Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Letiltanak ha nem értek egyet...

Letiltanak ha nem értek egyet valamiben?

Figyelt kérdés

Volt egy beszélgetésem egy asztrológussal, korábban már beszéltem vele, elemzésen is voltam nála kb. fél évvel ezelőtt. Felvetődött, hogy beiratkozom hozzá tanfolyamra, de nem tettem végül, mert eleve elég sikertelen nekem ez a pálya, egyik tanfolyamot se sikerült befejezni így hát nem akartam újat kezdeni.


Most ráírtam úgy fél év után egy kérdéssel és mutattam neki egy radixot illetve leírtam pár dolgot, hogy azok a radix melyik részéből olvashatók ki.

Sok bakit vétett, főleg, hogy egyáltalán nem az aszcendensből meg a személyi jelölőkből indult ki, hanem transzcendensekből és azok fényszögeiből, illetve a legviccesebb az volt, hogy a radixban Vízöntő Nap volt a 8-as házban, mire azt írta, hogy a Nap az Skorpió, tehát konkrétan ez úgy hangzott, mintha az illető október 23 és november 22 között született volna. Volt rajta egy Uránusz trigon és azon lovagolt, illetve a Skorpió Napon ami igazából Vízöntő volt.

Aztán Skorpiós dolgokat írt az illetőről holott a Skorpióban az égvilágon semmi se állt, a születési uralkodó meg a Kosban volt (a jellemzői is inkább Kos mintsem Skorpió de szart rá, azok Skorpió analógiák és nem Kos, holott azok a dolgok a Marsra ráhúzhatók és mindkettőt az uralja, csak a Kos nyíltabb és egyenesebb ahogy az adott radix tulajdonosa is olyan volt).

Jött a megfeleléssel, mert Mérleg Uránusza volt, és akkor írt Mérleges dolgokat is róla, hogy ilyen meg olyan megfelelés, holott a Mérlegben se állt semmi azon az Uránuszon kívül. Volt egy Szaturnusz kvadrát is a Napján, de azt meg se említette.

Aztán rákérdeztem a teljesítménykényszerre, ugye hogy azonnali eredményeket akar és ezért hajt. Ez simán Kos tulajdonság, de ő szerinte a Bak Merkúrból jön. Igazából ezekkel nem is szálltam vitába, a Kos-Skorpió analógiákkal szálltam csak vitába a végén, ekkor lerázott hogy nem ér rá. Eltelt két óra, írtam megint valamit, hhátha már ráér. Elkezdett ingerülten csúnyán beszélni és csupa nagybetűkkel írt lekezelően, majd hogy nem ér rá. És letiltott.


Ja és nem említettem, hogy Nyilas stellium is volt a radixban egy transzcendenssel, a Neptunusszal, a Nyilas dolgokat kizárólag a Neptunuszra húzta rá, a többire fsott, úgy hogy uralmi Jupiter volt ott és két személy jelölő.


Akkor konkrétan a Vízöntő Napból Skorpió Napot csinált.

A Rák aszcendenst és a Kos Holdat magasról szrta le.

A teljesményorientáltságot a Bak Merkúrra húzta rá.

A Nyilas dolgokat csakis az ott álló Neptunusznak köszönheti

A megfelelést Mérleg módjára a Mérleg Uránusznak köszönheti, közben egy darab Mérleg tulajdonsága nincs az illetőnek.


Na és ha ezt kétségbe mered vonni, úgy beszélnek veled mint a ronggyal és le is tiltanak.


Aztán megkérdeztem mástól is ugyanezt, na ő már a fontosabb elemekkel kezdte, aszcendens, születési uralkodó, egyéb személy jelölők, miközben az előző az Uránuszon lovagolt és a nem létező Skorpió Napon.


Mit szóltok ehhez? Ezek után érdemes asztrológiázni és tanfolyamra járni?



aug. 30. 21:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ez kikívánkozott, nem bírtam magamban tartani
aug. 30. 21:15
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Most már lehet törölni. Úgysem olvaosm el.
aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

Az, hogy nem áll semmi egy házban, nem jelenti azt, hogy nincs semmi azzal.

Olyankor meg kell nézni a ház ura hogyan áll, hogy peregrin-e esetleg például, milyen aspektusokat kap, mely házakból, stb.

Most egy példa, Első ház Mérleg, semmi nem áll az első házban, viszont a Vénusz, amely a Mérleghez van rendelve, kaphat egy rakat aspektust és eleve az a ház is befolyásolja az Asc-et, amelyikben az Asc ura áll.

Ez csak egy pé a sok közül.

Viszont az irgalmatlan nagy baki, hogy a Nap-ot be nézte.

Az elemzést meg mindenki sajátos módon kezdi el, nem kell feltétlen az Asc, Nappal, hanem lehet egy nagyon nagy ház csoportosulással is.

De szerintem Te, aki ugyancsak nem végezte el a tanfolyamot, szerintem ne szólj be másnak, aki ugyancsak szemmel láthatólag nem ért hozzá.

Bár nem tudjuk az érme másik oldalát, hogy mi a helyzet.

Eleve, ha kérdésed volt, az már Kérdő asztrológia, ahol nem kell feltétlen ASC-t olvasni például, hanem rá lehet térni egyből akár a jelesebb eseményekre, van aki eleve úgy kezdi, hogy Magára a kérdésre keresi ki a választ belőle, amit kérdeztél, szóval megnézte azt az Aspektust meg a promisszort és szignifikátort gondolom.

De joga van egy Asztrológusnak letiltania, ha Te kérsz elemzést és be ugatsz Neki kb, hogy hát ezt meg azt nem így kell.

