgést.
"Már csak azért is furcsa sokaknak ez az elutasító magatartása, mert elvégre is, ez az ufo-témakör, és itt ilyen lehetőségek is említésre kerülnek. Ha valakinek ezek az úgynevezett ősi idegen elméletek ennyire nem tetszenek, akkor egyszerűen nem kell ide kattintani, el kell kerülni ezt a témát!"
Ufó témakör, de nincs az alapszabályban, hogy csak egyetérteni lehet.
"Vitatkozni meg nincsen értelme, mert egymást úgysem lehet meggyőzni."
Azok a bizonyos ókori görögök nem így gondolták.
Örülök, hogy eme kérdés ismét vita tárgyává került, ez jelzi, hogy érdemes gondolatokat felvetni és azokról kérdezni.
Nézzük azokat a sarok köveket melyeket tudunk :
1 - Ahogyan egy korábbi hozzászóló írta, maguk az egyiptomiak mondták azt az ókori görögöknek, hogy amikor ők, az őseik oda vándoroltak, sok ezer éve, akkor ezek az épületek már ott álltak. Tehát minden jel szerint, eleve nem is a fáraó építtette, és nem is temetkezési céllal, mert akkor, még nem is voltak fáraók sem. Később persze, a hivatalosan elismert időszakban lehet, hogy maga Kheopsz, és/vagy mások beletemetkeztek, de ez sem biztos.
2 - A másik dolog meg az, hogy azok az egyiptomi piramisok, amiket később építettek, már nem voltak ilyen tökéletesek, és nem is voltak ilyen nagyok sem. Azokat már valószínűleg tényleg pusztán fizikai erővel, rabszolgák építették, és gondolom ezekről az eredetiekről vették a mintát. Vajon hová lett a tudás az évezredek folyamán, mi ez a lehanyatlás? Tehát ahogyan haladunk előre az időben, furcsa módon egyre tökéletlenebb piramisok épültek.
Ezeket a 34-es kedves válaszoló írta és teljesen jól összefoglalta a kiindulási pontot. Kérdésemben is ezeket jártam körül. Hiszen a nagy piramisok Gizában olyan tökéletes mértani alakzatok, hogy ilyen pontosan ma sem tudnánk felépíteni őket !!
Ha egy ház oldalán végignézel a másik végéig, látod az egyenestől való eltérést, a göröngyöket. Viszont a nagy piramisok teljesen simák ! A későbbi piramisok csak primitív utánzatai azoknak : kicsik, göröngyösek és sorolhatnám. Ilyet építettek a nagy piramisok után [link] Mi lett az egyiptomiakkal, elhülyűltek ? Később nem tudtak már piramist építeni ?
A másik dolog pedig az, hogy könnyű utólag kitalálni, hogyan építették meg az egyiptomiak ELMÉLETBEN (Mindössze 1 perc 27 másodpercük volt, hogy egyik követ a másikra rakták ! :-D). Hiszen gyakorlatban 2x is próbálták modern technikával kivitelezni és egyszer sem jutottak a felééig sem !
*
Azzal érvelni, hogy "Kedves 45%-os, ugyan menj már vissza az általános iskolába.
És próbálj meg figyelni az órán, nem hülyeséget akarnak a fejedbe verni"
Ostoba demagógia ! Hiszen az iskolában a jelenleg elfogadott elméleteket tanítjuk, nem a valóságot. Ha Einsteinnek is ezt mondtad volna Pedro, hogy a gravitáció nem téridő görbület, hanem tömegvonzás, ma sem lennénk előrébb.
Az a baj az iskolában tanított elmélettel, amit az egyiptológus is mond, hogy AZ A BIZONYÍTÉK, HOGY AZ EGYIPTOMIAK ÉPÍTETTÉK A NAGY PIRAMIST, HOGY ITT ÁLLNAK.
Ez azt jelenti, hogy amit bizonyítani kellene, annak a létezésével akarja bizonyítani. Azaz mivel eleve kizárja, hogy volt itt bárki, ami nem hiteles, - hiszen mint írtam, vannak modern technikai eszközök használatának nyomai, melyek az ókórban elvileg nem voltak ( atombomba, mahzabharata, üveges talaj stb) - így kizárásos alapon szerinte más nem építehette, de ez nem bizonyíték !!
*
Az, hogy a "tákólt" piramisokra ráírták, kik építették, mennyi ételt fogyasztottak, hogy éltek stb, nem bizonyítja az összes piramis építését. A nagy piramison nincsenek építési feljegyzések !
