Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó(bb) de nem szemét kaja...

Olcsó(bb) de nem szemét kaja recept, konyhai praktika, trükk van?

Figyelt kérdés

Annyira elszaladtak az árak, csak pislogok. Nem akarom agagyi kajákat venni (pl párizsi felvágottak) de nem is tudom mit főzzek olcsón ami nem szemét és szénhidrát bomba. Kerestem olcsó recepteket de tészta és hasonló sźénhidrátos, zsíros magyaros kajákat találtam aminek a tápértéke nulla. Pl krumplis tészta.

Tudnátok ajánlani valamit amire nem megy rá a gatyája a 3 fős háztartásomban és nem szemét.

Egyszerűen már máshol nem tudom megfogni a pénzt... nem iszunk,.m cigizünk, a netet kivéve lemondtunk mindent, de a kajára nagyon sok elmegy és ha így emelkednek az árak nem is tudom mit fogunk enni



2022. júl. 12. 22:29
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

Kenyeret is suthetsz magatoknak a sütőben pl egy jénaiban, nem kell hozzá kenyér sütő gép. Egészséges verzióra gondolok ami a boltokban drága.

Zab lisztből meglepően finomat lehet sütni, összekeverheted más fajta lisztekkel is. Én sokat peobálkozok vele. Akár kovásszal is megpróbálhatnád, esetleg szódabikarbónával a változatosság kedvéért. Nem mintha az élesztővel gond lenne, csak valaki nem eheti.

2022. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

" egyél te 5 dkg rizst akkor. 10 dkg alsó hangon, férfiaknak akár 20dk is"


EGY JÓ TANÁCS a spórolásra; NE zabáljatok, hanem normál mennyiségeket egyetek!

2022. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
#42 nagy termetűek vagyunk a férjem kemény fizikai munát végez nem elég a madár adag
2022. júl. 15. 20:01
 44/57 A kérdező kommentje:
#41 köszönöm
2022. júl. 15. 20:01
 45/57 anonim ***** válasza:
88%

20 dkg rizs b#zdmeg egy családnak elég.

Miért nem azzal kezdted, hogy dagadt g#cik vagytok, azért kerül minden étkezés 5000be?

2022. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
85%

😂 Nem mindegy hogy főzés előtt vagy után van lemérve.


Kérdező nekem szemet szúrt amit a rizsről írtál. Olcsóbb rizs 600 , drágább 1200, ezt írtad. És most nem tudom hogy végülis szereted a rizst annak ellenére higy vegyszeres vagy sem, de kiderült a végére hogy mégis csak esztek.


Tehát alapból tévedés hogy a drága 1200 Ft-os jázmin rizs vagy Uncle Ben's tasakos egészségesebb mint az 479 Ft-os Tescos (per pillanat ennyi) jázmin vagy rizottó rizs. Nem az. Valószínűleg finomabb de k magas a GI indexe.

Sokkal jobb a barna rizs és a Basmanti rizs, lehet kapni 479 Ft-ért 500 g-ot a Tescoban (saját markasak de ez nem tudom miért gond ha már egyszer egyik se bio ami a polcon van). Nem a legolcsóbb, de egészségesebb mint a többi, közepes áron van ha összességében nézzük. Auchan an hosszisuemű basmamti 979 1 kg, Spar-ban 939 1 kg Nagykun barna rizs.

2022. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy hogy főzés előtt vagy után van lemérve."


Általában a nyers rizs szokás lemérni, már csak hozzáadandó kétszeres mennyiségű folyadék miatt is

2022. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
11%
#45 nem vagyunk dagatt geczik... én 189cm vagyok, a férjem 197 a fiam meg 193
2022. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Mi sem vagyunk dagattak, csak magasak. Pluszba férjem burkol és pakol napi 10 órákat. Neki nem elég a marék rizsa
2022. júl. 15. 22:58
 50/57 anonim ***** válasza:
89%
#45, lehet, hogy dagadt geczi nem vagy, de elfeledtetted, hogy melyik nickkel nyitottad a kérdésedet
2022. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!