Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A mai árak mellett hogyan...

A mai árak mellett hogyan spóroltok az ételen?

Figyelt kérdés

Hogyan tudtok spórolni a kaján? azt vettem észre, hogy bármikor lemegyünk a boltba a párommal, 5-6000ft alatt sose tudunk vásárolni, pedig nagyon ritkán veszünk olyat, ami nem a vacsorához vagy a holnapi kajához kell. Sokat főz a párom, nagy mennyiségben, mert sajnos az én 193cm-met és 102kg-mat táplálni kell, nagyon sokat eszem. Utálom is magamba.


Vannak esetleg jó spórolási technikáitok, esetleg olcsón elkészíthető laktató ötleteitek? Minden megeszünk, általában az ételek központja a csirkemell vagy a darált sertés.



2022. ápr. 21. 14:32
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb spórolás a kényszer sajnos :s ólcsó élelmiszernek meg a minőség az ára :s

Érdemes előre tervezni,(akciós újságból kaja ihletet szerezni, meg ha bemesz a boltba és ha valami le van sárgázva az is opció) nálam egy főzés 2 étkezésre elég. Ha valami nagykiszerelésben olcsóbb akkor megveszem ki porciózom és a fagyasztóba elteszem későbbre. Húsis kaja csak minden második főzésre fussa, váltásba van valami főzelékkel azoknak még elviselhető az ára. A csirkemell meg azért drága mert prio termék el kell fogadni. Ha mész henteshez kérdezd meg van e csirkemell nyesedék az olcsóbb és még is csirkemell. Figyelni kell az akciókat, kuponokat, stb. Ha aznap megcsinálod a kaját akkor a közeli lejáratú vákumos husokat is érdemes megvenni ha szép, azzal is lehet sporolni. Meg a kajába valami zöldséggel kipótolni a húst mint valami ballaszt, akkor nem kell annyi. Csirkemáj is nagyon finom az se olyan drága. Csirke comb sütőbe, vagy ha jó árba van akkor abból is filé, azt rántani is jó. (Igaz a rántott húst is inkább sütőben rantom ki amilyen drága az olaj). De ha van minőségi konyhakész mirelit én azt is meg szoktam venni ha akciós. Kilós ára néha jobb mint a nyers húsé.

Üdíttőket nem veszek. Csak ha buli van max. Csapvíz, főzött tea cukor citrom nélkül bőven elvagyok. Nincs kocsim így gyalog vagy busszal megyek vásárolni kosárral aztán ami abba belefér az a limit. Nah meg hazacipelni már egy kondi park... Am ezt tudom ajánlani aki alakformálni is szeretne meg sporolni is az menjen gyalog/tömegközlekedéssel vásárolni, hatásos lesz az fix :D

Am a kaja rendelés is tud opció lenni, vannak jó áron pl tálak amik hatalmasak és 2-3 napig lehet enni. (És nem nálam ment a rezsi)

Ha meg egyedül van az ember jobban megéri rendelni valahonnan napi menüket mert egy személyre szerintem feláras a hazi koszt bárhogy is nézem. Ha meg valamilyen érzékenység van akkor mindenképp otthoni főzés és akkor ezen nem lehet spórolni mert speckó kajákon vagy eszem vagy nem, akkor máson kell spórilni :/

2022. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
84%
#50: az mitől spórolás, hogy egyik zsebem helyett a másikból fizetem? Mi is szép kártyáról vesszük amit lehet, nyilván kihasznaljuk amíg bármilyen élelmiszerre elfogadjak. De ez nem spórolás, csak mással fizetek.
2022. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
91%
Dögöt eszünk. Meg varjút.
2022. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
93%
Mi sünt. Nyestet..
2022. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%

Ha az olaszok ehetnek macskát, akkor mi miért ne ehetnénk?

Igaz, náluk ez luxus, nálunk szükségszerűség.

Mert Magyarország már elviselhetetlenül "jól teljesít"!

2022. ápr. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim válasza:
81%
#52 Számomra azért spórolás mert a cafeteria csak adható de nem kötelező, ezért nem is számolok vele a költségvetésben. Viszont mindent amit arról fizetek azt félre tudom most tenni.
2022. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
68%

Azért olyan vészesen még(!) nem emelkedett, mint amennyire megy az aggódás itt neten. Én nem látom még a számok szintjén olyan rettenetesen, de őszre lehet durvulni fog.

Műtrágya 3-4x áron van, ennek érezhető hatása még sehol sincs, majd 1 év múlva szívunk emiatt.

2022. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
100%

én egyedül élek és egy étteremből hozatok menüt (leves+A és B válaszható második) 1200Ft

vasárnap nincs így csak akkor főzök valamit

természetesen más ha az embernek van párja és gyerek is

én ezt a megoldást láttam jónak egyedülélőként

ha főztem is sokszor megmaradt és stb, pocsékolni meg nem akarok

ez a leves és második kombó teljesen elég nekem és finom is

2022. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim válasza:
Az is kiváló kérdés lehetne hogy ki mit melyik régióban mennyi órában mennyiért dolgozik bruttóban és nettóban adókedvezmények nélkül.
2022. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az 1200 azért nem kevés. 2 emberre 2400*30 azaz 72000. És ez csak az ebéd.

Ehhez képest nekünk 110 ezer forint körül kijön egy hónapra 2 felnőtt 3 gyerekre a teljes étkezés.

2022. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!