Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a reinkarnáció értelme?

Mi a reinkarnáció értelme?

Figyelt kérdés
Ha témán belül gondolkodunk milyen személyiség lehetsz odaát?

2015. nov. 13. 14:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
49%

az a személyiség vagy aki vagy mindig

A reinkarnáció elméleti jellege abból áll, hogy a lélek a halál beállta után elhagyja a testet és új testbe költözik, de a lélekben nincs változás

2015. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:

Most sem vagy állandó személyiség. Örökké változol, csak nem veszed észre. Persze vannak bizonyos keretek, amelyek között változol.

Szerintem "odaát" az ego + elvárások hatása nélküli önmagad vagy, az a tiszta erő, amire a személyiséget meghatározó jellegek épülnek.


Talán olyankor kerülsz ehhez legközelebb, amikor meditálsz, illetve amikor olyan krízishelyzetbe kerülsz, hogy magad is meglepődsz a saját viselkedéseden - azaz nem a várt módon reagálsz vagy cselekszel.

2015. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
Hát...mi az értelme az életnek? Semmi, csak úgy van, mert lehet. Szóval miért ne lehetne úgyanígy a reinkarnációval?
2015. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem, hogy miért nem veszitek észre a logikai bukfenceket? Azt én is értem, hogy a személyiség változó, de meghatározható, viszont a személyiséget nem lehet erőként meghatározni, és erre nem épül semmilyen személyiség típus + az ego mindig dominál. És úgy tudom, hogy a lélek előző életeink emlékét hordozza, így kizárt, hogy ne lenne benne változás ez egy óriási paradox, ha már a tapasztalás a cél. Egyébként pedig a reinkarnációs vallás szerint a reinkarnáció nem értelmetlen, és az élet értelme szubjektív, mert mindenkinek mást jelent.
2015. nov. 13. 16:59
 5/76 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnáció lényege a fejlődés. Életeken keresztül tartó folyamat, minden élet tapasztalata apró lenyomatot hagy bennünk, amikre tudat alatt emlékszünk, ezen halvány emlékek adják a személyiségünket. Mindenkinek más emlékei, más személyiséget hoznak létre. Van aki nyugodt, megfontolt, mert ezt hozta magával, van aki ösztönből él, neki még meg kell tanulnia tudatosan èlnie.

Egyes tanok szerint ez a folyamat állati testben születve történik. Majd innen sok élet múlva lehetőséget kap a lélek emberi testben születni, innen már lehetősége van szabad akarat szerint élni, minél jobban háttérbe szorítva az ösztönöket. Elkezdheti felfedezni a világ és az élet összefüggéseit, sok élet során léphet feljebb és lejjebb is, a tetteitől függően. A tetteink visszahatnak rànk (karma). Amit elkövettünk az ugyan olyan mértékben fog visszahatni ránk is. Gondoljunk erre mikor valaki betegen, sérülten születik, ezek a keleti vallások szerint mind a karmikus visszahatások.


A folyamat végén pedig képessé válunk a tökéletes életre, karmikus visszahatások nélkül, majd a lélek feloldódik a Nirvanában, azaz nem megszűnik hanem hazatér.

2015. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
A "tökéletes élet" sose létezett és soha se fog létezni. A fejlődés teljesen értelmetlen és nem is beszélhetünk fejlődéről, ha most ember vagy és később valamilyen állatként fogsz újjászületni. Egyáltalán miért kell fejlődni? És milyen tanulsággal szolgál, ha mindent elfelejtesz? A tudatalatti semmilyen reinkarnációs emléket nem tartalmaz. A tudatalattink csak a háttérinformációkat tartalmazza, amit az idő során felhalmozott. Ez az agy azon része, ami automatikus nem tudatos. A sok újjászületéstől a megfáradt lélek, "ha van ilyen" nem fejlődik, hanem eltorzul az életek alatt.
2015. nov. 13. 17:30
 7/76 anonim ***** válasza:
100%

"És milyen tanulsággal szolgál, ha mindent elfelejtesz?"


Azért érzel logikai bukfencet, mert a reinkarnáció célját és lényegét földi gondolkodással akarod alkalmazni.

A földi élet állatként/emberként egy tanulási színtér, egy "pálya", ha úgy tetszik. Nem pedig a végcél.


"A tudatalatti semmilyen reinkarnációs emléket nem tartalmaz. A tudatalattink csak a háttérinformációkat tartalmazza, amit az idő során felhalmozott."


Ebben egyáltalán nem vagyok ilyen biztos, bár lehet, mást nevezünk tudatalattinak.


A lélek fejlődésének fázisait szerintem Digo jól leírta, pontosabban szólva hasonlóan gondolom, mint ő. Ennyi a hatása a fejlődésnek egy-egy földi életre. Továbbá minél fejlettebb egy lélek, feltételezem annál kifinomultabb problémákkal szembesül. Furcsa volna, ha komoly filozófiai vagy társadalmi dilemmákat egy olyan léleknek adnák feladatul vagy megtapasztalás végett, amelyiknek még alapvető érzelmi vagy intellektuális kérdésekkel kell szembesülnie.

2015. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

"Azért érzel logikai bukfencet, mert a reinkarnáció célját és lényegét földi gondolkodással akarod alkalmazni."

A gondolkodási forma mindenhol ugyanaz, csak a módszer változó.

"A földi élet állatként/emberként egy tanulási színtér, egy "pálya", ha úgy tetszik. Nem pedig a végcél."

Ha nem is egy "végső cél", de ennek is van egy célja, vagy nem? Ha pedig értelmetlen, akkor minek?

"Ebben egyáltalán nem vagyok ilyen biztos, bár lehet, mást nevezünk tudatalattinak."

Ha az a kérdés, hogy te mit nevezel "tudatalattinak", mert ez nem egy reinkarnációs valami.

"Ennyi a hatása a fejlődésnek egy-egy földi életre. Továbbá minél fejlettebb egy lélek, feltételezem annál kifinomultabb problémákkal szembesül."

Ezeket a "problémákat" mindenki önmagának idézi elő. De van olyan probléma, amit nem tudtunk megoldani, és van olyan színt, ahol már nincs további fejlődés. Egyébként pedig mi értelme szembesülni ezekkel a problémákkal? Ha mindennek van értelme, akkor ennek mi az értelme? Mi értelme mindennek?

2015. nov. 13. 19:57
 9/76 anonim ***** válasza:

"A gondolkodási forma mindenhol ugyanaz, csak a módszer változó."


Ebben miért vagy ilyen biztos? Értetted az álmos példát? Teljesen más a gondolkodási forma az álomban, majd utána az ébrenlétben az álomról.


"Ha nem is egy "végső cél", de ennek is van egy célja, vagy nem? Ha pedig értelmetlen, akkor minek?"

+

QEgyébként pedig mi értelme szembesülni ezekkel a problémákkal?"


Valószínűleg a fejlődés, hiszen azt tapasztaljuk (legalább én tapasztalom), hogy létezik. Hogy magának a fejlődésnek tágabb szempontból mi az értelme, az megint egy olyan kérdés, amit nem ezen a tudatszinten, korlátolt rálátással és gondolkodással, félinformációk birtokában tudunk eldönteni.

2015. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%
"A tökéletes élet" sose létezett és soha se fog létezni. A fejlődés teljesen értelmetlen és nem is beszélhetünk fejlődéről, ha most ember vagy és később valamilyen állatként fogsz újjászületni."
2015. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!