Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lányok ti tudtok főzni, és ha...

Lányok ti tudtok főzni, és ha igen akkor mit csináltok a legfinomabban?

Figyelt kérdés

2016. okt. 28. 11:59
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Kis korrekció: Az hogy nem is igaz, természetesen arra vonatkozik hogy a lányok nem tudnak főzni. Rosszul helyeztem el a mondatot.
2016. nov. 2. 19:28
 32/33 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy elnézem, én vagyok itt talán a legfiatalabb, 14/L...:D

Szerintem teljesen jól megvagyok a konyhában, nagyon sokszor én szoktam főzni otthon.

Ebbe nőttem bele, már két évesen mentem oda anyához segíteni, gyúrtam nagyban a pogi tésztát :D

Ha kell mindent megfőzök, sikerülni is szokott szinte mindig. Nagyon szeretek gyúrt tésztákat, pizzát kenyeret, aranygaluskát, stbt sütni.

De sütiket, leveseket, főtt ételeket, mindent megcsinálok, és nem az van, hogy anyával, meg hogy annyit csinálok hogy kiszaggatom a kekszet vagy valamit, mint ahogy most sokan gondolhatják rólam...

Suliban is technikán gyakran főzünk, meg szakkörre is jártam két évig, ahol sokszor népi ételeket készítettünk pl. hájas tészta, barátfüle(nem a derelye, mint ahogy sokan ismerik, a jó kis szentesi szilvás gyúrt tészta) stbstb, de valamikor gyrost pitával , ilyesmit. Ezeket aztán otthon is szoktak csinálni...

Amúgy kérdező, a rántást illetően, ezt nem lehet így megmondani az arányokat, ahhoz tudni kell hogy mekkora mennyiség, és hogy mennyire kell sűrűnek lennije, nem mindegy hogy egy főzelékhez vagy egy leveshez, stbhez kell... :) alapjáraton egy kis olajat kell valamennyi liszttel elkavarni, feltenni a gázra, folyamatosan kavargatni, amíg nem lesz habos, buborékos és lassan bele kell önteni a kajába, kavargatás közben, nehogy összerántsa....

2016. nov. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
32" Köszönöm szépen, igazán aranyos vagy hogy ilyen részletesen és érthetően leírtad az elkészítését a rántásnak és a többi összetevőnek. Szoktam nézni főzős műsorokat a tv-ben de egy normálisat nem találtam eddig. Vagy affektálnak, vagy vihorásznak, vagy az arcába mászik a kamera a műsorvezetőnek miközben az idegesítően poénkodik, mellébeszél, mindent csinálnak csak a főzéssel nem foglalkoznak. Úgyhogy kissé megutáltam a műsoraikat. Magyarázat és oktatás tekintetében elbújhatnak melletted és a többi válaszíró mellett.
2016. nov. 14. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!