Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Kérdem én hogy akit nem...

Kérdem én hogy akit nem érdekel vagy épp marhaságnak tartja az asztrológiát,mi a francnak szól bele vagy hozzá egyáltalán,vagy minek is jön ide?

Figyelt kérdés
szept. 14. 22:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

Remélem, jóval több kibic olvasó kell az ennyire lepontozáshoz. Legalábbis - lehet, én vagyok naív - de nem hiszem, ennyire sok dühös fanatikus időmilliomos lenne, hogy ki-be lépeget. (De ha van, a logikád szerint más ingerlékenysége, igazságérzete és felhasználói joga már nem valid indok bármire?)


A történelmi topikos példa annyiban lenne az, ha oda is folyton azt írnád, hogy alapvetően hülyék, akik ezzel a témával foglalkoznak, hagyják már abba. Ennek az oldalnak ez a része meg de, egy téma köré épül még attól, hogy nem fórum. Egy közösségbe vagy akár egy színházba vagy kocsmába meg azok mennek be, akik elfogadják az íratlan szabályokat is, vagy ha erőszakosan téríteni akarnak, hogy ez baromság, inkább sakkozzunk, akkor a többieknek ez nem fog tetszeni, és nem azért, mert gonoszok, hanem mert nem ezért mentek oda.

Ha annyira out of the box a nézőpontod, küzdhetnél azért, hogy ne is legyen ilyen topik, mert szerinted káros az emberiségre, meg elveszi az idődet, mert nem bírod ki, hogy ne válaszolj a sok hülyeségre. Vagy vitatkozhatnál a Google-lel. Vagy mittudomén. Kérdés, te ehelyett miért olyannal töltöd a szabadidőd, ami negatívan "ingerel" és miért pont erre ugrasz? Ha nincs önuralmad, másokat ezért miért szólsz le?

Szerintem akkor lenne jobb a világ, ha igyekszünk betartani, hogy mindenkinek addig terjed a szabadsága bármire, amíg nem sérti másokét. Ha annyira megérted a lélektant a saját javadra, akkor azt is értened kellene, amikor a kérdezők egy rendszeren, nézeten belüli válaszra kíváncsiak, egy részletére valaminek (ráadásul ezt sokszor ki is írja az illető, hogy olyanok válaszát szeretné megismerni, akik...), miért lesz mérges, ha kioktatják "kívülről". A tiéd túltengésével jelenleg más hobbiját veszed el. Te is csak hajtogatod a magadét. Olyan, mintha lelöknéd az ezredik énekest is, hogy kösz a lehetőséget, te szebbet tudsz, inkább rád figyeljenek és előadnád ugyanazt és ugyanazt. Miért lenne mások hibája, ha ezt nem untad meg, mert dühítőnek találják, és akkor újra ringbe szállsz? A világ szubjektív, mindenki a saját kameráján keresztül látja, tapasztalja, és egyszerűen az emberi kultúra, történelem, pszichológia részei ezek a témák is. Szerintem az lenne tisztességes, ha saját kérdéseket írsz ki, aminél pl. lehetne vitatkozni arról, hogy van-e értelme az asztrológiának. (De gondolom, az nem lenne elég, mert nincs benne ennek a lelki függőségnek kielégítése, amire hivatkozol...) Ha megértést meg tiszteletet szeretnél, hogy te csak segítesz a homályban tartott tömegeken, akkor ne úgy állj a világhoz, hogy ha mindenki ilyen meg olyan "úgyis"... Ez is vakon képzelgés, mint amivel te vádolsz ismeretleneket.

okt. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 Szervizmérnök úr ***** válasza:
26%

Ezért kár volt választ írnom, csak a szokásos. Torzító szemüvegen keresztül forgatsz ki világos szavakat, részekbe kapaszkodsz szelektíven (de azt sem érted), olyanokat képzelsz bele, ami nem is volt ott, ráadásul sok éves tapasztalatokat vonsz kétségbe.

Itt évek alatt már több esettel összefutottam, nem csak ebben a szekcióban.

