Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha szellemek léteznek akkor...

Ha szellemek léteznek akkor Vámpírok és Vérfarkasok is?

Figyelt kérdés

Ha jobban belegondolsz ez egyértelmű hogy igen, szellemekre kézzel fogható bizonyítékot nem találtak, de nincs is szükség rá. Mindenkinek voltak már esetei szellemekkel.


De most a szkeptikusokat akarom meggyőzni hogy azért ebbe van valami logika.



2013. okt. 2. 08:25
 61/115 anonim ***** válasza:
100%
#59: ez mind szép és jó, de egy nagyon kínos kérdés feszeget: Ööö... nos, hol vannak például a ZOMBIK? Már minden frankón elő van készítve a zombiapokalipszishez (legalábbis a konteósok buksi fejében), csak épp a díszvendégek hiányoznak.
2013. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
100%

Végre konkrétum, legalább lehet valamivel vitatkozni


[link]


Remek forrás, a lényege annyi, hogy mivel az emberek rá vannak kattanva a zombikra, azzal, hogy a zombiktól rettegve felkészülnek az esetleges teendőkre, ezzel együtt megteszi a megfelelő lépéseket tulajdonképpen mindenféle várható katasztrófára is.


[link]


Ez a "gyakorlatozás" Halloweenkor volt, érted? Szerinted komolyan zombikra készítették fel a katonaságot? Vagy ha tényleg fel akarják készíteni a zombikra, akkor ilyen nevetséges módon akarnák eltussolni, hogy "Halloweeni móka"? Egyszerűbb teljesen titokban tartani.



Nézzük meg kicsit alaposabban.


A huffingtonpostos linkedben több fontos momentum is le van írva: "Everything that will be simulated at this event has already happened, it just hasn't happened all at once on the same night. But the training is very real, it just happens to be the bad guys we're having a little

fun with."


Tehát valós felkészülés esetleges katasztrófahelyzetre, de a zombik csak a játék része, nem véletlenül Halloween-ra volt időzítve.


"No one knows what the zombies will do in our scenario, but quite frankly no one knows what a terrorist will do," Barker said. "If a law enforcement officer sees a zombie and says, `Freeze, get your hands in the air!' What's the zombie going to do? He's going to moan at you. If someone on PCP or some other psychotic drug is told that, the truth is he's not going to react to you."


A zombik kiszámíthatatlanok és veszélyesek, csakúgy mint bizonyos drogtípusok használói. Látod, most előjön az, amiről már volt szó régebben, a drogosok mutathatnak zombiszerű jelenségeket, de attól még nem lesznek zombik. És az ilyen helyzetekre készítik fel a rendőrséget meg a hadsereget.



"Obviously we're not expecting a zombie apocalypse in the near future, but the effects of what might happen in a zombie apocalypse are probably similar to the type of things that happen in natural disasters and manmade disasters. They're just having fun with it. We don't have any problems with it as a teaching point."



"Defense analyst Loren Thompson agreed.


"The defining characteristics of zombies are that they're unpredictable and resilient. That may be a good way to prepare for what the Pentagon calls asymmetric warfare," Thompson said."



Mi lenne, ha legközelebb ELOLVASNÁD amit linkelsz és nem csak a címet?


A videó.


Namármost, a videónál nem láttam dátumot, de mivel ugyanaz a cég szervezte a leírás szerint mint aki a hoffingtos cikkben is szerepelt, feltételezhető, hogy ugyanarról van szó. Ha igen, megmagyaráztam.


Az elemzés:


a fickó pontosan erről a videóról beszél, de lényegi információkat hallgat el róla. Konteósoknak persze jó, de érvnek eddig a leggyengébb.



Az amcsi politikuscsóka:



Nézzünk csak utána az állítólagos FEMA tréningnek.



"Nevada gubernatorial candidate, adding the motif was meant to be fun and less controversial than a realistic crisis.


The Moscow Volunteer Fire Department and rural fire district have put on such exercises in the past with the idea being to train its volunteers on how to respond to an emergency involving many injuries and casualties, Button said, but given the national climate, he wanted to

steer clear of former themes like a mass school shooting.

"


[link]



"létezhetetlen járványra gyakorlatoztatják ADÓPÉNZEKBŐL a sereget,"


Leírtam, hogy miért van ennek mégis értelme.


"vagy KOMOLYAN GONDOLJÁK, és ti vagytok az őrültek és naivak, "


Lehet, hogy tényleg van zombivírus, a gond csak az, hogy hiába tud esetleg erről valamit valamelyik kormányügynökség, NEKED akkor sincsenek

megbízható információid erről, pusztán - mint az kiderült - félreértelmezett baromságok. Szóval, HA tényleg kitör a zombijárvány, akkor sem neked volt igazad, hanem szerencséd volt egy irracionális döntés meghozatalakor. Szerinted ha én azt mondom, hogy akit elüt az autó és túléli, igazam van? És mi van akkor, ha elüttetem magam és tényleg túlélem?


