Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotéria témát miért nem...

Az ezotéria témát miért nem hanyagolják a szkeptikus emberek?

Figyelt kérdés
Majdnem mindegyik kérdésnél az van oda írva hogy áá hülyeség meg beteg vagy stb stb. Ha nem hisztek benne akkor miért írkáltok olyanoknak mindenfélét amit gondoltok akik hisznek benne ??? Biztosra tudom venni hogy az olyan emberek akik hisznek benne és adott esetben segítségre van szükségük csöppet sem érdekli őket a szkeptikusok véleménye sőt nagyon is zavaró tud lenni ha egy szkeptikus ember próbálja meg magyarázni annak az adott személynek hogy az ő véleménye szerint tekintsen a dolgokra... Egyszerűen szánalmas. Vagy csak szimplán mindegyik szkeptikus ember aki az ezotéria témában van unatkozik és bosszantani jár fel kommentelni ? Siralmasak vagytok szkeptikusok :D 19/L
2011. dec. 11. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
42%
hogy tudjanak trollkodni valahol legalább.+annyira nem hisz az ilyenekben hogy minden áron ki akar gyógyítani minket hogy az már megszállottság náluk kb minden áron azt akarja hogy mindenki abban higgyen amiben ő.
2011. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
70%
Tudod kérdező nagyon rossz érzés és kiábrándító dolog amikor feljövök ide, látom hogy vannak ilyen tudatlan és ijesztő emberek, pl. azért akar szakítani a párjával mert nem illenek össze a horoszkóp szerint vagy hangokat hall egész nap vagy hogy simán elájult és biztos valami szellem ment át rajta, ahelyett hogy orvoshoz menne.
2011. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
58%
Sehol nincs leírva, hogy az ezotéria témában csak hívők válaszolhatnak. Majd ha lesz oldalszabályzat, amiben le lesz írva, hogy szkeptikusok nem írhatnak ebbe a kategóriába, akkor nem fognak.
2011. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim válasza:
70%
Elég mazoista emberi szokás, de okosabb ember általában megpróbálja megóvni a hülyét akár önmagától is. Ezért nem hagyjuk megdögölni az öngyilkosokat, nem adunk veszélyes vegyszert laikus kezébe stb.
2011. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
42%

az emberek mindennek valami ezós dolgot akarnak tulajdonítani amit nem értenek, pl. a kutya nézi a falat 1 percig, már rohannak ide fel fröcsögni, hogy a kutyájuk így meg úgy látja a halott nagyapjukat.


A másik amikor be akarnak vonzzani dolgokat úgy hogy erősen gondolnak rá, pl. egy jó állást...

2011. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
54%

Tudom, hogy az ezósokat nem lehet meggyőzni, de rengetegen olvassák a az ezós kérdéseket akik nem ezósok.

Nekik szólnak a kritikák nehogy ezósok találjanak lenni.

Az ezotéria egy kiépített iparág, amivel lehúzzák a naív embereket. lásd: tv2 jósok 500 ft-os percdíjért küldenek neked pénzenergiát, stb...

Az ezotériát kritizáló emberek nem trollok, hanem jót akarnak.

2011. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
77%

Attól, hogy valaki hisz valamiben, még nem lesz igaz. Ha egy fals dolog szerint cselekszik, könnyen tévedhet és okozhat kárt magának és másoknak. Mi ezektől akarunk megóvni titeket, felvilágosítunk arról, hogy mi van, gondolkodásra ösztönzünk (mivel magatoktól nem megy...).


Amúgy a "miért van szkeptikus az ezó kategóriában" egy remek indikátora annak, hogy hülye az illető, ugyanis csak a saját maga hitét fogadja el egyetlen lehetséges igaznak. Ez meg neméppen intelligens hozzáállás. Gondolkodni és kételkedni kell, nem csípőből elhinni akármilyen marhaságot. Na meg az is érdekes, hogy ha rákérdezünk az ezósoknál, hogy na hogy is van ez pontosan, nem tudnak válaszolni. Pl. senki nem tudta megmondani mi az a lélek, vagy hogy működik az asztrológia. Ellenben én meg tudom mondani, hogy miért abban "hiszek" (avagy inkább tudok), amiben, ami pedig a csúnyaunalmas tudomány. Aki megalapozatlanul hisz, az hülye. A hülyéken pedig segíteni kell úgy, hogy felvilágosítjuk őket.


(Nyilván nem azokról beszélek, akik minden szokatlan dologra beírják, hogy mit szívtál, azok is hülyék.)

2011. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 Antimod ***** válasza:
36%

"Az ezotériát kritizáló emberek nem trollok, hanem jót akarnak."


Inkább behatároltnak nevezném őket, mert rengeteg létező dolgot nem fogadnak el, hanem homokba dugják a fejüket, kijelentik, hogy mindez hülyeség, tudományosan nincs igazolva, stb. Ahelyett, hogy utánajárnának, sok minden érdekesség derülne ki számukra is.


Még annyi, hogy az ezotériára települt iparágat ne azonosítsuk már magával az ezotériával, tényleg sok sarlatán is van. De kérdezem én: ha valahol eladnak egy hamisítványt valamiből, akkor a márka sem létezik?

2011. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 Antimod ***** válasza:
35%

"senki nem tudta megmondani mi az a lélek, vagy hogy működik az asztrológia."


Ez teljesen így van. Te meg tudod mondani, pontosan mekkora a világegyetem, mióta van, meddig lesz, hány galaxis és bolygó van? De azért vannak, nem?

2011. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
60%

"Ez teljesen így van. Te meg tudod mondani, pontosan mekkora a világegyetem, mióta van, meddig lesz, hány galaxis és bolygó van? De azért vannak, nem?"


Neméppen ekvivalens a két dolog. A világegyetem mefogható, látható, és mérhető, és mértünk már közelítő értékeket mind a méretére, mind a korára. Van alapjuk, nem is kicsi. A mindennapi életünkre viszont nem sok hatással van. Na meg ezek ilyen végsőkérdés dolgok, nem igazán lehet párhuzamba állítani egy olyan alapvető dologgal, mint a lélek.

Vicces, amikor oldalakon át megy a vita, hogy lélek így meg lélek úgy, de tulajdonképpen senki nem tudja, hogy valójában miről is van szó...

2011. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!