Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotéria témát miért nem...

Az ezotéria témát miért nem hanyagolják a szkeptikus emberek?

Figyelt kérdés
Majdnem mindegyik kérdésnél az van oda írva hogy áá hülyeség meg beteg vagy stb stb. Ha nem hisztek benne akkor miért írkáltok olyanoknak mindenfélét amit gondoltok akik hisznek benne ??? Biztosra tudom venni hogy az olyan emberek akik hisznek benne és adott esetben segítségre van szükségük csöppet sem érdekli őket a szkeptikusok véleménye sőt nagyon is zavaró tud lenni ha egy szkeptikus ember próbálja meg magyarázni annak az adott személynek hogy az ő véleménye szerint tekintsen a dolgokra... Egyszerűen szánalmas. Vagy csak szimplán mindegyik szkeptikus ember aki az ezotéria témában van unatkozik és bosszantani jár fel kommentelni ? Siralmasak vagytok szkeptikusok :D 19/L
2011. dec. 11. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 Antimod ***** válasza:
100%

Nézd, én sem hiszek elvakultan a dolgokban, de a szkeptikusság fogalmát tegyük rendbe.


Ki a szkeptikus?

"tudományos szkepticizmus – tudományos vagy gyakorlati állásfoglalás, amelyben valaki az olyan állítások valóságosságát kérdőjelezi meg, amelyek nincsenek a tudományos módszer szerint igazolva." (wikipedia)


Tehát megkérdőjelezi, nem lehülyézi az ezoterikus tanokat (illetve azok vallóit). Kutat, megpróbálja bizonyítani hogy létezik, vagy nem létezik. Hajlandó felülvizsgálni a tudomány állításait, ha ellentétes bizonyítékot talál (van). Nagy különbség. Én sem hiszek el mindent, TEHÁT szkeptikus vagyok. Nem hiszem el, de nem vetem el. Itt a különbség.

2011. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
70%

"Te meg tudod mondani, pontosan mekkora a világegyetem, mióta van, meddig lesz, hány galaxis és bolygó van?"

Az univerzum 13,75 milliárd éves, 93 milliárd fényév az átmérője, és több, mint 170 milliárd galaxis található benne.

2011. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nem szkeptikusok(én is közéjük tartozom) félreértelmeznek alapvető fogalmakat és ezzel olyan hibákat vétenek ami ellent mond a józan észnek.(én tisztában vagyok a fogalmakkal)


Sokan nem tudják, hogy a paranormális nem azt jelenti, hogy a tudomány által nem magyarázható! A PARANORMÁLIS VALÓDI JELENÉTSE: a tudomány által MÉG nem magyarázott.


Jó példa még az UFO fogalma, na meg az auralátók.


Az aura ugyebár egy HAMIS-SZÍNES kép amit egy gép számol ki az egyén energia kibocsátásából és energia mezejéből. Hogy láthatja bárki ugyan azt a képet, ha a számítógép mesterségesen társít színeket az energiához?!


A másik érdekes dolog a szellemek, elvileg lelkek akik nem keltek át a túlvilágra vagy nem reinkarnálódtak.

Egyszóval köztünk vannak és így vonatkozik rájuk az energiamegmaradás, a kvantumfizika, stb törvényei.

Így elpusztíthatók vagy elháríthatók(ezért szerettem az Odaát sorozatot, mivel logikusan közelítette meg a témát).


Mondom én ezt, aki hisz az ilyen dolgokban.

2011. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
68%

"rengeteg létező dolgot nem fogadnak el"

Mondj pár ilyet.


Egyébként az előttem szólókkal teljesen egyet értek. Én is sokszor olvasok ilyeneket:

"A baba nem rám nézett, de nevetett, láthatta a nagyapám szellemét?"

"A gyerekem indigó, miért nem érti meg senki? Ez létező dolog, leszületett arkangyal küldetéstudattal, hogy megmentse és segítse az emberiséget, és bárkinek mondom, hülyének néz. Pedig így van."

"A Reptoidok közelegnek, és szétszednek mindenkit! Csatlakozz te is az Ellenálláshoz, hogy felvegyük a csúnya, gonosz hüllőkkel a harcot, akik veszélyeztetik Földünk, és nagyrabecsült fajunk!"

"Átok ül rajtam? A válság miatt a munkahelyem megszűnt, a hiteleim törlesztőrészlete magasabb, és nem tudom fizetni, mert nem találok munkát. A párommal emiatt nagy a feszültség közöttünk. Biztos valaki megátkozott ugye?"

"Azt álmodtam, hogy sötét van, és valaki elől menekülök. Mit jelenthet?"

"Az égen láttam egy csillag fényességű pontot, ami mozgott. UFO-t láttam! Ugye?"

"Ismerkedem egy helyes, kedves fiúval. Én Skorpió vagyok, ő Rák. Összeillünk? Párkapcsolatunk jó lenne, ha engedek neki? Érdemes vele összejönni így?"

"Este felkeltem, nem tudtam mozogni, se kiáltani, semmi, és valaki állt fölöttem? Mi volt az? Szellem, vagy földönkívüli? Mit akartak tőlem? Nagyon félelmetes volt!"

"Elmentem Kispelcére és az egyik elhagyatott ház mellett ahogy elmentem, deja vu-m támadt. Lehet előző életemben ott laktam?"

"Mentem az utcán, és láttam egy férfit a kuka mellett. Mikor elhaladtam mellette, majd később visszafordultam, egy kutyafélét láttam ugyanott. Lehet vérfarkas volt és átváltozott?"

