Miért hazudnak nekünk a tudósaink?
# 29: Teljesen igazad van, a leírt kézi megmunkálás magyarázatát illetően. De egy ilyen építkezésnél miért volt szükség arra hogy annak a kamrának a fala ennyire pontosan legyen megmunkálva? Mivel ma például a mérőhasábok esetében indokolt ez a pontosság. Ahogy az is hogy annyit szőrözzenek vele, időt sem kímélve. De egy "sírkamránál"?
Vagy a nagy pontosság után a nagy tömegre egy példa:
"...nincs olyan gép, ami megmozdítaná".
És nincs olyan tankönyv ami megemlítené. Mert sokak szerint amire ma még nincs magyarázat az át kell tenni az ezotériába. Pedig az ezotériából kellene áthelyezni dolgokat a tudományba és feltárni, kinyomozni, megérteni, nyilvánosságra hozni. Az lenne a tudomány és nem csak a már ismert dolgok tárolása.
# 32: Azt most sem hiszem hogy a gránitkamrát kézzel készítették. Csak azt hogy például egy 10×10 cm-es acéllapot meg lehet olyan pontossággal munkálni ahogy Wadmalac leírta.
Egyszer egy vagyonértékelő ismerősöm a lézeres hosszúságmérőjével játszadozott és megmérte a panelházak szobáinak pontosságát. A legnagyobb magassági hiba 4 cm, azaz 40 mm volt. Szélességben meg 2,5 cm, azaz 25 mm. A legnagyobb pontosság meg 0,5 cm, tehát 5 mm. A kérdés továbbra is az, hogy a gránitkamra sík felületeit miután mérőhasáb pontosságúra megmunkálták, hogy rakták össze kamrává úgy hogy több ezer év és sok-sok földrengés után is 0,5 mm pontosságúak a falak közti távolságok?
@33:
"...nincs olyan gép, ami megmozdítaná"
De miért lenne egyáltalán? Tudod a gépeket valamilyen célra fejlesztik ki ilyen-olyan profitorientált cégek. Manapság igencsak kevesen akarnak böszme nagy obeiszkeket megmozdítani, így ha valaki csinálna olyan gépet, ami erre képes, szépen rá is rohadna, mert a kutyának nem kéne.
A második kérdésedre nem tudom a választ, mert nem értek hozzá. Viszont van néhány verzió:
- Emberek százai-ezrei évtizedeken keresztül dolgoztak az ügyön, úgy, hogy közben az életükkel fizettek minden pontatlanságért és az istenüknek tekintett, teljhatalmú uralkodónak kellett készíteni az egészet. Szóval motivációban nem volt épp hiány.
- Valami földönkívüli civilizáció volt, mert úgy gondolta, hogy tök pofásan mutatna ezen a bolygón pár ilyen gúla.
- Az emberiség jelenlegi történelme előtt létezett másik emberiség csinálta, akik ilyen ügyesek voltak, de elsüllyedtek Atlantisszal együtt a pics.ba, vagy valamilyen más módon eltűntek a Föld színéről.
Ha tudsz még verziókat, szólj. Amit biztosan tudunk, hogy tényleg léteztek egyiptomi emberek, és ha a fáraó akart valamit, akkor alighanem jobban tették, ha azt pöccre teljesítették neki. Amit nem tudunk, hogy járt-e idegen civilizáció a Földön. Amire a világon semmi nem utal, az pedig az, hogy lett volna másik emberi civilizáció a mostani előtt - pedig ha tényleg komoly technikai fejlettséget értek el, kellene, hogy legyen nyoma. Sok-sok nyoma. Így egyelőre az első verzió a nyerő. (Plusz attól, hogy _én_ nem értek a témához, és nem tudom, hogyan pakolgatták a kőtömböket, más még tudhatja.) Ennek ellenére lehet kutatni a másik kettő verziót is. Kőkemény, szigorú módszertannal. És a szigorú módszertan nem az, hogy "hűha, ez aztán nagyon precíz, meg rejtélyes, akkor itt biztos a zufók, az annunakik, meg az atlantisziak voltak". Ennél tovább azonban nem megy egyik ilyen naaagy tényfeltárás sem. Ez így pedig teljesen és tökéletesen értéktelen és értékelhetetlen.
"Egyszer egy vagyonértékelő ismerősöm a lézeres hosszúságmérőjével játszadozott és megmérte a panelházak szobáinak pontosságát. A legnagyobb magassági hiba 4 cm, azaz 40 mm volt. Szélességben meg 2,5 cm, azaz 25 mm. A legnagyobb pontosság meg 0,5 cm, tehát 5 mm."