"Képtelen, már bocs. Súlyos pénzekről van szó, súlyos gazdasági helyzet kellős közepén. Nem tudom elhinni, hogy slusszpoénból csinálják."


Persze, hogy nem tudod, ezóhívő konteós vagy, senki nem várta el tőled, hogy logikusan gondolkozz.


"Készen vannak a FEMA-"munkatáborok" (vagy karanténok), több millió előre gyártott koporsó stócokban (minek? "


Vírusok léteznek te szerencsés, és senki nem zárt ki egy esetleges biofegyvertámadást, természetes járványt, vagy akár inner job bw tesztet. (mint pl. a New Yorki metro)A zombivírust sem tudom teljesen kizárni, de mivel bizonyíték körülbelül annyi van rá, mint hogy a fejemre esik egy meteor különösebben nem is zavar a dolog. Félj inkább attól, hogy felbukkant Magyarországon a krími kongó vérzéses láz, vagy hogy izoláltak egy új filovírus fajt Spanyolországban.


Vagy itt van ő:


[link]


Ettől félhetsz, nem is alaptalanul.


De ha már mindeképpen konteózunk, mi van ha a zombitámadasos bullshittel a fegyvertelen éhező civilek lemészárolását gyakoroltatják tudat alatt a katonasággal? Konteó, de a zombiknál valamennyivel reálisabb, nem gondolod?



" [link]


A vírusok állandóan mutálódnak. Fairi a szakember, leírja ő a gondolatait az egész zombivírus dologról, ha szépen megkéred, és ha valóban a tények érdekelnek.


Létrejött egy ilyen változata a veszettség vírusnak. Remek, és mi köze van ennek a zombik BIZONYÍTOTT létéhez?



[link]


Mi van, ha igazából a vérzéses lázak azért terjednek ilyen faszán mert a zsidók/gyíkemberek/vámpírok vérelementálokat akarnak megidézni a segítségükkel?


(Mielőtt valaki szó szerint értelmezné, elmondom, analógia volt Leon következtetéseinek abszurditásának érzékeltetésére.)



"Egy évre rá azt mondják, hogy valószínűtlen, de elképzelhető (nem furcsa?), mintha azt üzennék tudat alatt, "lehetséges, de nem kell pánikba esni": "


Sok minden lehetséges, rengeteg olyan vírus van, amik jóval félelmetesebbek egy esetleges zombi vírusnál. Nézz utána a negyedik generációs biofegyvereknek.


" http://www.youtube.com/watch?v=I9JbR92TnX4"


A "kannibál" támadások meg a drog... Én adtam rá egy józan ész által elfogadható magyarázatot, ha te a zombikban hiszel az már a te dolgod. A gond csak az, hogy a megharapott áldozatok miért nem változtak át, ha a

támadók zombik voltak?


Azért remélem a végét is meghallgattad. Beugrottál egy jó kis vírusmarketing szövegnek. Tiszta Jebal-Barez lelet.



" A többit meg lehet kifogásolni, meg feltételezgetni, hogy a toxikológus biztos nem volt naprakész és nem vette észre, hogy mariskán kívül valami kutyulék is volt Rudy-ban. FELTÉTELEZED."


Így van, feltételeztem, ez egy olyan feltételezés, ami a bizonyítható, logikus ismereteinkkel kompatibilis. Ha te egy olyan dolgot feltételezel, ami nem, az a te dolgod, de ne nézd hülyének azt, aki nem nyeli be ezt egyből.



"A record kedvéért, a "Meleg Testek" egy zombi-film, nem vagyok perverz. De hát honnan is tudhattad volna, hiszen olyan marha tájékozottak vagytok."


Annak Eleven testek a címe, ha már for the record. :)


"És, hogy a CDC és DHS szlogenjével éljek: Ha a zombikra felkészültetek, mindenre fel vagytok készülve.


- Azért ti is érzitek, hogy ettől nem támadt kedvetek BOB-zsákot összeállítani - Valószínűleg másoknak sem, tehát végül is ez mégsem olyan jó motiváció. "


Remélem, azért te csináltál BOB-zsákot, mert ha tényleg beüt a zombi apokalipszis akkor majd a kormány tisztogató csapatai fognak kivégezni, nem pedig élve esznek meg. Persze lehet, hogy a tudósok majd élveboncolnak kutatási célokból, ki tudja, kérdés melyik a rosszabb. :)

2013. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
100%
#62: Kapsz tőlem egy zsírlájkot a szép posztért.
2013. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 fairi1 ***** válasza:
100%

2Fairi a szakember, leírja ő a gondolatait az egész zombivírus dologról, ha szépen megkéred, és ha valóban a tények érdekelnek"


az alapoknál van problémája sok embernél.

Az első pont a vírus nem élőlény, hanem egy szélsőséges viselkedésű sejtparazita. Egy vírus csakis kizárólag egy élő sejtben képes szaporodni, ez középiskolás anyag.


