Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A mai árak mellett hogyan...

A mai árak mellett hogyan spóroltok az ételen?

Figyelt kérdés

Hogyan tudtok spórolni a kaján? azt vettem észre, hogy bármikor lemegyünk a boltba a párommal, 5-6000ft alatt sose tudunk vásárolni, pedig nagyon ritkán veszünk olyat, ami nem a vacsorához vagy a holnapi kajához kell. Sokat főz a párom, nagy mennyiségben, mert sajnos az én 193cm-met és 102kg-mat táplálni kell, nagyon sokat eszem. Utálom is magamba.


Vannak esetleg jó spórolási technikáitok, esetleg olcsón elkészíthető laktató ötleteitek? Minden megeszünk, általában az ételek központja a csirkemell vagy a darált sertés.



2022. ápr. 21. 14:32
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem kicsit égő, hogy a kaja ára ennyire meghatározó ebben a "Kánaánban"...

Anno Ceausescu is az egészséggel kampányolt, amikor Románia szó szerint éhezett! (és akkor is voltak barmok, akik ezt bekajálták!)

2022. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

40, ezért is kértem segítséget a gyk megmondóembereitől, hogy két kritika megfogalmazása mellet válaszoljanak a feltett kérdésre, ők hogy spórolnak. Én nem vagyok dietetikus, mint itt mindenki, nem tudom mivel lehet pótolni a húst.


41, sajnos Kánaán nincs, bár tudjuk mennyi a ksh szerint az átlagkereset, még éppen lehetne is

2022. ápr. 22. 12:34
 43/60 anonim ***** válasza:
38%

#42

Többen is írtuk már pedig. Hüvelyesek, gomba, ha nincs fóbiád akkor szójakészítmények pl tofu, stb.

2022. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán minek vacsorára főtt étel?
2022. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

#44: nálunk sincs szinte soha főtt étel - bőven elég naponta 1x rendes melegételt enni. Ebédre.

Vacsira max. virsli, vagy egy melegszendvics "meleg" kategóriában. Egyébként saláta, szendvics, ilyesmi...

2022. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

42, és köszönöm is, meg is álltam volna ennyinél, de hát ez a gyk :)


44, nem mindig van nálunk vacsira főtt étel, de attól még meg kell főzni a másnapra, hogy melóban legyen mit ebédelni

2022. ápr. 22. 13:09
 47/60 anonim ***** válasza:
85%

#44

Mi pl. nem szoktunk főtt kaját ebédelni, úgyhogy vacsorára azért kívánjuk.

2022. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy csomó jó ötletet kaptál.

Azon kár felhúzni magad, hogy sokallják az ételmennyiséged, mert ez valóban nem az, amiben egy átlag ember gondolkozik. (Mi egy fél kg húst 2 napig eszünk, de szinte minden nap eszünk húst.)

Ha viszont te napi 2 kg húsban gondolkodsz, akkor el kell fogadni, hogy nektek ez a prioritás, amit meg kell fizetni. Ilyen mennyiségek mellett nincs az a praktika, amivel akár csak hozzávetőlegesen annyiból ki tudnátok jönni, mint egy átlagos étkű család.

2022. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%

Utolso valaszadonal a pont.

Megis milyen valaszra varsz, ha kerek perec ki jelented, hogy nem vagy hajlando lemondani sem a napi tobb kilonyi husrol, sem a tularazott jegestearol, sem a parszor rendelt pizzarol, se semmirol.


Akkor ez van. Fogadd el es fizess erte.

2022. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim válasza:
71%
Mi most úgy spórolunk, hogy minden kaját szépkártyáról fizetünk, amég van rá lehetőség. Ha megszűnik, akkor átállunk rendelésre. Drágább, mint ha főznénk, de a cafetériát másra nem tudjuk elhasználni, mivel nem itthon nyaralunk.
2022. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!