Azt az apróságot kihagytad a számításból, hogy a panelházakat senki nem olyan céllal építi, hogy az isten földi helytartójának nyughelye, ezáltal minél tökéletesebb legyen minden szempontból. Csak legyen lakás egy csomó embernek olcsón, és hacsak nem eredményezi azt, hogy a lakók fejére omlik a mennyezet, mindenki tojik pár centi eltérésre két fal között.
De abból kiindulni, hogy ma ilyesmi egyszerűen nem cél, és azt tényként kijelenteni belőle, hogy ekkor erre nem is lenne képes senki a mai technológiával se, hát... Inkább nem akarok csúnyát mondani, de remélem, érted :D
"De egy ilyen építkezésnél miért volt szükség arra hogy annak a kamrának a fala ennyire pontosan legyen megmunkálva? "
Esetleg azért, mert annak a falnak nagy része a mellette lévő falak éleivel illeszkedik?
Nem gondolod, hogy sokkal nehezebb lett volna csak a széleit síkra munkálni, mint egy komplett felületet?
Meg hogy a készítéskor még egyáltalán nem volt biztos, hogy pont az a kő pont azzal az oldalával oda kerül?
Lego kockának minek sima az az oldala, ami éppen nem is ér semmihez?
A feminás cikk meg egy vicc.
"Sőt, jelenleg sincs olyan gép, illetve daru, amellyel egyszerűen oda lehetne állni a helyszínre, majd felállítani az obeliszket, egy ilyen eszköz létrehozásához speciális tervekre, illetve komoly anyagi forrásra lenne szükség."
És a cikk is olyan, mint te, hogy oké, kisebbet fel lehet állítani ókori módszerekkel ,de pont ezt nem.
Szerinted, miért maradt ott fekve?
Mert akkoriban még nem létezett szilárdságtan nevű tudomány.
Kifaragás közben jöttek rá, hogy ekkora dög ebből az anyagból saját súlya alatt összetörik még fekve, ha nincs egyenletes felfekvése.
Ha ez nem így lenne, ha nem törik össze fekve, még talán fel is állították volna.
És egyébként éppen ez az összetört, otthagyott obeliszk a bizonyíték a misztikus csúcstechnológia cáfolatára.
Elcseszték.
Éppen azért, mert ehhez TÉNYLEG kellett volna a mai csúcstechnika. Nem a felállításhoz, hanem a tervezéshez.
Hány száz ilyen lesz még most sorban, amit szintén cáfolni kell?
És ezerszázadszor kérdem, miért hiszel egy femina cikknek, a tudománynak meg nem?
"Csak azt hogy például egy 10×10 cm-es acéllapot meg lehet olyan pontossággal munkálni ahogy Wadmalac leírta."
Mert nem sértésként, tényként, laikus vagy. Tökmindegy, hogy 10X10 cm vagy 10X10 m, ugyanúgy működik. Csak nagyobb erő kell a mozgatáshoz.
"A kérdés továbbra is az, hogy a gránitkamra sík felületeit miután mérőhasáb pontosságúra megmunkálták, hogy rakták össze kamrává úgy hogy több ezer év és sok-sok földrengés után is 0,5 mm pontosságúak a falak közti távolságok?"
1. a saját tömegéből olyan stabil, hogy csak na. Ha meg jól vannak illesztve, az egész egy hatalmas alakkal záró kötéssé áll össze. Jobban tart, mint a hétvégi kéglidben a habarcs a tégla közt.
A fél mm pontos síkszerűséget elhiszem, fent leírtam, hogyan lehetséges. De szerintem a fél milliméteres pontosság egy hatalmas kamu. Semmi tudományos, a piramisokról szóló adatban nem szerepel ilyen, csak itt. Ez egy belemagyarázás a síkszerűség pontosságára építve.
Kétezer-hatszáz-huszonegyedszer kérdezem, miért veszel egy ilyen xart készpénznek és inkább a tudományban kételkedsz?
Amúgy ezeket a piramisokat 25-50-100 év alatt építették. Szóval a "xarakodásra" volt idő jócskán.
Elmondom neked, egy mai beduin a lábujjait satunak használva, kézi reszelővel egy-két heti munkával kireszeli és összerakja a Beretta működőképes replikáját.
A gyári soron ez precízebben összesen két óra alatt kész.
De megcsinálja.
Qrva nagy tévedés, hogy monumentális dolgokhoz csúcstechnika kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!