Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó(bb) de nem szemét kaja...

Olcsó(bb) de nem szemét kaja recept, konyhai praktika, trükk van?

Figyelt kérdés

Annyira elszaladtak az árak, csak pislogok. Nem akarom agagyi kajákat venni (pl párizsi felvágottak) de nem is tudom mit főzzek olcsón ami nem szemét és szénhidrát bomba. Kerestem olcsó recepteket de tészta és hasonló sźénhidrátos, zsíros magyaros kajákat találtam aminek a tápértéke nulla. Pl krumplis tészta.

Tudnátok ajánlani valamit amire nem megy rá a gatyája a 3 fős háztartásomban és nem szemét.

Egyszerűen már máshol nem tudom megfogni a pénzt... nem iszunk,.m cigizünk, a netet kivéve lemondtunk mindent, de a kajára nagyon sok elmegy és ha így emelkednek az árak nem is tudom mit fogunk enni



2022. júl. 12. 22:29
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
91%
Sose rakok lisztet a lencsébe és a keumplifőzelekbe. Bosóba egyetlen kanál lisztet (1 kiló bio ha csak ennyire használom fel évig is elég)
2022. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
100%
A krémlevesekbe se rakok lisztet. Felesleges. 1-2 kamálnzejföl, aprított perezsejem a tetejére és kész.
2022. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
91%
*kanál tejföl
2022. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Ne virslit egyetek főzelék mellé hanem annak az áran vegyél bármilyen húst es süsd meg.

Idény zöldségeket vegyél, párold süsd töltsd, vagy rakottnak szinte bármi jó. Arra figyelj hogy azt vedd ami akciós, aminek idénye van.

Próbálj több helyre járni vásárolni ha megteheted. Piacolni. Ne rendeljetek ételt, minél kevesebb feldolgozott ételt vegyél. Az nagyon drága ( pl Virsli felvágott)

2022. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
86%
Sült szalonna, lilahagyma, hajába főtt krumpli, főtt tojás. Nagyon finom, és relatíve olcsó.
2022. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, 35-ös, én pontoztalak le véletlenül, mert annyira felrántottam magam azon, hogy a paprikás krumpli szemét kaja, hogy véletlen a piros gombot nyomtam meg.

Teljesen jókat írtál, én is szeretem és fogyasztani is szoktam ezeket.

Meg a többiek is teljesen jó ötleteket írtak, most ez van.

De a magam részéről akkor is inkább a magyar konyhát szerettem, amikor nem

voltak ennyire elszaladva az árak.

2022. júl. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

"voltál mostanában boltban? 699Ft volt tegnap egy kiló rizs a Tescoban, ami saját márkás."


EGY KILÓ RIZS rengeteg, egy embernek egy evésre kb 5 dkg kell - azaz hús adagra elég az egy kiló. Úgy meg egy adag kb 35 forint, ami minden csak nem sok!

2022. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:
34 köszönöm
2022. júl. 15. 19:27
 39/57 A kérdező kommentje:
#37 egyél te 5 dkg rizst akkor. 10 dkg alsó hangon, férfiaknak akár 20dk is
2022. júl. 15. 19:27
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

20 dkg rizs?!?

Elgurult a gyógyszered.

2022. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!