"Sokat voltunk a gyerekkel, de új házba költöztünk, ahol saját szobát biztosíthatunk számára. Nincs is semmi gond, ha nyitva van az ajtó, és a konyhára, ahol mindig vagyok, odalát, de ha becsukom megrémül, és kifut. Este sem mer ott aludni. Lehet gonosz szellemek vannak a szobában. Lehetséges, hogy meghalt valaki ott, és az a szellem rémisztgeti a kis lurkónkat?"


Néha komolyan kiver a víz. Egyébként is, mindenkinek joga van megosztania a saját álláspontját. Attól, hogy te azt hiszed IGAZ amit gondolsz, lehet meg sem közelíti az igazságot. Most nem azt mondom, hogy a tudományt vedd szentírásnak, de a logikus gondolkodás nem árt.


Persze azok a szkeptikusok, akik otrombák egy-egy kérdésen belül engem is idegesítenek, de fogadd el, hogy átjárás van az egyes témák között az egyes emberek meggyőződését tekintve. Ha nem lenne, az adott ember szellemekkel és földönkívüliekkel álmodna már, mert bemagyarázzák neki, hogy márpedig azokat látta, érezte, azok jöttek el érte, stb.


Többször volt alvásparalízisem, és szentül hittem én is, hogy valami gonosz erő állhat a látomásaim és dermedtségem hátterében. Aztán felnyílt a szemem hála egy tudományos cikknek, és annak, hogy logikusan végiggondoltam (nem a cikk tudományos-anatómiai magyarázata szerint) hogy mi is történt.

2011. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 Antimod ***** válasza:
47%

"Mondj pár ilyet."


- Bizonyították, hogy a növények gyorsabban és jobban fejlődnek olyan környezetben, ahol szép zene szól, vagy ahol jókedélyű emberek vannak.


- Reinkarnációs hipnózisban sok embert visszavezették már előző életükbe. Más, akár kihalt nyelveken szólaltak meg, teljes identitásokról beszéltek, többnek sikerült később utánajárni, és kiderült, hogy léteztek (és az is történt velük, amit elmondott a hipnotizált személy).


- Nincs olyan ismerősöm, aki már volt jósnál, hogy ne mondta volna azt, hogy a neki megjósoltak nagy része ne vált volna úgy valóra, ahogy azt elmondta a jós. (Nem, nem 90 éves, szenilis nénikről van szó, és nem általánosságokat mondtak nekik.)


- Klinikai halál állapotából visszatért emberek nagyon hasonló tapasztalatokról számoltak be, gyakran elhagyták a helyiséget, ahol tartózkodtak, és később elmesélték pontosan azt, ami a szomszéd szobában történt.


Stb. stb. stb.

2011. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
40%

"behatároltnak nevezném őket, mert rengeteg létező dolgot nem fogadnak el,"


Milyen létező dolgot? Amire a laghalványabb bizonyíték nincs?Hogy lehet olyan korlátolt egy ember hogy azt mondja a föld hatezer éves holott ennyi idő alatt a tözeg nem alakul ki és erre százezer bizonyíték van!

2011. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 Antimod ***** válasza:
100%

"Amire a laghalványabb bizonyíték nincs?"


De megfigyelések százezrei vannak. Bizonyíték MÉG nincs. A tudomány kötelessége volna kutatni, vizsgálódni, nem pedig a saját maga által felhúzott dogmatikus korlátai mögé visszavonulva kinyilatkoztatásokat tenni arról, hogy mi van, és mi nincs.


Mindig a meteoros példát hozom: emberek ezrei jelentették, hogy kődarabok estek a kertjükre. Tudósok gőgösen kijelentették, hogy ilyen nincs, mert az égben nincsenek kövek, ergó nem hullanak le. Ezt a jelenséget ma már meteorzápor néven ismerjük.

2011. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj, hogy a sok "okos" ezomániás összekeveri a "régi" tudományt, a mai modern tudománnyal.

Jönnek sokszor a "régen azt hitték a föld lapos" példával.

Igen, régen sok mindent hittek.

Aztán azóta a tudomány és a gondolkozás teljesen megváltozott, sokkal nyitottabb lett és semmit nem fogadnak el kísérletek, és/vagy bizonyítékok nélkül.

Amíg ezek nincsenek addig csak elméletekről beszélnek.

És rengeteg tudós vizsgált mindenféle ezo témát, szellemeket, auralátást, jóslást és hasonlókat és a tudományos teszteken mind elbukott.

2011. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
18%

"Nincs olyan ismerősöm, aki már volt jósnál, hogy ne mondta volna azt, hogy a neki megjósoltak nagy része ne vált volna úgy valóra, ahogy azt elmondta a jós."


Aki jóshoz megy az eleve olyan beállítotságú hogy bármit mondanak neki elhiszi!Miért van az hogy én nem vagyok kíváncsi a jós egyetlen szavára sem?Még ha ő fizetne se hallgatnám meg, mert egy nálamnál butább ember nekem ne mondjon semmit pláne olyat amit én ezerszer jobban tudok!

2011. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
"Nem a témaválasztás szabja meg, hogy mi minõsül áltudománynak, hanem az alkalmazott kutatási módszer. Ha egy jelenség vizsgálata reprodukálható körülmények között, a tudomány legkorszerûbb módszereinek felhasználásával történik, továbbá az eredmények független megerõsitést nyernek, akkor azokat a tudományos közösségnek el kell fogadnia, még ha a korábbi nézetek megváltoztatását is igénylik. Elengedhetetlen azonban a minden kétséget kizáró bizonyíték; egy-egy ember alkalomszerû megfigyelése, visszaemlékezése, mendemondák, referenciák egy-egy sufniban mûködõ 'kutatóintézet' közleményeire nem elegendõk." ( [link] )
2011. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!