Egy vírus nem tud feltámasztani senkit,ha fertőzésben meghalsz akkor úgyis maradsz. A vírus meg pórul jár, mivel nem tud tovább fertőzni (mondjuk ez még mehet, ha gondatlanok a környezetben) és szaporodni.


Az idegsejt elképesztően kényes sejttípus, oxigén nélkül rövid időn belül pusztulásnak indulnak, és működésük során erősen igénylik a glükózt, ketontesteket csak nagyon szélsőséges helyzetben fogadnak el. ha vérkeringés leáll, akkor nekik végük és az őket megfertőző vírusok is erre a sorsra jutnak.


Talán az egyetlen ismert vírusfertőzés ami képes jelentős viselkedésváltozást csinálni a közismert veszettség. Elég csak a kiszámíthatatlan veszett állatokra gondolni.Idegsejteket fertőz és a nyálmirigyet is fertőzi és nyálba is bekerülnek így a víruspartikulomok. Ám azért így is messze van bármilyen vizionált zombitól.


Mondjuk sok drog és kábszer képes zombiszerű viselkedést okozni, de ezek ugyanúgy élő emberek, és nem fertőznek meg senkit. Csak kiszámíthatatlanok és veszélyesek.


Csak olyan vírusfertőzés képzelhető el, amelyik idegrendszer támadja meg,és a kórlefolyás alatt agresszív lesz a beteg. Ám sokig ez se tarthat, láz és az idegsejt pusztulás hamar ledönti a lábáról az embert. Egyszerűen nem éri meg ilyen biofegyvert tervezni.Jó biofegyver cseppfertőzés, vagy kontaktus útján terjed,és van egy kezdeti lappangási idő, ami enyhe tüneteket produkál (kis köhögés,enyhe hőemelkedés), de már környezetbe szórja a fertőző ágenst. ezért is tartanak sokan influenzavírusokról és coronavirusoktól, bennük van potenciál.

2013. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim ***** válasza:
0%

Kaptál egy lájkot Fairi.


Mivel nagyon félrecsúsztak a következtetések a feltételezések miatt, vissza idézem amit írtam:


"Zombikról... Másik agyas érvelés: "Ha léteznének zombik, akkor már kitört volna a járvány és tudnánk róluk." Téves. A filmek túloznak (World War Z valaki? 10 másodperc alatt zombi lett valakiből, kicsit meredek sztori, de persze ijesztő, ez volt a cél), de ma már minden valamirevaló orvos és tudós szerint LEHETSÉGES egy zombi-járvány. Nyilván persze nem élőhalottakra gondolnak, a zombi szó amúgy is több jelentéssel bír. Lehet érteni az újraéledt, tudattalan holttestet (ami esetleg kannibálként viselkedik), meg értik alatta az élő de tudattalan, vagy agymosott illetve vadállatként viselkedő embert is. Miami zombi esete tavaly (május 26 Szombat délután) a Macarthur Causeway-en, valaki? Tavaly óta világszerte megszaporodtak a kannibál támadások. A miami-i esetre ráfogták, hogy fürdősó-kábítószer (LSD változata) okozta, de csak kevés mariskát találtak a vérében...viszont a tények tények: A csávó pucéran elkezdte zabálni a hajléktalan arcát (meg is ette az arcát), mikor a rendőr rászólt, csak morgott, aztán rálőtt a rendőr, de zabált tovább...összesen négyszer rá kellett lőnie, és csak amikor fejbe lőtte, akkor halt meg. Drog volt? Ahhoz kevés mariska volt a vérében, hogy az okozza. "Fürdősó"? Baromság. Egy pasas ebben az évben Június 22.-én Szombaton Texas-ban "megveszett", letépte a ruháit és négykézláb rohangálva morgott, üvöltött, aztán bevágódott egy üvegajtón, az üveg életveszélyesen megvágta, erősen vérzett de rá se rántott, felnyalta a vérét, aztán rátámadt a barátja terrierjére, és élve megette a kutyát! A rendőrök többször lesokkolták mire lefegyverezték, és a Houston-i kórházba szállították.


Vannak zombik? Bizonyos értelemben igen. Vírusos? Lehetséges, de nem lesz senkiből másodpercek vagy órák alatt zombi, legalább napok kellenek hozzá. Csendben jegyzem meg, ha a drogos-zombi magyarázatnál maradunk, a 16.-17. századi Franciaországban "vérfarkas-járvány" volt, azaz tömegével váltak emberek veszett vadállatokká és farkasként viselkedtek és támadtak és ettek meg más embereket, állítólag az anyarozs nevű gombától fertőzött (LSD-t tartalmaz) gabonából készült kenyér miatt (modern magyarázat). Persze az rejtély, hogy miért pont farkasnak képzelték magukat az emberek, és miért lettek agresszívak és kannibálok. A tény viszont tény."


