Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért félek a főzéstől?

Miért félek a főzéstől?

Figyelt kérdés

24 eves fiú vagyok, most költöztem el pár napja otthonról, eddig semmi sem főztem, mert hogy az a "nők dolga".

Néztem pár videót hogy kell alap teszta, rizs stb. De mire elkeszülnék bevásárolnék, takarítás, nagyon nem éri meg azért a 10 percért míg megeszem. Attól félek elrontok valamit, vagy megégetem magam, és dobhatom ki. Ti komoly hogy birtok vele bajlódni?

Ha egész nap szenvicseket eszem, akkor lesz tőle valami bajom? Mert nincs napi 2 ezrem éttermi kajára, az havi 60 ezer lenne csak az ebéd, nagyon drága...



2021. jún. 26. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
Nézd: ha olvasni tudsz akkor főzni is! Mondom ezt dettó hirtelen egyedülállóvá lett férfiként. Vannak jó szájbarágós oldalak, ahol minden fázis le van fotózva. Nem ronthatod el. Cookpad pl. Ja igen! A lányok odavannak érte, ha egy pasi főz nekik!
2021. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%

Na, innentől kezdődik a valódi élet, pajti. :D


Mikor éttermi kaját eszel, akkor nem csak magát az ételt fizeted meg, hanem azt a kényelmet is, hogy nem te pucoltad a répát, meg nem te mosogattad el a kést. Vagy fizetsz és az időt spórolod meg, vagy te magad csinálod, de akkor olcsóbb.

Ahogy már mondták, nem csak egyszer lehet egy ételt enni. A legtöbb dolgozó felnőtt ember, aki elfoglalt, nem főz minden egyes étkezésre külön. A legtöbb étel teljesen jó akkor is, ha nem 2 perce lett kész.


Egy 24 éves felnőtt ne sírjon már, hogy ajj, mi lesz, ha megégeti magát. Hát meggyógyul, mi lenne?


Nézz videókat, ott látod, hogy lépésenként hogy kell kinéznie egy kajának, hogy mit hogyan csinálnak.

Tészta, rizseshús, valami sült cucc körettel, ezek nem bonyolultak. Sok félkész alapanyagot meg tudsz venni boltban, pl. üveges pesto szósz nálam nagy kedvenc, ha nincs kedvem sokat bszódni.

A Penny tortellinijei is jók.

Mikor kb. semmit nem tudtam még főzni, akkor a mézes-mustáros csirke is nagy sláger volt, meg a borsos tokány. Pácolni sem nagy eresztés, csak azt előtte este be kell készíteni, de általában 2 perc. Brassói is jó.

2021. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
84%
Eletre valosag lenyege, hogy minden elolenynek gondoskodnia kell tudnia az elelmerol ... kulonben ehenpusztul! Ez az alap amit mindenkinek tudnia kell. Utana jon, hogy a hazadat is fel kell tudni epiteni! :) Ha mar van hazad/feszked/olod/almod - utana johet a csalad is :D
2021. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Sajnos bajlódni kell, ha enni akarsz. Amúgy egy tészta étel kb fél óra alatt kész és nyugodtan lehet 2 napra is főzni. Persze vehetsz készet is a boltban, de az se nem egészséges, se nem olcsó, se nem finom.

Keress a neten könnyű és gyors recepteket és próbáld azt. Nem hátrány ha egy férfi teán kívül mást is tud főzni.

2021. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel anyukád hogy mondja el, mit hogyan szokott csinálni. Meg tudod tanulni. Néha lesz ami odaég, vagy xar lesz de abból le kell vonni a tapasztalatot. Én is megtanultam mikor egyedül laktam, meg lakótársat is tanítottam mikor ő került ilyen helyzetbe.

Rengeteg kaja van ami nem órákig készül, csak bedobsz mindent a lábasba és kész. Tepsis, rakott dolgok is egyszerűek, de én a rántott kaját is sütőben sütöm mert nem kell az olajjal büdöset csinálni, meg egészségesebb is, meg amíg sül, nem kell mellette állni.

2021. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 SAMSEPIOL válasza:
76%

Senki nem látta az idézőjelet a nők dolga résznél? Valószínű, hogy a kérdező egy klasszikus családból jött. Nálunk is a Nő főz generációk óta, a mai napig. Az más kérdés, hogy a család férfi tagjai is megoldanák, ha úgy alakulna a helyzet. Tele van az internet főzős videókkal, ahol lépésről lépésre elmagyaráznak mindent, szóval én is furcsállom, hogy a kérdező mennyire nem gyakorlatias.

De ne legyen már valaki hímsovinisztának bélyegezve, mert az alapfelállásból indul ki!

Kérdező, te meg tálald fel magad!

2021. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
92%

Ne félj tőle :D Próbálkozz, rengeteg receptes oldal van a neten, az én kedvencem a cookpad, van 1-2 posztoló, akinek beváltak a receptjei, általában tőlük válogatok. Néha elszúrom, ez benne van. De több a sikerélmény.

Amúgy meg igen, főzni egész délelőtt és 10 perc alatt befalják... hát ez ilyen. Ki kell vele békülni. De ahogy többen is írták: vannak ételek, amik fél óra alatt elkészülnek, ha ügyes van, azért így már jobban hangzik, nem?

2021. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
87%
én anyámékkal élek 30 évesen pasiként, de azért kezdtem el magamtól főzicskélni mert az enyém nem a legprofibb benne, az alapdolgok is fűszerezetlenek, nem túl jól elkészítettek, aztán mikor szóvá akartam tenni csak hatalmas sértődések voltak belőle, és még itt is azt javasolták hogy ne szóljak bele, hanem ha jobban tudom akkor csináljam én. hát az alapporos dolgok mennek, tényleg nem nehéz csirkemellből vagy darálthúsból valamit összeütni ha van egy normálisabb recept. kicsit engem is zavart hogy elfogy valami 2 evésre, de ez ilyen, másnak még ennyi hús sem jut bele pedig nem direkt főz vegán ételt
2021. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:

Én a főzésre alkalmatlan vagyok sajnos. Kedvesek vagytok, de ugy felnőni hogy ez nem volt természetes nagyon nehéz elkezdeni. Mar a sütő látványa is undort kelt bennem, nem vagyok ez a zabálós hogy jujj egy ebédnek mennyire tudok örülni, nem...gyors megeszem, bele a mosogatógépbe és ennyi megyek a dolgomra, kb tök mind1 mit ettem csak tápanyag legyen.

Eszek szendvicset egész héten, mást nem nagyon tudok csinálni. Én férfiként majd vágjam a krumpit meg a paradicsomot ami szétfolyik és lehet utana takarítani, meg büdös is lesz fú, nagyon nem az én világom.

Főzzön, aki ráér vele bajlódni.

2021. jún. 27. 00:05
 20/61 anonim válasza:
100%
Konzerv kaják, azok nincsenek vészes árban, vagy vegyél különböző porokat pl. chillis bab, rajta van mi kell hozzá és hogyan kell elkészíteni, 20perc alatt kész. rántotta, kezdj könnyű dolgokkal aztán hamar a napi rutinod része lesz.
2021. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!