*
Szerintem ez egy mérnöki csoda, melyet egy nálunk magasabb technikai szinten álló civilizáció alkotott, acélból hogy energiával tőltsék fel az energiaforrásaikat.
Ilyen piramisokat a marson is találtak, pont a városok közelében. Azaz fontos részét képezte a városok életének és ez is az energiaellátásra vezethető vissza.
Ezt nézd meg ! Nincsen hozzáfűzni valóm. [link]
Marsi városok.... Zolikám, te egyre jobban lejáratod magad. :-D
Pedro
"Ahogyan egy korábbi hozzászóló írta, maguk az egyiptomiak mondták azt az ókori görögöknek, hogy amikor ők, az őseik oda vándoroltak, sok ezer éve, akkor ezek az épületek már ott álltak. Tehát minden jel szerint, eleve nem is a fáraó építtette, és nem is temetkezési céllal, mert akkor, még nem is voltak fáraók sem."
Hérodotosz - Görög-Perzsa háború II. kötet (több mint 2 ezer évvel Kheopsz után):
>>>...utána Kheopsz lett a király, aki minden szempontból nyomorba döntötte az egyiptomiakat...megparancsolta, hogy mindenki neki, a királynak dolgozzék...A leigázott népnek 10 esztendeig tartott felépíteni az utat , amelyen aztán a kőtömböket vonszolták...Tíz esztendeig tartott az útépítés meg a piramisnak helyet adó magaslaton végzett munka, valamint a föld alatti termek kivájása, ahol Kheopsz a maga sírját (!!!) megépítette.<<<
Manethón - királylistája (nem sokkal ezután) ő nem volt görög, sokkal inkább egyiptomi magas rangú pap, de görögül írt, munkája csak más ókori szerzők idézeteiként maradt fent:
>>>Szúfisz (Szufu, Khufu, Hufu, görögösen Kheopsz, Khembész). 63 évig (uralkodott). Ő emelte a nagy piramist..."
Diodórosz (közel 2500 évvel Kheopsz után):
>>>...a nagy piramist Khembész (Kheopsz) építtette...Azt mondják az építkezésen 360 ezer ember dolgozott, és fáradtságos munkával 20 esztendő alatt készült el vele. A piramist építő munkásokat sokkal nagyobb megbecsülés illeti meg, mint az építkezést pénzelő királyokat, mert ezek képességeikről és ügyességükről tettek fényes tanúbizonyságot, míg amazok csak az őseiktől örökölt vagy az alattvalóikból kiprésel vagyonnal járultak hozzá a munka sikeréhez.<<<
Pliniusz (nem görög volt, hanem római, de mindegy) időszámításunk kezdete után valamivel - Historia Naturalis c. művében:
>>>Szóljunk tehát röviden az egyiptomi piramisokról, a királyok kihívó gazdagságának eme pazarló és értelmetlen példáiról is. Építtetőik éktelen felfuvalkodottságának emlékművei ezek, és sok közülük mindmáig befejezetlen.<<<
Szerinte ezek a fáraók kincstárai voltak, a legkisebb építtetője viszont egy Rodópisz nevű örömlány (volt rabszolga), aki foglalkozásával kaparta össze a piramisra valót. Fáraó neveket egyet sem említ, szerinte megérdemelték, hogy egy nevére sem emlékeznek már (mármint a rómaiak, i.sz. körül). Pliniusznak fontosabb volt a bulvártéma az örömlányról, mint a történelmi adatok megismerése.
Ismert még a görög Sztrabón néhány mondata a piramisokról, de csak a méretüket adja meg hozzávetőlegesen, az építésről nem ír. A bizánci Philón szintén elmerül a méretekben és könyvében bevallja, hogy soha nem is járt Egyiptomban, csak más művekből idézget.
Plíniusz hivatkozik még Euhemerusz, Dúriusz, Számiusz, Arisztagórasz, Dionüszosz, Artemedórusz, Alexander, Polyhistor, Butoridész, Autisztenész, Demetriusz, Demotelész, és Apion egyiptomi munkáira. De mára egyik sincs meg.
Sovány antik források, de hárman egyértelműek, hogy egyiptomiak építették, és még a királyt is megnevezik. Plínusz csak köntörfalaz és elmegy bulvármocsokba, de vegyük egy félnek, mert ő sem ír semmit arról, hogy talált tárgyak lennének a piramisok. Sztabón és Philón nem beszél építkezésről, de arról, sem, hogy azok az egyiptomiak előtti időktől állnak ott.
Mely görögök voltak tehát, akik arra hivatkoztak, hogy az egyiptomiak mindent készen találtak?