Évek óta kártékonykodik például az a lelki sérült, amelyik korrekt szakmai válaszokat minősít le (nem csak az én írásaim), majd lesben áll és figyel, hogy mikor kezd valaki csodálkozni, méltatlankodni. Ekkor leugatja az embert, hogy mit hisztizik? Veszekedést provokálva, a kérdések-válaszok nyomán egyértelműen követhető, ahogy nyomogatja a minősítéseket le, illetve önmagát felminősíti, legalább párosával. (Ha nem tudnád, kattintani lehet "körre", jól látszanak a gyanúsan egyszerre bejövő minősítések, direkt figyeltem is párszor, egy-egy vita közben.) De ezt csinálják az Indexen is a vérbeli trollok, régi megfigyelés. További érv, amikor elsüllyedt téma és nem is nagyon látogatja már senki, csak a kártékony szórakozik, elég átlátszó módon.

Ezt könnyen megteheti, akár egy telefon és egy számítógép mellett, két loginnal, külön IP-címről.

És megcsinálja, ez nem vitatéma. Korábban én is beugrottam, amikor végtelen értelmetlen visszataszító vitát provokált, ezt a nickem lenyomta mondjuk 90 %-ról 70-re (pontosan nem emlékszem már) és ezt ő "győzelemként" könyvelte el. Abban a tipikus hüly*gyerek felfogásban, amikor ő azt képzeli, hogy egyfajta szópárbajban "harcol", ki tud jobban odamondani a másiknak, az győz. Ilyen emberek vannak.

Ott volt a másik, amelyik tavaly itt az Ezotériában konkrétem megfenyegetett, hogy veszekedéseket fog provokálni (ő anonim, ha letiltják sem érdekli), majd engem jelentget törlésre, alattomban. Azért, mert ő nem bírja elviselni az én véleményem és így gondolt engem elüldözni. Milyen emberek vannak, elképesztő...

"nem valid indok bármire?"

Nem indok, legfeljebb gerinc probléma. Én például méltatlannak érzem, egy vitában a szellemi fegyver mellett / helyett ilyen gerinctelen eszközökhöz nyúlni, ezért nem is nyomok ilyenkor soha minősítést, meg átlátszó is lenne (szó szerint). Olyan megalázó, gyerekes. Valakinek nincsenek rendes érvei, ráadásul még önmagát felminősíti, milyen ember az ilyen?

De nem is ér el vele semmit, attól ő nem lesz több, okosabb, csak egy kis sunyi marad. Ez ilyen jellembéli kérdés szerintem, gerincesség, nagyon kínos, ha valaki ezt nem érzi.

"Egy közösségbe vagy akár egy színházba vagy kocsmába"

Ez nem kocsma, ahol leüthetnek a véleményedért cserébe. Az internetes anonimitás lényege volt mindig is a vélemények szabad áramlása, ahol őszintén, ámbár lehetőleg kulturált formában, bárki megírhatja a véleményét és ez sok esetben hasznos is a közvélemény / mások mélyebb megismerése szempontjából.

"ha erőszakosan téríteni akarnak,"

Nem tudsz erőszakosan téríteni, ez csak egy képernyő, nem tesz semmiféle erőszakot rajtad. Vélemények, írások vannak, mindenkinek saját szabadsága, hogy mit hisz el.

Ráadásul rendre feltűnnek az ájtatos hittérítők is, meg mindenféle agyrém, de valakinek pont velem kell kötekedni. Mert bizonyára fájóbb a kínos igazság. Engem például nem érintenek meg ilyenek, csak látom az értetlenséget:

"az nem lenne elég, mert nincs benne ennek a lelki függőségnek kielégítése, amire hivatkozol..."

Nem hivatkoztam, sőt hiába magyarázom, hogy szabadidő eltöltése, valaki nem érti, hülyeségeket magyaráz bele mindenbe.

"Kérdés, te ehelyett miért olyannal töltöd a szabadidőd, ami negatívan "ingerel" és miért pont erre ugrasz?"

Mint ahogy te sem szólhatsz bele mások szabadidejének eltöltésébe, hiába magyarázol bele ilyen képzeteket, szelektíven kiforgatva egyik megjegyzésem.

"jelenleg más hobbiját veszed el."

Azért vannak mindenhol szabályok és intézkedési lehetőségek.

---------------------------------

Részlet a szabályzatból:

Ha választ írsz, kérjük, vedd figyelembe be a következőket:

- Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki.

----------------------

Egyelőre nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy megírok egy-egy választ kulturált formában, amire több esetben belém kötöttek személyeskedő, sértegető stílusban, de olyan alacsony szinten, amire nincs mit tenni, ilyennel felesleges vitatkozni, intézkedést kell kérni.