Egy percig sem mondtam, hogy minden zombi élőhalott és harapással fertőz (vámpírok sem mind, mellesleg). Hoztam ilyen példákat is, de a mondandóm lényege az volt, hogy drogos-zombi szerintem csak úgy lehetséges, ha módosult tudatállapothoz démoni megszállottság is társul. Mert a lykantrópia egy elmebetegségnek számít, és nem kifejezetten az LSD mellékhatásának. Ilyen kannibál elmebetegség a wendigo-pszichózis is, amit akkor kaphat el az ember, ha emberhúst eszik. Értelemszerűen ha egy drogos-zombi megharap valakit, az nem "változik" olyanná.


Kérdés volt, hogy hol vannak a zombik, ha valódi a vírus. Ha figyeltél volna, tudnád, hogy a videóban elmondja a pasas, hogy nem harapással terjed, nem tudják hogyan. Vagy akkor tavaly még nem tudták. Másrészt, ez a ZHU a videó szerint folyamatosan monitorozza a városokat, és ha valahonnan gyanús hírt kapnak, akkor ha fertőzötteket találnak, kiiktatják őket, de élve is elakarnak fogni párat, hogy tanulmányozhassák őket.


És úgy általában, szerintem nem ártana tanulmányoznotok a "zombi-mítoszt" mint olyat. Hány féle van stb (most nem a filmekre gondolok). Mert amennyire én tudom, sok típus van, van amelyik élőhalott (nem kell elhinni), van amelyik a másik értelemben zombi, és háromnegyed részük nem csinál zombit az emberekből.

Heck, ha csak Romero filmjeit nézitek, ott sem a harapástól lettek zombik az emberek, hanem a Vénuszról visszatért műhold roncsainak sugárzásától. Romero-nál minden halott, ami nem szenvedett agyi traumát, feléledt. Az átlag fantasy-játékok is a vudu-zombit másolják, azaz egy mágiával (vagy méreggel eljátszott) feltámasztott rabszolga, ami nem csinál senkiből zombit.


Másik, a harapásos filmekben is sok ember teste, akit elkezdtek enni, nem lett zombi. Ha már valaki filmekből indul ki.


Ha a folklórt nézzük, csak a francia Craquehhe-nél fordult elő, hogy ha elpusztításakor nem égették el teljesen, akkor a maradványai a temető talajába szivárogva más hullákat is felélesztettek. Na persze, a régi korokban az élőhalott-állapot létrejöttét leginkább vallási okokkal magyarázták.


És szerintem nyilvánvaló, hogy nagyon sok "kannibál-támadást" felfújtak, úgy mint a múltban is, mert ahhoz nem kell zombinak lenni, hogy az emberek állatmódjára viselkedjenek (leginkább a kisgyerekek harapósak). Ilyenek azok az esetek, amikor összeverekedtek és megharapták egymást, vagy amikor egy ilyen elmeroggyant földarabolta, megfőzte és megette a barátját (vagy a családját) és hasonlók. Max. wendigo-pszichózis lehet, ott még tudatánál marad az ember, csak ellenállhatatlanul kívánja az emberhúst.


Még annyit, hogy "minden valamirevaló tudós szerint lehetséges", gondolok itt pl. a skót Glasgow-i egyetem Zombi Intézetére.


És az persze a History Channel 'Zombies: a Living History' c. adásában (2012 Március) is elhangzott, hogy a terrorizmus olyan mint egy zombi-járvány, mert olyan ellenség, aminek nincs arca és nem fél a haláltól...sőt legyőzhetetlen, mert egy ideológiát nem lehet megsemmisíteni fegyverekkel. Ez, meg a Halloween időpontja magyarázat LEHET, hogy miért "úgy" gyakorlatoztak a katonák (tudom én mindent kilehet magyarázni). Mégis van néhány aprócska bibi ezzel: A zombi nem lő vissza. A zombi nem alkalmaz stratégiát. A zombi nem használ technológiát (kivéve a klón-zombikat meg esetleg a "frankenstein" féléket, de ezt most hagyjuk). Terroristáknak elég egy jól irányzott golyó, és nem akarnak megenni. Ha valaki terrorista-támadás ellen komolyan gyakorlatozik, és ezt állították, sőt azt is, hogy a szimulált helyzetek megtörténtek, akkor mégis miért zombikra való lövöldözést gyakorolták? Számomra nem áll össze a kép és nem hiszem, hogy a Halloween jó magyarázat. Nyilván direkt rendezték Halloween-kor, hogy utána ez legyen a magyarázat, annyira nem hülyék. Én nem vagyok ilyen naiv.


Arról sem kéne megfeledkezni, hogy az USA kormánya számtalanszor átverte a amerikai állampolgárokat, és a tudtukon kívül még kísérleteztek is rajtuk (pl. fluorid az ivóvízhálózatba, tudatbefolyásolási kísérletek). Most meg Obama törvénybe iktatja, hogy bárkit le lehessen csukatni korlátlan időre, hogy a jövőben ne kövessen el bűntettet (mint a Különvéleményben).

