Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek a "nagy misztikuso...

Zsizsik666 kérdése:

Szerintetek a "nagy misztikusok" valójában egy LSD tripből szedik a baromságaikat?

Figyelt kérdés

Bocs az offért, meg ha valakit megsértek a hitében. Ezos lennék én is, de ezek a : "minden egy", "mindenki egy", "létezem és mégse létezem", "felülről látom magamat", "kívülről láttam magamat", "lét=nemlét", stb eszmék ezek valójában távol vannak a normális érzékeléstől. Sőt. Ha valaki okkult dolgokkal foglalkozik sem természetes érzések. Inkább egy lsd tripben vannak ilyenek! A valóságban sohasem jönnek ezek természetesen...szóval a "nagy misztikusok" LSD-t használtak, a többi emberrel meg próbálják beetetni, hogy ez a valóság, vallást gyúrtak köré, new ages vallást.


[link]


Pl. ebben sok az utalás, amiből lehet misztikus baromságokat levonni. Mintha valami nagy misztikus írta volna, pedig csak egy trip. Én nemhiszek ebben az "Egység" dumában, és őszintén, aki tapasztalta ezt, az LSD hatása alatt állt, ugye?:)



#egység #LSD #misztika #nagy misztikus
2012. okt. 16. 23:51
1 2 3 4 5
 21/45 Antimod ***** válasza:

Egyébként honnan tudod, hogy az LSD valótlan élményeket produkál? Voltaképpen fogalmunk sincs az agyunk működéséről.


Testenkívüli állapotban pedig rengetegszer olyan dolgokat látnak emberek, amikre a valóságban esélyük sem volna - mert azalatt eszméletlenek voltak, más helyszínen tartózkodtak, nem láthattak rá abból a szögből stb. Ez persze a halálközeli élményekre vonatkozik, LSD-tripekkel sohasem foglalkoztam.


Viszont továbbra sem értek két dolgot:


1) Miért ugyanazt tapasztalják meg (egység érzése) ezek az emberek? (Egyébként az LSD-trippek nagy része nagyon különböző és a végletekig szubjektív.)

2) Még mindig nem tudjuk, miért és honnan jönnek azok az élmények, amiket a szer indukál. Ezek akár emlékek is lehetnek egy másik létállapotból, ezt per pillanat nem tudhatjuk.

2012. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Akkor használjuk és adjuk elő valóságként, amit tapasztalunk? Oké. A telepátia az meg még nem egység, csupán összeköttetés a másikkal.
2012. okt. 17. 13:40
 23/45 anonim ***** válasza:
Akkor ne válaszolj....
2012. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Mindenki számára az a valóság amit annak érzékel:)

Az egység érzet megértéséhez pedig nem szükséges semmilyen drog, ha szellemileg már csak kicsit is magasabb szinten vagy mint egy törölköző(vagy átlag ember) akkor könnyen letudod vezetni hogy minden út az egységhez vezet vissza.

2012. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

#22 Azt írtam, hogy az Egységtudatot akkor KEZDTEM tapasztalni...


Valóban, a telepátia CSUPÁN összeköttetés a másikkal, mégis érdekes, hogy valakivel miért KÖLCSÖNÖS a kapcsolat, ha a többséggel csak egyirányú..

2012. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

25 értem a válaszod és köszönöm!

Nekem is volt hasonló, azt álmodtam, hogy egy zene voltam, egy dallam, s tényleg az voltam akkor. Csak úgy léteztem a "Mindenség éjszakájában" mint egy dallam. Érdekes élmény volt. De ettől nem gondolom azt, hogy milyen jó lenne s nem tűzöm ki végső célul azt, hogy egyesüljek "minden létező dologgal a világban".

Az LSD tripeknél is látható, hogy az illetők szenvednek attól, hogy "nem léteznek" "nincs semmi változás", figyelik a változó holdat és változásra várnak!!!