Nem tudjuk a háttér story-t miért olvasta így, szóval nehéz ítélni és kevés is az infó, hogy mi volt a kérdés eleve.

Viszont így látatlanba a Nap az nagy baki.

Mellesleg Te érzed érdemes-e foglalkoznod Vele, de ha eleve el se végzed egyiket sem, felesleges mégegy.

Hivatalos tanfolyamot próbálj meg, az ad egy nagy átlagot, de abból Neked kell kifejlesztened a sajátodat.

Mivel minden Asztrológus teljesen saját elemzési technikákat használ.

Nem, nem kérek privátot, rám ne írj, Én nem adok órát és, ha Nekem eleve ilyen kuszán írsz, már eleve off a dolog.

Alapból sem csípjük azt, aki Asztrológusról Asztrológusra vándorol.

aug. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Miért lett volna kérdő asztrologia? Ez egy személy radixa van ott meg alap az aszcendens.

Konkrétan a kérdés az volt hogy az illetőnek miért van ennyire durván érzelmi tultengése és nagyon durván indulatos is.

Ez szerinte a mérleg Uránuszból jön és a Skorpió Napból ami igazából Vízöntő. Mert hogy nem éli jól. Ne mondd hogy ez nem baki.



A másik ugyanerre azt mondta hogy ugye Rák aszcendens a Hold a Kosban ami miatt önmagában is érzelmes és indulatos. A Mars együtt áll a Jupiterrel a Nyilassal ami úgymond az egészet fel is fokozza és felnagyítja.


Most ezt emeltem ki de szerinted melyik illik jobban az adott analógiára?

aug. 31. 07:38
 5/19 anonim ***** válasza:

Csak annyit mondok, hogy nem azt jelenti a Hold a Kosban, hogy érzelmes és indulatos.

Hanem azt, hogy az alapvető érzelmi akadályokat, Kos jellegűen veszi, és Kos jegy jellegűen kezeli.

Ebben az értelemben keresztül hajt az érzelmi problémákon például.

Röviden ennyi, nem fogom bővebben kifejteni, ki lehetne, de mint mondtam nem szeretjük azokat, akik Asztrológustól Asztrológushoz rohannak, pont ezért, amit írsz és ahogy viselkedsz.

De nem értem a reklamációt.

Kérdezted miért van az illetőnek ennyire durván érzelmi túltengése > Az előző Asztrológus megválaszolta az aspektussal

Akkor Neked miért is problémád, hogy nem olvasott Aszcendenst, hanem a kérdésedre válaszolt?

Attól még nem lesz kevésbé profi ennyitől, mert a konkrét kérdésedre adott választ, kihagyva a körfutásokat.

A többi dolog miatt nem profi, de lehet nem is Vele van a baj, hanem lehet Te értettél valamit félre.

Én jelenleg azt látom, hogy a másik Asztológust azért preferálod jobban, mert közel azonost mondott ahhoz, amit Te gondolsz.

Mellesleg a másodiktól meg aspektusokról nem hallunk, pedig fontos lenne.

Gondolom 2 haveri Asztrológusról van szó, akik ugyanúgy tanulnak.

Nem kéne egyiket sem fikázni és ha elemzést kérsz, még mindig ne pofázz bele abba, hogy ez így vagy úgy nem jó.

A Maga dolga a másiknak, ha nem jó, akkor majd besül.

Én itt csak nagy átlagokat és általánosításokat látok mind a két féltől, viszont az első legalább kitért az aspektusokra, túl is nyomta sajnos, a másodiktól meg nem igen említettél ilyet, hanem csak az alap basic dolgokat mondta el.

Viszont annyit még hozzá teszek, hogy egyik Égitest állás sem ilyen egyszerű, szóval a Kos Holdat sem lehet ilyen egyszerűen le tudni, ahogy le lett tudva, ahogyan az elején írtam is a válaszomnak nagyon tömör rövidített verzióba.

Az a Kos Hold is kaphat feloldást trigon vagy szextil aspektusok által, szóval nem lehet csak a base-re támaszkodni, hogy mert benne van a Kosban a Hold.

Eleve sokkal mélyebb értelme van annak is ennél, de nem állok Neki végig csámcsogni az egészet.

aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát nem is csak a Kos Holdra írta azt, hanem ugye a Mars együttállt a Jupiterrel a Nyilasban, ami úgymond felnagyítja az egészet és túl lesz tolva, 5-ös házban van ugye ami abból fakadhat hogy a szexuális energia nincs levezetve és ezért dühöng - tehát ő így éli a horoszkópját, de nyilván lehetne másképp. Meg ugye a Rák aszcendensből is jöhet hogy infantilisen él meg dolgokat, és a dühét, érzelmi dolgait se tudja kezelni - tehát ez egy alacsonyabb szintű megélés, de lehetne ezt magasabb szinten is élni.


Ezt a második asztrológus mondta.

aug. 31. 11:29
 7/19 A kérdező kommentje:

De tessék itt a radix, ha látni akarod


[link]

aug. 31. 11:30
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, nem kértem, mint írtam nem csámcsogom végig Magam rajta.

Valahogy nem megy át, amit írok.

Nem fogom kielemezni, a kérdésre Magára válaszoltam, nem állok be a sorba 3. Asztrológusnak, akit pocskondiázhatsz, mert mindegyiket fogod és aztán azt fogod mondani, hogy szar az egész és hülyeség.

aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Miért kéne nekem annak felülni hogy te baromi okosnak érzed magad általa, hogy te vagy a nagy asztrológus aki mindent jobban tud és le lehet kezelni azokat akik nem végezték el, vagy csak amatőr módon űzik?
aug. 31. 11:42
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagy része úgyis felesleges bemagyarázás, túl soka felesleges részlet
aug. 31. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!