Minket is átvert pl. Gyurcsány, de ezt csak onnan tudtuk meg, hogy az öszödi-beszédet kiszivárogtatta valaki...következmény a Tőzsdepalota megostromlása, azonosító nélküli rendőr-terror stb. Elszámoltatás? 7 év után jó eséllyel elindul valami eljárás...


Szóval lehet konteósnak nevezni, azért én látok ezekben rációt.


Még egy gondolat. Nem furcsálljátok a Denver-i (2.) Reptér architektúráját? A rengeteg földalatti bunker-építést? Persze gazdagok részére.


U.I.: Csak azért is Meleg Testek (Warm Bodies az eredeti cím).

2013. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 anonim ***** válasza:

Az elejére még régebben válaszoltam.



"Hoztam ilyen példákat is, de a mondandóm lényege az volt, hogy drogos-zombi szerintem csak úgy lehetséges, ha módosult tudatállapothoz démoni megszállottság is társul"


Ez egyre jobb, most akkor elkezdünk a démonok létezésén is vitatkozni? Mi lenne, ha végre méltóztatnál egy témánál maradni? Visszaolvastam kicsit. Amikor Fairivel vitatkoztál, akkor is mindig tereltél, hol az evolúciót rángattad elő a kalapból, hol az ufókat, hol ezt, hol azt, ahogy éppen jónak láttad.


"Értelemszerűen ha egy drogos-zombi megharap valakit, az nem "változik" olyanná."


De miért lenne egy drogos valaki zombi? Zombiszerűen viselkedik, az még oké, de hát a saját definícióidnak is ellentmondasz, mert se démon se vírus nincs benne.



"Másrészt, ez a ZHU a videó szerint folyamatosan monitorozza a városokat, és ha valahonnan gyanús hírt kapnak, akkor ha fertőzötteket találnak, kiiktatják őket, de élve is elakarnak fogni párat, hogy tanulmányozhassák őket. "


Te most gondolom arról a "zombie conspiracy leaked" videóról beszélsz. Remélem végighallgattad az egészet. Ott említ a fickó valami "Ed the zombie hunter" vagy mi a halál című könyvet, elég reklámozós stílusban. Ráadásul a videó végén ott van a link az oldalhoz, ahol véletlenül pont ugyanezt a zombie hunter könyvet árulják. A vírusmarketing szó mond neked valamit? [Hoppá, nem lehet, hogy te valami amatőr író vagy, aki a GYK teleszemetelésével akarja népszerűsíteni a könyvét? Ha így van, kérlek írd le a címét, mert marha jó fantáziád van, biztos érdekes a könyv is.]



"Ha figyeltél volna, tudnád, hogy a videóban elmondja a pasas, hogy nem harapással terjed, nem tudják hogyan. "


Nem harapással, akkor hogyan, a levegőben? Étellel? Valamilyen vektor által? Annyira azért nem nehéz dolog rájönni egy vírus terjedésére, főleg, ha etikátlan, kormány szintű titkosügynökségek dolgoznak az ügyön.


"És úgy általában, szerintem nem ártana tanulmányoznotok a "zombi-mítoszt" mint olyat. Hány féle van stb (most nem a filmekre gondolok). "


A szombati programomat is csináld már meg, légyszike. Ha mindent behatóan tanulmányoznék, amit valami félművelt ténynek vél, reggeltől estig mindenféle ezós témát bújhatnék. Nem, itt a helyzet az, hogy te bizonyítékokat vizionálsz a zombik létére, azok pedig nincsenek.


"Másik, a harapásos filmekben is sok ember teste, akit elkezdtek enni, nem lett zombi. Ha már valaki filmekből indul ki. "


A filmek virológiai szempontból pontatlanok, sokszor önmagukkal is ellentmondásba kerülnek. Értelmetlen érv.



"És szerintem nyilvánvaló, hogy nagyon sok "kannibál-támadást" felfújtak, úgy mint a múltban is, mert ahhoz nem kell zombinak lenni, hogy az emberek állatmódjára viselkedjenek (leginkább a kisgyerekek harapósak). Ilyenek azok az esetek, amikor összeverekedtek és megharapták egymást, vagy amikor egy ilyen elmeroggyant földarabolta, megfőzte és megette a barátját (vagy a családját) és hasonlók. Max. wendigo-pszichózis lehet, ott még tudatánál marad az ember, csak ellenállhatatlanul kívánja az emberhúst. "


Látod, ebben egyetértünk.


"Glasgow-i egyetem Zombi Intézetére. "


Nem hiszem el. [link]


Szerinted ez a komoly tudomány? Zombik vs predátor? Akkor gondolom a másik komoly tudományos munka a zombik vs vámpírok a Rettegett harcosok egyik részéből.


"mert egy ideológiát nem lehet megsemmisíteni fegyverekkel. "


A terrorizmus egyébként nem egy ideológia hanem inkább egyfajta módszer.