És nekem adtak igazat több esetben, mert azért mindennek van határa. És a másik jön azzal, hogy én vagyok a spicli, holott nyilván nincs igaza. Az életben is rendőrt kell hívni, bizonyos esetekben, ez így működik kulturált formában.

Hogy valakit ilyen szinten sértenek tárgyilagos vélemények, ami miatt notóriusan kötekedik más felhasználókkal (akik még a szabályzatot is betartják), nos annak inkább önmagában kellene a hibát keresni, nem másokban.

okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:

Ellentmondasz saját magad előző hozzászólásának. Szerintem olvasd át még egyszer.

A valid indokot te hoztad fel magad mellett. Mert amit magadnak megengedsz (pl. kollektíve leszólod mások szellemi színvonalát meg hát szinte sosem a kérdésre válaszolsz, csak arra reflektálsz, hogy de hülyeség az egész topik, ...és pláne, amikor ezerszer bekopizod ugyanazt, ami pont olyan, mintha leordítanád a másik fejét), ugyanazért mástól fel vagy háborodva.

Pl. hogy miért ítélkezik feletted, ha nem is ismer, mert az személyeskedés és ezt nem tűröd. De ha te csinálod, akkor meg tűrjék, mert hát sokfélék vagyunk és ez az internet, így jár, aki ideír? Akkor most az igazság mégis attól függ, hogy kinek a pártján áll, azaz épp hogy érzed a gerinceddel?

Mert olyan meg szerintem nem is létezik, hogy valaki kisajátítsa ezt magának, hogy az ő véleménye a tárgyilagos, az ő felháborodása a jogos, az ő ingerelhetősége a fontosabb vagy az ő gerince az egyenesebb. Szerintem elég sokféle ember van itt is, nem vehetsz mindenkit egy kalap alá, ha te sem ezt várod el.

Az ilyen nárcisztikus hozzáállás (ezt nem minősítésként értem, mielőtt rendőrt hívsz), amikor elmondod, amit akarsz, mindegy, hogy kíváncsiak-e rá, bántó-e, ott van-e a helye, ideje. És annyi a magyarázat, hogy nem bírtad ki, mert ingerel. (Más viszont bírjon téged, hogy meg tudd unni, azaz abbahagyni. Azaz áthárítod megint.) Azért írtam, hogy függőség. Ami tök érthető egyébként indoknak, mert tényleg azzá tesz a GYK, szerintem mindenkiben ezt az oldalt erősítve, hogy ő a guru, aki tutit tudja, bezzeg szegény pórnép többiek.

Erre mondják, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Hiába hiszed segítségnek, amit csinálsz, így nem az, hanem erőszakos leuralás, vagy szelídebben: önkifejezés. Viszont ha ebben a formában sorozatosan nem kérik, amit adni akarsz, mert épp azzal vannak elfoglalva, hogy dühösek a fentiek miatt, azért az is teljesen érthető és a helyedben elgondolkodnék rajta, miért jönnek ennyien szembe. Talán ha némi önuralommal jó mederbe terelnéd a szándékodat, mondjuk inkább nyitott fülekbe, ahol nem kell ordibálnod, lehet, hogy jobb élményeid lennének neked is és vitapartnereidnek is. Ezt én is most segítségképpen írom :D

okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%

Ezek ilyen nyakatekert fogáskeresések, lényegtelen.

Mint ahogy a szervizgyakorlatban is ajánlatos minden problémának a kiindulási alapjához visszakanyarodni, ez érvényes sok olyan fórumos vitára is, amikor a vitázó fél mindenfelé elkanyarodik, terel.

Ilyenkor érdemes lehetőleg visszatéríteni, visszalökdösni, különben nincs határ, terel összevissza.

Itt pedig a fő probléma, hogy a felhasználók között különösen egy van itt, amelyik notóriusan kötekedik, nem csak velem, időnként másokkal is, aki nem az ő szája íze írogatnak ide.

Miközben sok esetben 10 válaszból 8 csak poénkodik, gúnyolódik a kérdésen.

Miközben én sok esetben megadom a tiszteletet részletezőbb válasszal is.