47-es amit írtál, azt egy Vojtech Zamarovský
nevű író vetette papírra 1977-ben. 1977 - Ich veličenstvá pyramídy, o egyptských pyramídach - A felséges piramisok címmel. Nem tudom, hogy mennyire fedik a valóságot. Szerintem semennyire.
*
Nézzünk csak meg a legrégebbi ilyen forrásokat, annak igaznak kell lennie. : A neves görög geográfus, Strabo a piramist anno "égből alászállott építményhez" hasonlította, mely "nem emberi kéz műve". Erre a feltevésre kontrázott rá Manly Hall amerikai filozófus, aki szerint a piramist az elsüllyedt Atlantisz elhagyói segítségével építették. [link] Valamikor Platón egyik művének magyar fórdításában olvastam, miszerint az egyiptomi Gizai nagy piramist az egyiptomiak valójában találták, annyira megtetszett nekik, hogy az elkövetkezendő Fáraók olyanba akartak temetkezni. Lényegében rengeteg ókori forrásban megtalálható az az utalás, hogy a Gízai piramisokat nem emberek építették. A későbbieket viszont annál inkább, ez meg is látszik rajtuk.
Kheopsz, Khefrén, és Mükerinosz. Mindenki ismeri, és a legjobb az egészben az, hogy mindannyian ugyanarra asszociálunk, ha ezeket a neveket halljuk. És valóban! Mindenki a gízai piramisokra gondolt, ugyanis ez a három fáraó építette a piramisokat. Vagy hát, ezt tanuljuk már egy jó ideje a történelem tankönyvekből.
„Kheopsz fáraó (Kr.e. 2551 - 2528) egyiptomi uralkodó volt, aki elhatározta, hogy elődei hagyományát követve csodálatos sírboltot épített magának. Amikor apja, Sznofru fáraó meghalt, az ifjú Kheopsz azonnal utasítást adott a piramis építésére. Természetesen azt szerette volna, ha az ő síremléke minden addigi piramisnál nagyobb és szebb lenne. Az építményt hatalmas méretei miatt "nagy piramisnak" is szokták nevezni. A kínai Nagyfal mellett Kheopsz síremléke a világon létrehozott legnagyobb emberi építmény. A világcsodák listáján övé az első hely.” (Forrás: egyiptom.extra.hu)
Mi ezzel a gond?
Csupán az emberiség fejletlensége. Nehezen gondolunk bele abba, hogy Kr.e. 2500-ban miután az ókori ember kijön a barlangjából, fegyvereket készít és szép lassan törzsekbe rendeződik, hírtelen fogja magát és felépíti a világ legprecízebb és legmagasabb építményét. Sajnálatos módon a piramisépítések korát nem lehet megállapítani, ugyanis csak a kövek korát lehet nagyjából beazonosítani, ám ez nyilván nem azonos az építéssel.
Visszatérve a hatóságok által engedélyezett expedíciókhoz: 1978-ban az egyik leghíresebb japán egyetem, a tokiói Waseda kutatói érkeztek Egyiptomba. Fő céljuk az volt, hogy bebizonyítsák, hogy a piramisokat az ókori eszközökkel fel lehet építeni, sőt a 20. század technikáját kizárva az ókori módszerekkel fogják felépíteni a Nagy (Kheopsz) Piramis kicsinyített mását (igazodva a tankönyvekhez)!! A Nagy Piramis kövei közel 2,5 tonnát nyomnak, ám a japán kivitelezők az 1 tonnánál maradtak. Persze megvolt a felhajtás, ország-világ nézhette végig a munkálatokat, akár élőben, akár a média közvetítésével. Mondanom sem kell, a mini-piramis sohasem épült meg. A köveket nem a távoli bányákból, hanem közelebbi forrásokból vésték (már nem igazodik az ókori módszerhez)… vagy hát vésték volna, ám az ókori vésés és kalapácsolás módszerével nem tudták volna tartani a határidőket. Csak megjegyzésül közlöm, hogy a Nagy Piramis építésére a kutatók 25-30 évet saccoltak, a japán mini-piramis aligha készülhetett volna el 100 év alatt ezzel a kezdetleges módszerrel. Milyen érdekes: Kr.e. 2500-ban az ember tudott piramist építeni, a 20. században ez már teljeséggel lehetetlen?! És akkor nem is beszéltem a sikertelen emelőkről, és a sáros fadeszkák segítségével vontatott kövekről (amik ugyebár nem 2,5 tonnásak, csupán 1 tonnát nyomtak). Ennyit a bizonyításról, és a tudományos elméletekről.