"A zombi nem lő vissza. "


Ha már mindenképpen a filmekből és a játékokból indulunk ki, ez nem teljesen igaz, a Resident Evil 6-ban voltak lövöldöző, intelligens fertőzöttek is.


Ettől függetlenül egy mérges tüntető, merénylő se feltétlen használ lőfegyvert. A zombik elleni egységszintű mozgások kb. megegyeznek bármilyen közelharci fegyverrel rendelkező ellenfél ellen alkalmazandókkal.


"A zombi nem alkalmaz stratégiát.

A zombi nem használ technológiát (kivéve a klón-zombikat meg esetleg a "frankenstein" féléket, de ezt most hagyjuk). "


Na, akkor még egyszer. A tréningen nem a zombikra akartak felkészülni, hanem az ismeretlen, váratlan helyzeteket szimulálták agresszív, "minden mindegy" ellenfelek ellen. A terrorista kiszámíthatatlan, pont mint a zombi. A terroristával nem tudsz alkudozni, nem tudod megadásra kényszeríteni, veszélyes és kiszámíthatatlan. A zombi köntös a játék része.


"Terroristáknak elég egy jól irányzott golyó, és nem akarnak megenni. "


A videóban is lőttek.


"Ha valaki terrorista-támadás ellen komolyan gyakorlatozik, és ezt állították, sőt azt is, hogy a szimulált helyzetek megtörténtek, akkor mégis miért zombikra való lövöldözést gyakorolták? "


Figyelj, ez nem a terrorelhárító képzés alfája és omegája, pusztán egy kis szórakoztató játék a katonáknak. Te nem szoktál néha poénkodni? Ráadásul ha kicsit mögé nézel, annyira nem is játék, mert alapvetően használható készségeket gyakorolnak.


"Nyilván direkt rendezték Halloween-kor, hogy utána ez legyen a magyarázat, annyira nem hülyék. Én nem vagyok ilyen naiv. "


Szerintem a harmadik neved lehetne 'confirmation bias' is.


"(pl. fluorid az ivóvízhálózatba, tudatbefolyásolási kísérletek)"


A fluoridos ivóvíz egy számtalanszor cáfolt baromság(kb. azon a szinten van, minthogy a "vízbe ózon van és az ózon egy veszélyes molekula", vagy hogy "a gyilkosok 100%-a dihidrogén-oxidot fogyasztott a tettét megelőző 24 órában"), a tudatbefolyásolást pedig legjobb tudomásom szerint nem a lakosság ellen alkalmazták. Vannak már declassified dokumentumok az MKULRTÁT illetően, és abból világosan látszik, hogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.


Ráadásul azt is kicseszettül elfelejted, hogy a valódi kísérletek nagyon hamar kiderültek, amint valaki elkezdett foglalkozni a dologgal. A fluoridos baromságokra valahogy mégsincs megbízható adat.


"Most meg Obama törvénybe iktatja, hogy bárkit le lehessen csukatni korlátlan időre, hogy a jövőben ne kövessen el bűntettet (mint a Különvéleményben).

Minket is átvert pl. Gyurcsány, de ezt csak onnan tudtuk meg, hogy az öszödi-beszédet kiszivárogtatta valaki...következmény a Tőzsdepalota megostromlása, azonosító nélküli rendőr-terror stb. Elszámoltatás? 7 év után jó eséllyel elindul valami eljárás... "


Te már megint terelsz, hogy jön ide ez a sok teljesen irreleváns dolog?


"Szóval lehet konteósnak nevezni, azért én látok ezekben rációt. "


Ha te összeesküvés elméleteket valósnak vélsz, konteós vagy. Nincs ebben semmi, én is szeretem a konteóblogot. Persze a mese és a valóság elkülönítése az már más tészta, sokaknak ez sajnos felnőtt korban sem megy megfelelően. Főleg ha egy kis ezó is a képletbe kerül.


"Nem furcsálljátok a Denver-i (2.) Reptér architektúráját? A rengeteg földalatti bunker-építést? Persze gazdagok részére. "


Kitalálom, neked Duane Gish a példaképed, ugye?


"Csak azért is Meleg Testek (Warm Bodies az eredeti cím)."


Az lehet, de nálunk akkor is Eleven testek címen jött ki, pontosan azért mert a szó szerinti fordítás roppant idétlen és félreérthető.

2013. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el.

"Szerinted ez a komoly tudomány? Zombik vs predátor?"


El kellene olvasni a cikket, és nem csak a címet. Mindössze egyszer említik a "predatort", akkor is csak a zombi-érzékelés elméleti lehetőségeit firtatva:

"Unfortunately gaining thermal vision, like the Predator, is out of the realms of possibility for the moment. If we could see the infrared spectrum it would completely overwhelm our eyes."


