Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A mai árak mellett hogyan...

A mai árak mellett hogyan spóroltok az ételen?

Figyelt kérdés

Hogyan tudtok spórolni a kaján? azt vettem észre, hogy bármikor lemegyünk a boltba a párommal, 5-6000ft alatt sose tudunk vásárolni, pedig nagyon ritkán veszünk olyat, ami nem a vacsorához vagy a holnapi kajához kell. Sokat főz a párom, nagy mennyiségben, mert sajnos az én 193cm-met és 102kg-mat táplálni kell, nagyon sokat eszem. Utálom is magamba.


Vannak esetleg jó spórolási technikáitok, esetleg olcsón elkészíthető laktató ötleteitek? Minden megeszünk, általában az ételek központja a csirkemell vagy a darált sertés.



2022. ápr. 21. 14:32
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
92%

Semmit nem dobunk ki - annyit veszünk, amennyi elöfogy, ha van maradék, azt felhasználjuk.

Meg odafigyelünk, hogy ne a legdrágábbat vegyük, hanem azt, ami a legmegfelelöbb.

Az ételek központja meg nem a hús, mivel az aránytalanul drága és nem annyira hasznos, föleg az idényzöldségekre alapozunk.

2022. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Van pár dolog, amit már nem veszek, nem mert nem telik rá, hanem mert felháborítónak tartom. Pl. a Mizo kakaó, ami eddig 180 Ft volt, most 390. Hát dugják fel...már bocsánat.
2022. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
92%
Mikor én is megláttam a Mizo kakaót, csak lestem,hogy mi a sz*r. A téliszalámi tegnap a Sparban 799 Ft volt! Én mindig nézem,hogy mi van normálisabb áron, és azt veszem.
2022. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim válasza:
100%

Meg tudod választani, hogy milyen boltba mész vásárolni. A családban folyamatosan rágják a fülemet, hogy miért csak a Lidl-ben vásárolunk, de én bármikor bemegyek a tesco-ba vagy a madaras változatába, azt látom, hogy kb. 10-25%-kal drágább az, amit szoktam venni és az összetétel is annyival rosszabb, hogy nem éri meg megvenni. Nézheted az akciókat és lehet úgy főzni, hogy mindig abból, ami akciós, de így meg nem kevés időd megy el az újságok nézegetésével. Sajnos én is tapasztalom, hogy amit eddig 360-ért vettem, az már 430, illetve egy családi bevásárlás 30 alatt nem jön ki.


Nem tudom mivel foglalkozol, de ha irodai melót végzel, nagy valószínűséggel sokkal kevesebb kajával is beérnéd, csak lassan felszívódó dolgokat kell enni, illetve elfoglalni magad és többet inni. Ha kemény fizikai melót végzel, oda meg azért kell az energia, azt nem lehet salátával csinálni (ami már a zöldségek ára miatt is nagyon drága). Nyilván amit írok, lehet teljesen hülyeség is, attól függően, hogy hogy telik a napod.


Ahogy fentebb írták, ki tudod zárni az olyan dolgokat, amikre nincs a napi kajáláshoz szükséged (pl. juharszirup, mogyoróvaj, Balla Géza bor). Nyilván néha engedje meg magának az ember, mert így nem mindenki tud élni.

2022. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
Irodában dolgozom, de sajnos vagy nem sajnos járok edzőterembe, így abonettel nem fogom kihúzni a nap végéig. Mi ketten vagyunk, de az általad elköltött összeget majdcsak elköltjük mi is hetente.. valamit nagyon rosszul csinálunk. Lehet a megoldás az egyszerűbb ételek főzése, hetente 1x-2x húsos étel főzése, többi napokon nélkülözni kell.
2022. ápr. 21. 15:22
 6/60 anonim ***** válasza:
94%

Én kevesebbet ételt rendelek. Mert iszonyatosan sokallom az árakat.

Főzni is főzök rendszeresen, én is igyekszem nem kidobni semmit, nem pazarolni.

Illetve igaz amit a mizo kakaóról írt valaki. Igyekszem ugyanolyan jó minőséget keresni de sokkal olcsóbban.

2022. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
Lidl pedig 30km-re lévő városban van, de akkor a nagy bevásárlásokra lehet megérné átmenni oda, eddig a tescoban vásároltunk 10-ből 9x.
2022. ápr. 21. 15:23
 8/60 anonim ***** válasza:
96%
Rámegyek a közeli lejáratos cuccokra
2022. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
95%

Én már nem veszek annyi mindent szart összevissza, de mára már így se olcsóbb. Rólam ráadásul ki is derült nemrég hogy IR vagyok így az sem mindegy mit eszek.

Mi pl. Ètolaj helyett beszereztünk egy forró levegős fritőzt...

2022. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 Andi80018 ***** válasza:
37%

Hát, nem tudom. Szerintem a Lidlben ami olcsó, az olyan is. Ami minőségi, finom, az ugyanolyan drága, mint pl az Auchanban, Tescóban. Én járok a Lidlbe, de nem ájulok ez az olcsóságtól, ellenben sok mindent nem lehet kapni.

Talán úgy lehet spórolni, ha szinte semmi élvezeti cikket nem vásárol az ember, és lassan már zöldséget se nagyon, ami aranyárban van... :-(

Kajarendelést és gyorséttermeket is lassan el lehet felejteni...

2022. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!