A másik gond, hogy 2500-ra teszik az építkezéseket, holott erre sincsen egyetlen egy bizonyíték sem. Nem beszélve a Szfinxről (ami elvileg Khefrén fáraót ábrázolja), és mostanság 7000 évvel korábbra datálják. Miért? Mert a Szfinxen jégkorszakra utaló nyomokat találtak (ami Egyiptomban Kr.e. 13-10.000 körül lehetett). Sőt, ha úgy vizsgáljuk a dolgot, hogy a Szfinx félig oroszlán testű, és egy bizonyos mondanivalója van (nem véletlenül csak úgy felépítették a semmiből), akkor hivatkozhatnánk arra is, hogy az Oroszlán csillagkép felé nézhetett, ugyanis valóban abban az irányban bukkant fel. Mikor? Kr.e. 10 450 körül. Nos, milyen érdekes, hogy pont ekkortájt bukott fel az égen az Orion csillagkép is, melynek csillagai teljesen megegyeznek a piramisok elhelyezkedésével. Hérodotosz görög történetírónk sokat feljegyzett az egyiptomi kultúrából, mégis érdekes, hogy az egyiptomi piramisokra csupán egy kis bejegyzést hagyott. Nem tér ki részletesen idejére, építési módjára, miközben oldalakat tölt ki más építmények kapcsán. Mi lehet az oka? Talán az egyiptomiak sem tudnak piramist építeni, és amikor ők Kr.e. 3000-ben megérkeztek Egyiptomba, a gízai piramisok és a szfinx már ott állt.
Kik építették a piramisokat és mikor?
Természetesen nem kismillió tankönyvet kéne átírni ahhoz, és nem csak 1-2 diplomát kéne visszadobni ahhoz, hogy a valós történelmet tanuljuk, de persze éppen ezért is hallgatnak róla történészek, régészek, és persze tudósok. Nem igaz, hogy az írók ilyen furcsán hangzó bejelentésekkel akarnak szenzációt maguknak, csupán a tényeket közlik, és előbb-utóbb saját magunk jövünk rá, hogy hogyan is ismerhetnénk a történelmet, ha minden olyan építmény, dokumentum, vagy bármely egyéb történelmi érték, mely nem visel "névtáblát" magán, csupán a történészek fantáziájával keletkezik.
Például visszatérve a piramisokhoz: egyiken sincs konkrét feljegyzés, tehát akkor miért a "Kheopsz, Kefrén, Mükerinosz" elnevezéseket használjuk a gízai piramisokra? Pláne akkor, amikor nem is Kr.e 2500 körül építették, hanem Kr.e 10 000-ben!!!!). És ez még csak egy dolog, a sok közül... Téves az a feltevés, hogy a piramisokon feliratok vannak… vagy hát… feliratok azok vannak, csak nem az építés századaiból, hanem 1850-ből. Nehezebben elérhető források tanúskodnak arról, hogy egy brit amatőr régész hamisítványai, és azóta nevezzük el őket a három fáraó nevével.
Nem vagyok történész, sem egyiptológus, bármennyire is szeretnék az lenni, lehet, hogy sohasem kapok választ a fenti kérdésekre. Miért és hogyan is adhatnék választ, ha már fentebb említettem: minden névtelen bizonyíték csupán a történészek fantáziája. Ha valaki azt mondaná, hogy UFO-k építményei ezek, én talán már ezen sem lepődnék meg. Bizonyítani bárhogy lehet. Figyelembe véve azt, hogy a gízai piramisok a legtökéletesebb piramisok a Földön, könnyen lehet, hogy földönkívüliek építették, és a többi piramis csupán az egyiptomiak próbálkozásai. Hisz láthatunk félig elkészült, lépcsős, vagy szabálytalan emelkedésű (inkább púpos) piramisokat is, és feltehetőleg később is épülhettek. Tehát a gízai piramis a minta, hisz nehéz elképzelni, hogy minden próbálkozás nélkül egyszer csak a legtökéletesebb piramist építi fel az ókori ember. Látják? Máris történelmet írtam?! Ne értsék félre, nem támogatom az UFO-s elméleteket, csupán nyitott vagyok az újdonságokra, érdekességekre, rejtélyekre.
Ez lenne a történelem? Lehet-e ennyire beszennyezett egy általam idáig oly tisztának tartott tudomány? Nem azt mondom, hogy ezentúl hagyjuk az egészet, és ne is foglalkozzuk tovább a történelemmel, mert mindaz hazugság, csupán komolyan elgondolkodhatunk azon, kik vagyunk és hová tartunk ezen a Földön, még inkább azon, miken mentük már keresztül az évezredek folyamán.