Akárhogy olvasod, komolyan és tudományosan közelíti meg, talán nem halálkomolyan, de komolyan. Ez egy ELMÉLETI intézet, nem tényekkel foglalkozik, csak lehetőségekkel. Szóval vagy felfújod a dolgot (szokásod úgy tűnik), vagy direkte false értékelést adsz. Amit nem kéne.


Lefordítok pár sort:

"A real Zombie would of course be more like a human being than their fictional counterparts. They’d have the same senses as we do. In movies they are often shown as being super sensitive to smell, noise, and so on. This of course makes for a more dramatic and scary scene, but isn’t based in reality."

"Egy valódi zombi persze sokkal inkább hasonlítana egy emberi lényre mint a kitalált változataik. Ugyanazok az érzékeik lennének mint nekünk. A filmekben gyakran úgy ábrázolják őket mint akik szuper-érzékenyek a szagokra, zajra és így tovább. Ez persze sokkal dramatikusabb és ijesztőbb jelenetet teremt, de nem a valóságon alapul."


"A terrorizmus egyébként nem egy ideológia hanem inkább egyfajta módszer."


Igen módszer, de iszlám terrorizmusról beszélünk leginkább, és a mögött egy ideológia áll (szentháború, harcban elesve a testi örömök mennyországába jutnak stb...csak simán kiirtani a hitetlent).



"Ha már mindenképpen a filmekből és a játékokból indulunk ki, ez nem teljesen igaz, a Resident Evil 6-ban voltak lövöldöző, intelligens fertőzöttek is."


Azért írtam, hogy klón meg "frankenstein" típusokat hagyjuk, nem ilyenek ellen gyakoroltak.



"Ettől függetlenül egy mérges tüntető, merénylő se feltétlen használ lőfegyvert"


Csak felrobbantja magát (hagyjuk a Left4Dead-et is), vagy téglákat hajigál, esetleg molotovkoktélt...az átlag zombi nem csinál ilyet, sem amik ellen gyakoroltak.



"A zombik elleni egységszintű mozgások kb. megegyeznek bármilyen közelharci fegyverrel rendelkező ellenfél ellen alkalmazandókkal."


+ Halloween, és ezzel minden meg van magyarázva. Én nem veszem be.



"A terrorista kiszámíthatatlan, pont mint a zombi. A terroristával nem tudsz alkudozni, nem tudod megadásra kényszeríteni, veszélyes és kiszámíthatatlan. A zombi köntös a játék része."


Simán lövöldözhettek volna, molotovkoktélt, téglákat dobálhattak volna stb. a "zombi-köntös" mellett. Akkor lenne valódi terrorista-szimuláció. Nem ez történt.



"A videóban is lőttek."


Nyilván. Katona vagy és van fegyvered, és egy sereg kannibál közelít te is lőnél.


"Figyelj, ez nem a terrorelhárító képzés alfája és omegája, pusztán egy kis szórakoztató játék a katonáknak. Te nem szoktál néha poénkodni?"


Ez nem jelmezbál volt, a parancsnok saját bevallása szerint, hanem komoly katonai gyakorlat. És nem, én nem szoktam adófizetők nemtomhányezer dollárjából katonásdit játszani. És szerintem mind egyet kell értsünk, hogy ezt nem is szabad hagyni.



"A fluoridos ivóvíz egy számtalanszor cáfolt baromság"


Bizonyítsd. [link]



"a tudatbefolyásolást pedig legjobb tudomásom szerint nem a lakosság ellen alkalmazták"


És te ezt el is hiszed?



"Te már megint terelsz, hogy jön ide ez a sok teljesen irreleváns dolog?"


Nem terelek, és nem irreleváns, csak nem tudsz kombinálni. Nem látod az összefüggéseket. Releváns, mert amennyiben hazudtak és kísérleteztek az embereken, és ez így van, akkor nincs semmi okunk elhinni a terelős magyarázataikat, amiket te olyan naivan kanalazol.


"Szóval lehet konteósnak nevezni, azért én látok ezekben rációt. "



"Kitalálom, neked Duane Gish a példaképed, ugye?"


Nem tudom ki az.

2013. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:

"De miért lenne egy drogos valaki zombi? Zombiszerűen viselkedik, az még oké, de hát a saját definícióidnak is ellentmondasz, mert se démon se vírus nincs benne."


Két definíciót használtam. Az egyik a valamitől életre kelő hulla (nem mindig kannibálok), a másik az agymosott vagy ösztönlénnyé redukált élő ember.

Ráadásul azt mondtam, hogy egy drogos szerintem csak úgy lehet zombi, ha démoni megszállottság alá esik (ti nevezhetitek ezt lykantrópiának, wendigo-pszichózisnak ami jól esik). Mit csinál egy lykantróp? Morog, harap és embert akar enni. HA kábítószerekből indulunk ki, a régi időkben a feketeboszorkányok és "farkasemberek", más néven "elvetemült vajákosok" sisakvirág, farasölőfű, bürök, beléndek, mák, gyűszűvirág és hasonlók zsírba kevert tinktúrájával kenték be a testüket (átváltoztató- vagy röptető-kenőcs). A kábítószer-használat általi extatikus, révült állapotban szellemek könnyedén megszállhatják az embert. Sámánok és varázslók ezt folyton alkalmazzák.

