Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotéria témát miért nem...

Az ezotéria témát miért nem hanyagolják a szkeptikus emberek?

Figyelt kérdés
Majdnem mindegyik kérdésnél az van oda írva hogy áá hülyeség meg beteg vagy stb stb. Ha nem hisztek benne akkor miért írkáltok olyanoknak mindenfélét amit gondoltok akik hisznek benne ??? Biztosra tudom venni hogy az olyan emberek akik hisznek benne és adott esetben segítségre van szükségük csöppet sem érdekli őket a szkeptikusok véleménye sőt nagyon is zavaró tud lenni ha egy szkeptikus ember próbálja meg magyarázni annak az adott személynek hogy az ő véleménye szerint tekintsen a dolgokra... Egyszerűen szánalmas. Vagy csak szimplán mindegyik szkeptikus ember aki az ezotéria témában van unatkozik és bosszantani jár fel kommentelni ? Siralmasak vagytok szkeptikusok :D 19/L
2011. dec. 11. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:

kéne egy kis segítség! nemértem ezt a mondatot..


Ha nem hisztek benne akkor miért írkáltok olyanoknak mindenfélét amit gondoltok akik hisznek benne ???


és még te kérdezel??

2011. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:

szerintem nemkötelező hinni mindenben. lehet azért nemért indenki 1et veled.

bár ez bonyolult lehet neked, hogy másnak is van véleménye

2011. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:

Előző élet: Somát és Vágó István hipnotizálni próbálták. Soma elmondta, hogy színesbőrű volt előző életében, és etc. etc. etc. Somából kinézhető, hogy ő ezós guru, legalábbis ami a hit nagyságát és elfogultságot illeti. Vágó racionális ember, és addig nem jutottak, hogy egyáltalán hipnotizálják.


„Nem igaz. Amúgy pedig több elmesélt karakternek utánajártak később, és kiderült, hogy valóban léteztek, átlagos, hétköznapi emberek voltak.”

És gondolod átlagos, hétköznapi embereket így nyilvántartottak? Pl. Kovács Béla kőműves, fekete hajú, telt ajkú, 180 centi magas, lakik: Kétágú utca 26. Szereti a csillagászatot, otthon tart X számú állatot ebből meg ebből a fajból, vasárnaponként misére jár?


Az pedig hogy állítólag meg tudták mondani miről beszéltek a műtéte közben, vagy mi történt a másik szobába, urban legend. Hol erről a forrás? Mindenről van, még a nem tudományos értékű dolgokról is. Pl. a növényes példa, ami nem kacsa.

2011. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim válasza:
2011. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:

15.22

Nem tudom, az altalad irt kiserletet hogy csinaltak, hogy nem növekedtek a növenyek, mert en szemelyesen is kiprobaltam, több ismerösöm is es nalunk növekedtek. (Babcsiraztatast.) A babcsiraztatasrol a youtube-n is van egy video, igaz, erre barki mondhatja, hogy összevagott dolog - pont ezert probalja ki mindenki maga, es utana lesz tapasztalata! Tök mindegy, ki mit mond, probald ki magad!

Az oriasi nepessegnövekedes ugy is magyarazhato, hogy mig evezredeken keresztül egyidöben csak viszonylag kevesen, ma egyszerre sokan születnek le. Mivel a mostani valtozasok, megnövekedett feladatok "erdekesebbek" a lelek szamara, odaatrol nezve.

15.42.:

Hogyan bizonyították be,hogy a hipnozisban előző életről állítottak valóban igazak? Abban az adasban, amit en lattam egy nemet csatornan, ott a hipnozisban mondott adatok alapjan utananeztek a nyilvantartasokban, letezett-e ilyen nevü ember, hol elt, vagy ha nagyon regen elt, amikor meg nem voltak nyilvantartva, akkor felkerestek a hipnozisban leirtak alapjan a helyseget, hazat, ahol lakott vagy sokaig elt az illetö. Nem mindenki mondott pontos lakcimet, olyankor amiket elmondott, azt kutattak fel. Pl. valaki egy akkori hivatalban dolgozott, es a helyszinen az epületet felismerte. Gyakran mondta az illetö, mi hol, merre van, vagy pl itt/ott teglafal volt (ennek utana könyvtarban, leveltarban, önkormanyzatnal...stb neztek utana, pl. egy regi ujsagcikket talaltak egy robbanasrol...stb). Egy a mai Olaszo területen raboskodonak megneztek a börtönet. Aki meg elmondta, hogy pl. az akkori ferjevel együtt haltak meg, szerettek egymast, annak megneztek a temetöben a sirkövet, es valoban ugyanabban az evben halt meg abban a helysegben egy olyan nevü ferj es feleseg. Ilyen jellegü "bizonyitekokra" gondoljatok.

A hipnotizalas elötti tevebeli nyilatkozat szerint nem mindenki hitt benne a hipnotizalas elött, van, aki csak "kivancsisagbol" es olyan is volt, aki a felesegenek akarta bebizonyitani, hogy ez az egesz hülyeseg, es utan sem fog hinni benne. Utana viszont ö is es minden atelt valosnak hitte, legalabbis az adasbol ez derült ki.

Ettöl függetlenül, nekem egyetlen eset volt "gyanus", egy fiatal hölgyröl nekem olyan erzesem volt, hogy neki inkabb feltünesmaniaja lehet, es egyedül rola tudom elkepzelni, hogy utanajart elöre az adatoknak, de ez csak "nöi megerzes":), de persze ez sem biztos.

2011. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 A kérdező kommentje:

LOL. ennyit írni :D végig se olvasom , kaptam egy privát üzenetet és abban meg kaptam a választ a kérdésemre ! Hogy a szkeptikus emberekre ez jellemző : "szkeptikus", tehat hitetlen, ez pedig egy tudatlan szemelyisegnek a megnyilvanulasa.

TEhat mivel nincs ertelmes elfogalaltsaga, igy itt eli ki magat, hogy kiirja az ontelt ket banto szavat egy valaszra, s onelegult, erzi,. hogy jo napja volt pl.

En ezt igy kepzelem el, mivel sokszor probaltam mar elkepzelni ezeket a valaszadokat, hogy valojaban milyenek lehetnek, hogyan toltik el a napjaikat stb., s en erre a kovetkeztetesre jutottam.

Ez jelenti szamukra a szorakozast, a hobbit! TEhat ha ez nem lenne, akkor nem tudnanak onmagukkal mit kezdeni, hiszen ezekbol kerul ki a sok nett fuggo is.

2011. dec. 11. 21:10
 37/77 anonim ***** válasza:
100%

Aha, felteszel egy kérdést, kapsz rá válaszokat, amit végig sem olvasol, aztán a saját hülyeséged megerősítéséből vonsz le következtetést, és mi vagyunk a hülyék.


Seems legit.

2011. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 A kérdező kommentje:
Utolsónak : Az ilyenekről mint te is az utolsó kommentben van a jellemzés , talán végig olvastad és fel idegelted magad hogy amit olvastál igaz rád ? Hát nagyon sajnálatos :( És az ilyenekből van tele a világ ... Pfff
2011. dec. 11. 21:24
 39/77 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom szavakkal leírni, amilyen hülye vagy...


[link]

2011. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 A kérdező kommentje:
Jólvan el hiszem hogy " itt akarod magad ki élni " mint egy szkeptikus akire ez jellemző de el takarodhatnál már innen , mivel szkeptikus vagy és nem bírom őket :D Hogy miért nem ? Mert abban a jellemzésben le írt személy szerintem hülyébb mint én XD
2011. dec. 11. 21:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!