Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért van itt ennyi földhözrag...

Miért van itt ennyi földhözragadt?

Figyelt kérdés
Azt látom hogy ebben az ezotéria témában rengeteg az okoskodó, kishitű, földhözragadt ember...Mindenhova azt írják hogy "szellemek nem léteznek" és társai. Mindenre tudnak valami nyakatekert magyarázatot adni és abban a hitben élnek hogy "amit én még nem tapasztaltam az nemis létezik"...Oké hogy így gondolkodnak de mérkellennyire terjeszteni a tudatlanságukat? Elég sok ember hisz az ilyesmiben és tapasztaltak is dolgokat köztük énis. Akkor ezek az emberek mind dilisek? Hát nem hinném...
2010. júl. 16. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:
és szted csak ezen a bolygón van élet és csak ez a dimenzió létezik?? na ez sztem hülyeség
2010. júl. 16. 16:41
 12/74 anonim ***** válasza:
35%
Azok a "földhözragadt" "tudatlanok" valószínűleg jobban értik a világot, mint ahogyan te valaha fogod. Már a helyesírásodból ítélve :D
2010. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
49%

"mérkellennyire terjeszteni a tudatlanságukat?"

A földhözragadtaknak, ahogy te nevezed a tudományos elméletekben inkább igazságot találókat, ugyanúgy tudatlanságnak fogják fel a szellem, Isten, stb-hívőket.

Egyébiránt a "tapasztalás" megmagyarázható tudományos értelemben is, így aki abban lát logikát, nem győzi meg senkinek a beszámolója.

Másrészt: nyitottak a témák, átjárhatóság van, tehát hívő-hitetlen ír azokba a témákba, amiben elvileg nem érdekelt. (ennek persze az is lehet az oka, hogy "megtérítse" a másikat, hogy ne a "rossz" szemlélet alapján lássa a világot.

2010. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:41


"mérkellennyire" véletlen egybe írtam...És mielőt még ebbe is belekötnél tudom h nem "mér" hanem miért.. Nagyon nagy helyesírási hiba -.-

2010. júl. 16. 16:45
 15/74 anonim válasza:
89%

Én teljesen szkeptikus vagyok, nem hiszek semmi ilyesmiben és sosem szoktam az EZOTÉRIA kategóriába jönni. A főoldalról szoktam szemezgetni, most is csak ott olvastam ezt a kérdést, kíváncsivá tett a "földhözragadt" szó :-)))


Teljesen igazad van, sosem jönnék ide okoskodni, ha egyszer nem hiszek benne! Ez a ti kategóriátok, tiszteletben is tartom! :-) De amúgy nem kell megeröltetnem magam, hogy kihagyjam a témát, egyszerűen nem is érdekel. :-)

2010. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 A kérdező kommentje:
*mielőtt
2010. júl. 16. 16:45
 17/74 anonim ***** válasza:
14%
Ehj így elsőre nem is tudom mit mondjak. Annyi ezotéria és vallás kritizáló kérdést csináltam már, amelyben mindig sarokba szorítottam a hívőket. Én is éltem már át "természet feletti eseményt", viszont azt szimplán alvási paralízisnek hívták, és bizony hallucináltam. Ha akarod, keress rá, de ne az asztrál síkos hülyeséget olvasd, mert szerintem előbb diagnosztizálta ezt a jelenséget egy orvos, egy szkeptikus, mint megírta volna egy ilyen asztrál barbár. Földhöz ragadt vagyok. Nem hiszek a babonákban, és gondolj bele, így milyen az életem. Összetörök egy tükröt, na és? Nem volt még velem semmi különleges emiatt. A négylevelű lóhere se hozott nekem szerencsét. Lehet mondani azt, hogy azért, mert nem hiszek benne. De ez a bizonyítéka annak, hogy csak annak létezik, aki hisz benne, vagyis csak a te fejedben létezik mindez. Részemről ennyi, és igen, azért járok ide, mert szeretem a hülyeség miatt a fejemet az asztalba verni, vagy kellemesen felröhögni. A naturalizmus is megemlíti: A lényeg az, hogy boldogan élj. Én ettől vagyok boldog.
2010. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
58%

"nyakatekert" válaszokat, ill. indoklást nem a "hitelenek" adnak, hanem azok, akik hisznek ezekben az ostobaságokban.


"Oké hogy így gondolkodnak de mérkellennyire terjeszteni a tudatlanságukat? "

fordítva ülsz a lovon, kedves kérdező. a tudatlanságot pont azok próbálják terjeszteni, akik... ld. a fenti pont :)


"ezek az emberek mind dilisek? Hát nem hinném..." (t.i. a "hívők")

nem, nem dilisek - legalábbis a többségük nem.

csak képzetlenek, hiszékenyek, befolyásolhatók.

2010. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
25%
Ja, mellesleg a földönkívülieket ne keverd össze az UFO-val. A földönkívüliekre meg van az esély, mert a földönkívüliek szemében mi is földönkívüliek lennénk, magyarul átfogalmaznám ezt a dolgot. Élet az univerzumban. Itt is van, máshol is lehet, de semmi se biztos. Mellesleg az UFO észlelések (vagyis ismeretlen repülő objektum) hülyeségek. Nem logikátlan az, hogy az, amit mi szabad szemmel látunk, azt nem látja se radar, és nem tudja lefényképezni egy műhold se? Magyarul nem járt még itt UFO, a mai korban biztos hogy nem. Az elrablásos történetek ugyanúgy alvási paralízis jelenségek, teljesen egyeznek vele.
2010. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim válasza:
83%

"és igen, azért járok ide, mert szeretem a hülyeség miatt a fejemet az asztalba verni, vagy kellemesen felröhögni. "


Akkor te kötekedni jársz ide, úgye? Csinálni a balhét! Vagány lehetsz!

2010. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!