Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A mai árak mellett hogyan...

A mai árak mellett hogyan spóroltok az ételen?

Figyelt kérdés

Hogyan tudtok spórolni a kaján? azt vettem észre, hogy bármikor lemegyünk a boltba a párommal, 5-6000ft alatt sose tudunk vásárolni, pedig nagyon ritkán veszünk olyat, ami nem a vacsorához vagy a holnapi kajához kell. Sokat főz a párom, nagy mennyiségben, mert sajnos az én 193cm-met és 102kg-mat táplálni kell, nagyon sokat eszem. Utálom is magamba.


Vannak esetleg jó spórolási technikáitok, esetleg olcsón elkészíthető laktató ötleteitek? Minden megeszünk, általában az ételek központja a csirkemell vagy a darált sertés.



2022. ápr. 21. 14:32
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:

Miert nem irod le miket eszel es vasarolsz? Rendelsz vagy otthon fozol? Miket nassolsz?


Igy talan konnyebb lenne valaszt adni.

2022. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
100%

Csirkemell helyett csirkecomb.

Ugyanolyan finom csak sokkal olcsóbb, legalább nekem ez a tapasztalatom.

2022. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

Mint írtam, sokat főz a párom, nagy ritkán rendelünk 1-1 pizzát vagy valami gyors kaját, de erről nem mondok le, nem ettől költünk sokat a boltban. Általában heti 5 nap biztosan eszünk húst, leggyakrabban sertés darált húst, ritkábban túlárazott csirkemellet. Főleg tésztákat eszünk, kevesebb zöldséget, sok sajtot. Nasit nagyon ritkán veszünk, kb. 2 hetente minimális mennyiséget (egy-egy csoki, esetleg valami joghurt féleség), különböző jeges teákat viszont akár heti többször is.


Persze az üdítővásárlással le kell állni, de ezzel nem fog megoldódni a túlköltekezés.

2022. ápr. 22. 09:06
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, amit a #21 kérdez, fontos a "mihez képest".


amúgy mit értesz "túlárazott csirkemell" alatt..? Pont most, mikor maximált az ára?

2022. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
94%

Ja, mi olyan szinten nem veszünk üdítőket hogy már el is felejtettem hogy az is van. :D

"Ingyen" folyik víz a csapból.

2022. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
66%
Oké hogy folyik a csapból a víz, de szar ízű, és felénk a minősége is szar
2022. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy mit értek alatta? Szerinted nem túlárazott? De megvettem eddig is, megfogom venni valószínűleg a hatósági ár kivezetése után is, csak úgy mégkevésbé lesz spórolás.
2022. ápr. 22. 10:32
 28/60 A kérdező kommentje:
És mint leírtam, nem főleg az árakkal van baj az esetemben, hanem a mennyiséggel. 2 főre pl. 1,5kg csirke alatt nem kezdünk hozzá a főzéshez, mert ha kevesebből lenne elkészítve, akkor egy vacsorára és egy kis nassolásra jutna belőle. Ezért keresnék ehelyett alternatívát.
2022. ápr. 22. 10:37
 29/60 anonim ***** válasza:

#26

Vízszűrő.

2022. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
84%

Ja, hát nen kell zabálni, mint egy disznó. Egyél kevesebbet, fogyjál.


Menjél el egy pszichológushoz, mert ennyit enni nem normális.

2022. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!