Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotéria témát miért nem...

Az ezotéria témát miért nem hanyagolják a szkeptikus emberek?

Figyelt kérdés
Majdnem mindegyik kérdésnél az van oda írva hogy áá hülyeség meg beteg vagy stb stb. Ha nem hisztek benne akkor miért írkáltok olyanoknak mindenfélét amit gondoltok akik hisznek benne ??? Biztosra tudom venni hogy az olyan emberek akik hisznek benne és adott esetben segítségre van szükségük csöppet sem érdekli őket a szkeptikusok véleménye sőt nagyon is zavaró tud lenni ha egy szkeptikus ember próbálja meg magyarázni annak az adott személynek hogy az ő véleménye szerint tekintsen a dolgokra... Egyszerűen szánalmas. Vagy csak szimplán mindegyik szkeptikus ember aki az ezotéria témában van unatkozik és bosszantani jár fel kommentelni ? Siralmasak vagytok szkeptikusok :D 19/L
2011. dec. 11. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 Antimod ***** válasza:

"Még ha ő fizetne se hallgatnám meg, mert egy nálamnál butább ember nekem ne mondjon semmit pláne olyat amit én ezerszer jobban tudok!"


Ne indulatból érvelj. Köszi.

2011. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
43%
Mert próbáljuk megtéríteni őket, az elmebetegségből.
2011. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
100%
A hit olyan mint az ízlés. Nem tudsz meggyőzni arról, hogy finom a pacal, mert ránézek azt látom, hogy remegő törülköző darab FÚJ
2011. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 Antimod ***** válasza:
100%

"Mert próbáljuk megtéríteni őket, az elmebetegségből."


Figyelj, aki reptoidokban hisz, mert azt olvasta itt, úgysem tudod megtéríteni. Aki pedig azért nem utasítja el a reinkarnáció, szellemek, földönkívüliek létezését, mert elképzelhetőnek tartja, rengeteg érvet hallott már mellette és ellene is, szerintem nem tekinthető elmebetegnek. Párhuzamot pedig nem kell vonni a kettő között.

2011. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:

ma 14:41


Igen az is elmebeteg aki a reptoidokban hisz.

2011. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy meg a földön kívüliek létezése szinte 100%. Tehát az nem számít elmebetegségnek. Minden tudós megmondja hogy létezik. Ellenben istennel, jézussal meg a többi baromsággal.
2011. dec. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
46%

Kerdezönek: energiat gyüjteni. Azert jarnak ide, mert mas modjat meg nem probaltak es nem ismerik. (Bövebben: Eric Berne: Emberi jatszmak.) Mert az "ezos" megprobalja meggyözni öket, netan vitaba szal velük, az is energia, de a sima magyarazkodas is.

Ugye hogyan elfarad pl. az ovonö, tanarnö vagy akarcsak egy anyuka, aki egesz nap magyaraz a gyerekeinek? Energiamezönk van es ha ugy tetszik olyanok vagyunk, mint a kis erömüvek, ezt cserelgetjük, es ezeknek utana lehet nezni egykor tudomanyosnak nevezett könyvekben, iratokban, amikor meg kiserleteket vegeztek ezekröl (1930-as evekben több ilyen volt) es eppenseggel meg is lehet tapasztalni, pl. a leirt modon. Szerintem nem erdemes ezt magyarazgatni barkinek, akinek (meg) nincs ra igenye, tekintse targytalannak ez utobbi mondatot, akinek van,. nezzen utana. Dehogyis kell barmit elhinni!! Utananezni, megtapasztalni. Amit nem tapasztaltam meg, arra nincs szüksegem. Pl. reptoid tema nem is ertem, micsoda, ufokkal sem foglalkozom, nem tudom, hogy van vagy nincs ufo. (Marmint nem az ismeretlen repülö objekt, hanem a földönkivüli ertelemben nem tudom.)



12.36 kerdesere:

"Az aura ugyebár egy HAMIS-SZÍNES kép amit egy gép számol ki az egyén energia kibocsátásából és energia mezejéből. Hogy láthatja bárki ugyan azt a képet, ha a számítógép mesterségesen társít színeket az energiához?!"


Ha ez kerdes: Esetleg a szamitogepbe kifejezetten olyan szineket programoztak be, amiket a "latok" latnak, ez ugye lehetseges? Nem arra gondoltam, hogy a piros ugyanolyan arnyalata, hanem csak piros. (Az ugye szubjektiv, hogy ki milyennek latja a pirost es az egyes szineket.)



13.12. kommentjere:

"Jönnek sokszor a "régen azt hitték a föld lapos" példával.

Igen, régen sok mindent hittek.

Aztán azóta a tudomány és a gondolkozás teljesen megváltozott, sokkal nyitottabb lett és semmit nem fogadnak el kísérletek, és/vagy bizonyítékok nélkül."

Hat pont ezert kene a tudomanynak vizsgalni, kutatni, nem pedig a saját maga által felhúzott dogmatikus korlátai mögé visszavonulva kinyilatkoztatásokat tenni arról, hogy mi van, és mi nincs! Mert amig az a hit elt a köztudatban, hogy lapos, addig csak az akkori "ezosoknak" nevezhetök mondtak, hogy nem lapos, a többiek meg ugyanugy, mint itt a hitetlenek, allitottak, hogy tudomanyosan bizonyitott, hogy lapos.

2011. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:

Ácsi A növényes tesztet, elvégezték a Mythbusters-ben és azt találták például a beszéddel kapcsolatban, hogy a növénynek tök mindegy, hogy mit mondanak attól is nő. Szidták vagy dícsérték mindegy volt jobban nőtt. Zenéből is klasszikust és metált játszottak neki, ott sem volt különbség.


Másrészről, hogy lehet elfogadni hipnózisban átélt élményeket valósnak? Kb, mintha elmennék egy holotróp légzés ülésre, átélem, hogy medve vagyok és akkor azt mondom: hát igen előző életemben medve voltam:) Azt se felejtsük el, hogy aki ilyenre elmegy eleve feltételezi, hogy volt egy előző élete. De a Waking Life-ban is volt pár hasznos info, mégpedig, hogy az óriási népesség növekedés miatt elenyésző, hogy a mai emberek 50-60 évnél idősebb lelkek lennének.


A halálközeli élmények meg, ismételten mit bizonyít? Talán a vak nő beszámolója a legérdekesebb de mi bizonyítja, hogy ő is valóban látott?

2011. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 Antimod ***** válasza:

"Másrészről, hogy lehet elfogadni hipnózisban átélt élményeket valósnak? Kb, mintha elmennék egy holotróp légzés ülésre, átélem, hogy medve vagyok és akkor azt mondom: hát igen előző életemben medve voltam:) Azt se felejtsük el, hogy aki ilyenre elmegy eleve feltételezi, hogy volt egy előző élete."


Nem igaz. Amúgy pedig több elmesélt karakternek utánajártak később, és kiderült, hogy valóban léteztek, átlagos, hétköznapi emberek voltak.


"A halálközeli élmények meg, ismételten mit bizonyít?"


Azt, hogy a lélek nem hal meg a testtel együtt, és nélküle is létezik.

2011. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
53%
Hogy bizonyították be,hogy amit az előző életről állított a hipnotizőr,az valóban igaz volt? Vissza kutattak embereket,körülményeiket egy teljesen ismeretlen helyről? Vagy valamelyik ősre fogták rá,hogy az te voltál?
2011. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!