De neki gyakran pont velem kell kötekedni, mert az én válaszaimban látja a leginkább fenyegető mumust, fantáziavilága ellenében.

Nos leegyszerűsítve, ahol 10 válaszból 8 kinevet, az nem feltétlenül a te pályád, azaz ne akard kisajátítani a terepet!

Nem érted van a szekció, te is csak egy felhasználó vagy itt, a sok közül. Ha nem tetszik valami, intézkedni kell, nem más felhasználókat piszkálni!

Téged sért a valósággal való kínos szembenézés, de ez a te problémád, neked kell kezelni.

Nem pedig más felhasználókat zaklatni, kirívó módon.

Ugyanis a felhasználók többségét a realista válaszok nem is zavarják, vagy épp érdeklődve olvassa az én írásaim is, vagy a többi vicces beszólást, majd továbblép.

Akit ezek a dolgok (mások kulturált, realista vagy épp vicces véleményei) ennyire irritálnak, sőt idegesítenek, ismételten megjegyezném, inkább magában keresse a hibát!

okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:

Akkor tereljük vissza a tényekhez: Te írtad, hogy azért írogatsz ide, mert annyira ingerel más hülyesége. És mikor te válaszolod notóriusan ugyanazt mindenkinek, akkor te sajátítod ki a terepet.

Most az, hogy valakivel össze szoktál itt veszni, szerintem nem releváns, mit tehetnek erről mások. Én senkit nem szoktam zaklatni, se feljelenteni. Bár még engem se zaklattak.

És engem nem sért a valóság, ezt most te képzeled bele - engem az ingerel válaszra, amikor nem értik, félreértik, amit írok. Persze egy idő után feladom, amikor már nem látom, hogy közelednének az álláspontok, mert bár én is függő vagyok :D van azért jobb dolgom, mint lyukas korsóba önteni a vizet.

Én csak arra akartam kilyukadni, hogy most tök mindegy asztrológia vagy se, miért kellene itt bármilyen témát legyalulni pont a te világlátásod szerint? Miért ne lehetne akár "képzelgésekről" beszélgetni? Miért kell kinevetni, leszidni másokat? Régen az volt a szlogenje az oldalnak, hogy itt olyat is meg lehet kérdezni, amit máshol nem mersz. És az a célravezetőbb hozzáállás tapasztalatom szerint, ha érdeklődéssel állsz másokhoz csípőből minősítés, előítéletek és térítés helyett, és tiszteled annyira, hogy arra válaszolsz, amit kérdez vagy ha más a véleményed, akkor hozzárakod, hogy "szerintem". Mert végtére is senki nem tudja a tutit és csak a változás biztos.

okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

"Te írtad, hogy azért írogatsz ide, mert annyira ingerel más hülyesége."

Ebben formában ez egy rosszindulatú torzítás.

"És mikor te válaszolod notóriusan ugyanazt mindenkinek, akkor te sajátítod ki a terepet."

Ez a fórumok természetes működése, amikor valaki "rászokik" egy témára, mert éppen az érdekli bármi okból, időről-időre jönnek hasonló kérdések, amire megírjuk a hasonló válaszokat is (mi, akik hobbiból, időtöltésből fórumozgatunk).

Mert a kérdezők nem mindig olvasnak vissza, mi meg éppen ráérünk és valamiért érdekes nekünk a téma, ezért írogatunk.

Aki ebbe belelát mindenféle hülyeségeket, ott inkább nála lehetnek a bajok, talán magából indul ki, vagy ki tudja.

Ez nem elnyomó szándék, amellett bárki más írogathat. Arról én nem tehetek, hogy valamikor könyveken nőttem fel, elfogyasztottam egy fél könyvtárat és megártott, esetleg hatékonyabban tudom alkalmazni a "szavak fegyverét", tegye azt más is, szabad a pálya.

Nekem nem célom a harc, de aki ennyire fél egyszerű realista szavaktól, hogy rémeket lát bele, neki lehet valami gondja, nem nekem.

okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
0%
66-os: tetszik a véleményed.
okt. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 A kérdező kommentje:

54-s.


Ostobának csak annak tűnhet ez a kérdés aki maga is az,és ez rád 100% ban illik is.


Ez egy kérdező oldal mindegy milyen témáról van szó!


Csak neked az agy nélküli fejedbe ez nem akar tudatosulni.

okt. 14. 00:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!