*
LÉNYEG : egyiken sincs konkrét feljegyzés, tehát akkor miért a "Kheopsz, Kefrén, Mükerinosz" elnevezéseket használjuk a gízai piramisokra? Pláne akkor, amikor nem is Kr.e 2500 körül építették, hanem Kr.e 10 000-ben!!!!). És ez még csak egy dolog, a sok közül... Téves az a feltevés, hogy a piramisokon feliratok vannak… vagy hát… feliratok azok vannak, csak nem az építés századaiból, hanem 1850-ből. Nehezebben elérhető források tanúskodnak arról, hogy egy brit amatőr régész hamisítványai, és azóta nevezzük el őket a három fáraó nevével.
**
Nem építhették a piramisokat az egyiptomiak, mivel azok sokkal régebbiek az egyiptomiaknál, hiszen A másik gond, hogy 2500-ra teszik az építkezéseket, holott erre sincsen egyetlen egy bizonyíték sem. Nem beszélve a Szfinxről (ami elvileg Khefrén fáraót ábrázolja), és mostanság 7000 évvel korábbra datálják. Miért? Mert a Szfinxen jégkorszakra utaló nyomokat találtak (ami Egyiptomban Kr.e. 13-10.000 körül lehetett). Sőt, ha úgy vizsgáljuk a dolgot, hogy a Szfinx félig oroszlán testű, és egy bizonyos mondanivalója van (nem véletlenül csak úgy felépítették a semmiből), akkor hivatkozhatnánk arra is, hogy az Oroszlán csillagkép felé nézhetett, ugyanis valóban abban az irányban bukkant fel. Mikor? Kr.e. 10 450 körül. Nos, milyen érdekes, hogy pont ekkortájt bukott fel az égen az Orion csillagkép is, melynek csillagai teljesen megegyeznek a piramisok elhelyezkedésével. Hérodotosz görög történetírónk sokat feljegyzett az egyiptomi kultúrából, mégis érdekes, hogy az egyiptomi piramisokra csupán egy kis bejegyzést hagyott. Nem tér ki részletesen idejére, építési módjára, miközben oldalakat tölt ki más építmények kapcsán. Mi lehet az oka?
Probléma :
1 - Nagyon sok egymástól független ókori görög tudós jegyezte meg, hogy a nagy piramisok már megvoltak az egyiptomiak előtt.
Már annyi verziót, tőrténetet találtak ki az idők során, arról ki és kik építették a nagy piramist, egyértelmű, hogy mindenki a saját céljainak érdekében találta ki az elméletét, holott a legrégebbi a legvalószínűséggel a valódi és eszerint, már ott voltak
2 - Hérodotosz görög történetírónk sokat feljegyzett az egyiptomi kultúrából, mégis érdekes, hogy az egyiptomi piramisokra csupán egy kis bejegyzést hagyott.
3 - A másik gond, hogy 2500-ra teszik az építkezéseket, holott erre sincsen egyetlen egy bizonyíték sem. Nem beszélve a Szfinxről (ami elvileg Khefrén fáraót ábrázolja), és mostanság 7000 évvel korábbra datálják. Miért? Mert a Szfinxen jégkorszakra utaló nyomokat találtak (ami Egyiptomban Kr.e. 13-10.000 körül lehetett).
Lehet itt olvasni? [link]
Kevesen tudják, hogy már nem titok többé, hogyan épültek a piramishoz hasonló megaépítmények. A kövek többségét apróra tört, por formában szállították a helyszínre és egy speciális betonkeveréket készíettek belőlük. Az összetételét még ma sem értik a szakemberek, mert olyan erős ez a beton és olyan szerkezetű, hogy sokáíg monolitnak (egy darabból álló kőnek) vélték ezeket. Ez a beton elterjedt volt akkoriban az egész földön. Ez megmagyarázta az összes hasonló építmény esetében a pontos, miliméteres illesztéseket (tömbről tömbre haladva öntötték ki a tömböket, miután az előző sor megszilárdult), és a különleges megmunkálást. Ez már egy bizonyított tény.
Attól még lehet, hogy ennek a szuperbetonnak a receptjét a földönkívüliek adták.
Előfordult, hogy valódi kőtömböket használtak fel, de az nem igaz, hogy meghaladta volna az erejüket, vagy hogy egy mai markológép sem bírná ezeket felemelni:
Ők csak a stonehenge-t építették: http://www.youtube.com/watch?v=H-J_6Jct_X8
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!