Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó(bb) de nem szemét kaja...

Olcsó(bb) de nem szemét kaja recept, konyhai praktika, trükk van?

Figyelt kérdés

Annyira elszaladtak az árak, csak pislogok. Nem akarom agagyi kajákat venni (pl párizsi felvágottak) de nem is tudom mit főzzek olcsón ami nem szemét és szénhidrát bomba. Kerestem olcsó recepteket de tészta és hasonló sźénhidrátos, zsíros magyaros kajákat találtam aminek a tápértéke nulla. Pl krumplis tészta.

Tudnátok ajánlani valamit amire nem megy rá a gatyája a 3 fős háztartásomban és nem szemét.

Egyszerűen már máshol nem tudom megfogni a pénzt... nem iszunk,.m cigizünk, a netet kivéve lemondtunk mindent, de a kajára nagyon sok elmegy és ha így emelkednek az árak nem is tudom mit fogunk enni



2022. júl. 12. 22:29
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
91%
Takarekoskonyha.blogspot.com
2022. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
62%
Rizs
2022. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
92%

Nos.. Nehéz olyat írni aminek az alapanyagai nem kerülnek több ezer forintba.


Paprikás krumpli. (1-2 Virsli, fél szál kolbász, 1,5 kg krumpli, fél paprika és 1 darab paradicsom) Ezekből össze lehet hozni egy olyan főételt ami kitarthat 2-3 étkezésre. Csinálhatsz hozzá akár házi csipetkét is, ha van időd vagy nokedlit, hogy azon is spórolj.


Amit írt valaki, hogy rizs. Nagyon sok minden készíthető rizsből. Például zöldbab vagy cukkini vagy karfiol vagy brokkoli amihez szükséged van 40-50 dkg darált húsra vagy csirkemellre és megcsinálod rizs társaságában rakottra. A tetejére csak valami joghurt vagy tejföl kell. Nyilván a zöldség része nem a legolcsóbb, de nem kell belőle több kilót megvenni.


Vannak ilyen zöldség mixek az áruházban amik saját márkás termékek. Ebből például csinálhatsz párolt zöldséget ami remekül tudna passzolni sütőben sütött fűzseres csirkecomb mellé.


De szerintem főzelékek is egész jól tudják kímélni a pénztárcát. Például sárgaborsó, krumpli, bab.. Mellé pedig csinálsz egy ilyen sütőben sütött fasírt szerűséget amibe teszel zöldség mixet is, hogy kevesebb hús kelljen. Egész jól tud működni.


Ezek jutottak az eszembe.

2022. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
94%

Reggelire zabkása, fél adag tejjel fel adag vízzel (ígyis jó íze van és tovább elég lesz a tej), tetejére fahéj vagy kakaópor. Lehet bele banánt vagy bármit rakni, úgy laktatóbb.

Mindenféle főzelék

Csirkemáj, sertésmáj

Sült csirkecomb (akár sütőzacskóban) bármilyen zöldségkötlrettel. A zöldség lehet párolt vagy sült.


Érdemes beszerezni egy fagyasztó ládát ha van hely.

Mindenféle szezonális gyümölcsöt és zoldséget lefagysztani hogy télen ne kelljen drágán venni. Pl padlizsánt (megsütve is le lehet) tök (lereszelve szoktam) , paprika (összedarabolva) .. Paradicslevet lerakni télre és a fagyasztott paprikával lecsónak. De banánt is le lehet, jó lesz gyumolcsturmixnak.

2022. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
#4 33négyzetméteren a sima hűtőm is csak az előszobába fér el. A konyhám olyan kicsi egy ember fér el csak benne
2022. júl. 13. 06:07
 6/57 A kérdező kommentje:
#1 itt csak sütik vannak inkább, meg nasik
2022. júl. 13. 06:08
 7/57 A kérdező kommentje:

#2 voltál mostanában boltban? 699Ft volt tegnap egy kiló rizs a Tescoban, ami saját márkás. A nem sajámárkás 900... főző tasakos 4dbos tescós 899.... a nem tescos 1200....


Ezért írtam azt, szemem kigúvad a boltban ah eddig olcsó és általam ismert termékek ára is hús árba van már

2022. júl. 13. 06:10
 8/57 A kérdező kommentje:
#3 főzelék mellé kell valami feltét, virsli, tojás, sült hús, fasírt. A főzelék nálunk csak gyakorlatilag a köret. A férjem és a fiam sem eszi meg öket magába csak hússal.
2022. júl. 13. 06:13
 9/57 anonim ***** válasza:
84%
Nincs ilyen.
2022. júl. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
91%

Ja, hogy úgy...

Ha meg nagyok az igények és semmi nem jó, csak a hiszti megy, akkor nem spórolni, hanem túlórázni kell.

2022. júl. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!