Változásra, nem egységre. Lehet, hogy valaha egy Teremtőnk volt, kiszakadtunk az egységből, de jobb így. Oda visszatérni számunkra a nemlét és szenvedés. Nem jó nekünk az az állapot. Akkor miért nem az elkülönülést, az egyéniséget, a külömbözőséget, az éntudatot dicsőítik a misztikusok?

Miért szeretnének visszatérni a nemlétbe (=Egység)?

2012. okt. 17. 19:07
 27/45 anonim ***** válasza:

Nagyon bután fogod fel a dolgot, az egység maga a változás, ha nem létezel nem érzel sem unalmat sem szenvedést se semmit csak végtelen oldottságot.Mivel a tudatod sosem szűnik meg, csak nyíltabb lesz és összezártabb.Szerinted ha valaki jól érzi magát miért mondják rá azt hogy feloldódott?

Minnél felszabadultabb vagy annál kevésbé azonosítod magad a gondolataiddal és az érzelmeiddel, vagyis minnél kevésbé létezel.

Persze nyílván így sem fogod megérteni hogy miről van szó mivel még fejlődnöd kell sokat:)

2012. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

"Nagyon bután fogod fel a dolgot, az egység maga a változás, ha nem létezel nem érzel sem unalmat sem szenvedést se semmit"

szóval. Ha a rosszat nem érzem akkor a jót sem. A feloldódottság csak így tapasztalható meg és természetes érzés. Semmi köze ahhoz, hogy én most felszabadultan érzem magam és elhatározom, hogy holnaptl egy darab tulajdonságom nincs már. Mert lesz. Az egyéniségem érzi jól magát, nem a Semmim.

2012. okt. 17. 19:18
 29/45 A kérdező kommentje:

23 bocsi, először nem értettem, azt hittem válaszoltam arra, hogy miben hiszek, bár igen, válaszoltam az elején, ez eléggé józanparaszt ésszel írt válasz volt. Talán így nem érted, hogy a külömbözőségben, a szétválasztottságban hiszek, még ha néha az ember meg is tapasztalja az "Egységet", akkor is. Ez a nemlét nem kell nekünk, s ha visszatérünk is oda egyszer, azt fogjuk érezni, hogy VÁLTOZÁSRA várunk.

A Változás Misztériumában hiszek.

2012. okt. 17. 19:22
 30/45 anonim ***** válasza:

valószínűleg ez az igazság


a mai világban ezt hallgatják el, hogy komolyabb tudatmódosító szerek nélkül nincs tapasztalás


nem kizárható, hogy az életben mindenkinek szüksége lenne (ellenőrzött körülmények között) egy felügyelt LSD-tripre


viszont ebben az esetben kevesebb lenne a világban a konzumidióta és emiatt a pénzügyesek kevesebb profitot tudnának maguknak kiszedni az emberekből

és egy felelősebb , értelmesebb társadalommal állnának szemben


a kereszténység (Bibliás szellemiség) viszont szabadon fogyasztható,

attól garantáltan nem lesz senkinek semmilyen túlmutató élménye


marad a hajbókolás a KÜLSŐ (idegen) isten előtt


...


egyértelmű, hogy OSHO is így érte el a tapasztalásait


a régi zsidók szentélyében is pl. vadkendert égettek el stb. stb.


mindíg is ez volt a kultusz, persze a nép nem tudta, hogy mitől érzi jól magát,

ezt csak a háttérben sumákoló papok tudták


az isteni tapasztalásokat mindíg is így generálták:

kellő idejű böjt (tisztul az érzékelés)

majd valamilyen flash

(a sámán, pap stb. kevert valamit, aminek csak ő tudta a receptjét)


a modern vallásos agymosás ISMÉTLÉSekkel és KOLLEKTÍV BEFOLYÁSOLÁSsal történik


a manipulátorok benneteket egyre csak kicsinyítenek,

magukat ("istent") pedig egyre csak nagyítják


így választanak le benneteket önmagatokról és így tartanak (örök) fogságban

2012. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!