Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért van itt ennyi földhözrag...

Miért van itt ennyi földhözragadt?

Figyelt kérdés
Azt látom hogy ebben az ezotéria témában rengeteg az okoskodó, kishitű, földhözragadt ember...Mindenhova azt írják hogy "szellemek nem léteznek" és társai. Mindenre tudnak valami nyakatekert magyarázatot adni és abban a hitben élnek hogy "amit én még nem tapasztaltam az nemis létezik"...Oké hogy így gondolkodnak de mérkellennyire terjeszteni a tudatlanságukat? Elég sok ember hisz az ilyesmiben és tapasztaltak is dolgokat köztük énis. Akkor ezek az emberek mind dilisek? Hát nem hinném...
2010. júl. 16. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
78%

16:57

Na, na! Nem én csináltam a vallás miatt keresztesháborúkat, és népirtásokat. Nem én okoztam az inkvizíciót, se a boszorkányégetést.

2010. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
65%

Ki tudja,hogy léteznek-e vagy nem?Lehet,hogy a képzelet szüleményei,vagy éppenséggel tényleg léteznek...de akkor miért nem jönnek ide,és kommunikálnak úgy az emberrel,ahogy ők akarnak??Miért rémisztgetnek agyon minket?O.o o.O

A csodákban hiszek..a horoszkópban hiszek(csak a skorpióéban meg a nyilaséban,mert azok be is szoktak válni),meg hiszek a lelkekben,akik a földön maradtak..:)

2010. júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
31%

""mérkellennyire" véletlen egybe írtam...És mielőt még ebbe is belekötnél tudom h nem "mér" hanem miért.. Nagyon nagy helyesírási hiba -.-"


A mielőtt két "t", a "belekötnél" után új tagmondat kezdődik, tehát vessző.


Akkor elemezzük tovább:

"Azt látom hogy ebben az ezotéria témában rengeteg az okoskodó, kishitű, földhözragadt ember"


"Hogy" előtt mindig használunk vesszőt, beékelt tagmondatot ("hogy ebben az ezotéria témában") mindkét végén vesszővel választunk el.


"Mindenhova azt írják hogy "szellemek nem léteznek" és társai."


Ismét lemaradt egy "hogy" előtti vessző, illetve itt az "és" elé is beillik egy.


"Mindenre tudnak valami nyakatekert magyarázatot adni és abban a hitben élnek hogy "amit én még nem tapasztaltam az nemis létezik""


"ÉS" illetve "hogy" elé ismét vessző, illetve az idézőjelen belül, az "az nem is létezik" tagmondat elé is. Azon kívül a "nemis" valójában két szó.


"Oké hogy így gondolkodnak de mérkellennyire terjeszteni a tudatlanságukat?"


"Hogy" elé ismét vessző, "de" elé vessző, a "mérkellennyire"-t magad is észrevetted.


"Elég sok ember hisz az ilyesmiben és tapasztaltak is dolgokat köztük énis."


"És" elé vessző, a "köztük énis." külön tagmondat, tehát az elé is vessző, az "énis" valójában két szó.


És még csodálkozol, hogy a véleményed nem tartják elfogadhatónak XD

2010. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim válasza:
77%
Jah, értem már! Szóval még a téma kedvelői is széthúznak! Egyik ebben hisz, a másik abban! Azt hittem olyanok jönnek ide okoskodni, akik teljesen szkeptikusok! De akkor nem kellünk mi ide, elvagytok ti így is! :-)) Horoszkópos cikizi az Ufósat! :-DD Jópofa!
2010. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
23%

"És mielőt még ebbe is belekötnél tudom h nem "mér""


És a frappánsan, mindössze egy "h" betűre rövidített "hogy"-ot észre sem vettem. Az elé is vessző :)

2010. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:
ugye nem gondolod h tökéletes helyesírással fogok itt írni? azt ne mondd h te msn-en vagy bárhol úgy írsz és mindenhova kirakod szépen a vesszőt, nem rövidítesz semmit és nagy betűvel kezdesz minden mondatot stb...hát gratulálok akkor neked!
2010. júl. 16. 17:34
 27/74 anonim ***** válasza:
33%
Hát van abban igazság amit írt, kerüld a helyesírási hibákat. Sokkal hitelesebbnek tűnsz, ha a szónoklat alapjait figyelembe veszed. Ezt középiskolában megtanítják az embernek elméletileg. Mellesleg ahhoz, hogy hitelesnek tűnj, és ne a meggyőzés mellékútját válaszd, ahhoz logikára épülő érvek szükségesek, nem csak olyanok szavak, közhelyek ismételgetése, mint hogy "földhöz ragadt".
2010. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
0%
Saját magam javítása: "igazság" után vessző. :)
2010. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező kommentje:


Nem, nem rövidítek, és igyekszek mindig helyesen írni. Ez alól egyedül az SMS kivétel, a 160 karakteres limit miatt. Az utánad szólónak pedig igaza van. Sokkal hitelesebb egy olyan ember, aki helyesen ír, logikusan felépített érvei vannak, és nem személyeskedik, tehát nem nevezi tudatlannak, földhözragadtnak ellenfelét.

2010. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
52%
Én a minap jártam a Szombathelyi skanzenban és fotózgattam a házikókban,haza jöttem vissza néztem a képeket és hihetetlenül jól látszódnak a "szellemek" :)
2010. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!