Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért van itt ennyi földhözrag...

Miért van itt ennyi földhözragadt?

Figyelt kérdés
Azt látom hogy ebben az ezotéria témában rengeteg az okoskodó, kishitű, földhözragadt ember...Mindenhova azt írják hogy "szellemek nem léteznek" és társai. Mindenre tudnak valami nyakatekert magyarázatot adni és abban a hitben élnek hogy "amit én még nem tapasztaltam az nemis létezik"...Oké hogy így gondolkodnak de mérkellennyire terjeszteni a tudatlanságukat? Elég sok ember hisz az ilyesmiben és tapasztaltak is dolgokat köztük énis. Akkor ezek az emberek mind dilisek? Hát nem hinném...
2010. júl. 16. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:

én hiszek valamelyest az ezotériában csak az nem fér a fejembe hogy miért bizonyíthatatlam minden....

rossz lenne bebízonyítani pl hogy vannak szellemek? mert ha van akkor bizonyítható. nem? és ez csak egy példa. én szívesen várnék bármi magyarázatot az ilyen misztikus dolgokra. de mi az oka hogy bizonyítani egy se tudja/akarja? /nem hitetlenkedek mégmielőtt azt irnátok/

2010. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 BlackSword ***** válasza:
61%

Igazából Ti tesztek bizonyságot a tudatlanságotokról, és a szellemi szintetekről... Persze nem jutott mindenkinek ész, amikor azt osztották...

Néha olyan butaságokat is le tudtok írni, hogy csoda, hogy nem esek le a székről a röhögéstől...

Először is megy a nagy materialistázás... Nekem semmi bajom velük, szeretem őket, mert racionálisan tudnak gondolkodni, és egy egyszerű problémát, a lehető legegyszerűbb módon oldanak-, magyaráznak meg... Nem kevernek bele semmi természetfölöttit, és nem bonyolítják túl a dolgokat... A legnagyobb gondotok inkább a szubjektív idealistákkal van, akik nem lesznek hajlandóak soha elfogadni -szerintem igazuk is van- ,hogy valami felsőbb erő/lény/akarat -nevezzük szubsztanciának- irányítja őket, vagy éppen a körülöttük lévő történéseket... Az embe5r és azon belül a gondolat az első... aztán jön az anyag, a matéria, vagy éppen a tett...

Aztán a földhözragadtságról... Igazából ez is inkább rátok lenne igaz, mert Ti a szó kicsavart értelmét használjátok... Eredendően a fogalom maga azt jelenti, hogy a hétköznapi élet problémáin felülemelkedni nem tudó (Magyar Értelmező Késziszótár alapján)... És ez inkább rátok jellemző... Mi nem foglalkozunk azzal, hogy miért mozog a virág levele a nyitott ablaknál... És nem kombinálunk velük... Ráadásul szellem kultusz már ezer meg ezer évvel ezelőtt is volt... a tudomány pedig csak az elmúlt párszáz évben bontotta ki igazán a szárnyait... Akkor végtére is kik maradtak el a kortól???

Ja, majd kifrelejtettem a tudatlant... Miből következtetsz arra, hogy valaki, aki nem hisz az ezoterikában az már ebből kifolyólag tudatlan??? Szerintem nagyon sokan nem hisznek benne, és mégis értelmes emberek... A vélemény szent, és szabad... Még akkor is ha az nem egyezik a Tietekkel...

De még magát a kérdést sem értem... Ha nem tetszik egy válasz, akkor elfelejted... Senki nem áll gépfegyverrel a hátad mögött, hogy betartassa veled éppen azt, ami abban a kommentben volt...

2010. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:

csak könyörgöm valaki bizonyítson már!!!!!

akkor bármit elhiszek!

de csak azzal jön mindenki hogy tudatlan vagyok amiért nemtudja bizonyítani amit állít! olyan buta vagyok hogy egy állításukat se bizonyították az ezotéria hívők? ilyen kitekert szövegekkel sokkolnak... beteges.

de várom a bizonyítást!!!!

még mindig!!!

2010. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:

19:09

Nem is tudom mi a neve, de van egy ember, aki tízezer dollárt ajánlott fel annak, aki bizonyít neki ilyen téren. 25 év telt el azóta, a pénz még mindig nála van.

2010. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:
van bőven bizonyíték ha megnézel pl a discoveryn 1 ilyen témájú műsort vagy utánaolvasol 1 kicsit, találkozol 1 médiummal vagy használhatod akár a youtube-ot is ha annak hiszel...senki nemfog elmenni hozzád csakhogy bizonyítsa..
2010. júl. 16. 19:17
 36/74 A kérdező kommentje:
bár hozzáteszem kézzelfogható bizonyítékot nem várhatsz el...ha történne veled ilyesmi akkor h tudnád bizonyítani úgy mégis??
2010. júl. 16. 19:19
 37/74 anonim ***** válasza:
100%

ezeket én sem kedvelem, persze az ilyet nem lehet részletesebben magyarázni, de néhány kérdésnél, ha szkeptikusok is, nem beleböfögni kéne a válaszokba, hanem megalapozottan, fizikai tényekkel alátámasztva magyarázni :)

Nekik is lehetőség, hogy gondolkozzanak, és próbára tegyék a tudásukat, és minket is elgondolkoztat egy megalapozott válasz.

2010. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:

csak 1et! ok! vannak szellemek! olyan hogy lehet látni őket? mivel? nem kötekedek hanem szeretnék látni egy szellemet.

v

2010. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
egyébként van sok okkultista kísérlet, ami megismételhetően, eredményesen elvégezhető, mint bármely más tudományos kísérlet, mégsem fogadják el.
2010. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
73%

van bőven bizonyíték ha megnézel pl a discoveryn 1 ilyen témájú műsort vagy utánaolvasol 1 kicsit, találkozol 1 médiummal vagy használhatod akár a youtube-ot is ha annak hiszel...senki nemfog elmenni hozzád csakhogy bizonyítsa..


discovery = bullshit

utánaolvasok = olyanok írják, mint te.

médium = olyan mint te

youtube = most komolyan, ne viccelj. Bár, ez tényleg igazi: http://www.youtube.com/watch?v=lcodzcCFJ28

2010. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!