Szóval hol mondtam ellent önmagamnak?

2013. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:
100%

"El kellene olvasni a cikket, és nem csak a címet. Mindössze egyszer említik a "predatort", akkor is csak a zombi-érzékelés elméleti lehetőségeit firtatva: "


Jogos, ezt tényleg nem olvastam el, de a címe úgy kiakasztott, mert ez sehol nincs a komoly tudományhoz. A komoly tudományt is lehet közérthetően és népszerűen gyakorolni:


[link]


"Igen módszer, de iszlám terrorizmusról beszélünk leginkább, és a mögött egy ideológia áll (szentháború, harcban elesve a testi örömök mennyországába jutnak stb...csak simán kiirtani a hitetlent). "


Egyetértek, bár abban nem, hogy csak a muszlimokra kenjük a terrorizmust, de ez most teljesen más téma nem akarok ebbe belemenni.


"Azért írtam, hogy klón meg "frankenstein" típusokat hagyjuk, nem ilyenek ellen gyakoroltak. "


Azt a részt csak megjegyeztem, nem az volt a fő érv.


"Csak felrobbantja magát (hagyjuk a Left4Dead-et is), vagy téglákat hajigál, esetleg molotovkoktélt...az átlag zombi nem csinál ilyet, sem amik ellen gyakoroltak. "


Vagy viperát, kést, üvegszilánkot, küzdősporttudást, bicikliláncot, kiegyenesített kaszát vagy akármit használhat. Nem mondom, hogy általános, de egy feldühödött tömeg esetében nem kizárt.


"+ Halloween, és ezzel minden meg van magyarázva. Én nem veszem be. "


Jogod van hozzá, nincs ezzel komolyabb gond, de attól, hogy te "nem veszed be" még nem lesz igazad.


"Simán lövöldözhettek volna, molotovkoktélt, téglákat dobálhattak volna stb. a "zombi-köntös" mellett. Akkor lenne valódi terrorista-szimuláció. Nem ez történt. "


Egyrészt, a nyilatkozó illetők kicsit túlértékelték a gyakorlati jelentőségét (ami persze azért van neki), mert abban igazad van, hogy felháborító dollárezrekből Halloween-i bulit csinálni a katonaságnak, és valahogy tompítani akarták a dolog élét.


"Nyilván. Katona vagy és van fegyvered, és egy sereg kannibál közelít te is lőnél. "


Nem lőnék, csak még több odasereglene.


"És szerintem mind egyet kell értsünk, hogy ezt nem is szabad hagyni. "


Na látod, ebben a meglátásodban igazan LENNE, de mivel én nem élek az Usában nem is érdekel, hogy mire költik az adót. Tőlem aztán zombizzanak, nem az én pénzem.


" [link] "


Antalvali? Ennél jóval értelmesebbnek tartalak az eddigi források alapján.


[link]

[link]

[link]


"És te ezt el is hiszed? "


Legjobb tudomásom szerint, ezt írtam. Ha neked van valamilyen bizonyítékod arra nézve, hogy a különféle vélt vagy valós elmekontroll technikákat a lakosságon alkalmazták, osszad már meg a közönséggel, kérlek.


"Releváns, mert amennyiben hazudtak és kísérleteztek az embereken, és ez így van, akkor nincs semmi okunk elhinni a terelős magyarázataikat, amiket te olyan naivan kanalazol. "


Logikus gondolkodás, hajj, mi az.


Tehát:


Voltak olyan esetek, amikor hazudtak és kísérleteztek az embereken.

Ebből sehogy nem következik az, hogy MINDIG hazudnak és mindig kísérleteznek az embereken. Nyilván a tények ismeretében lehet ezt eldönteni, de azt puszta common sense alkalmazásával ki lehet találni, hogy a new yorki metrókísérlet nincs azonos szinten az esetleges zombivírus szabadon eresztésével. Főleg, hogy erre nézve semmilyen bizonyíték nincs, míg a valódi kísérletekre van.


"Nem tudom ki az."


Keress rá arra, hogy Gish galopp.



"de a mondandóm lényege az volt, hogy drogos-zombi szerintem csak úgy lehetséges, ha módosult tudatállapothoz démoni megszállottság is társul"


Jó, akkor tisztázzuk, pusztán a definíciókat:


Szerinted a zombiknak két típusa van:


1.)Feltámasztott hulla

2.)Ösztönszintű kannibál


Akkor te most az ösztönszintű kannibál alatt démon megszállott embert értesz, vagy mit?

2013. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 anonim ***** válasza:
Egy ilyen marha kérdésre ennyi "tudományos" válasz:)Nagy az isten állatkertje!:)
2013. okt. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!