Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek ezt az új,...

Hogy kezelitek ezt az új, 50Ft-os betétdíjas dolgot?

Figyelt kérdés

Kezd "méreteket ölteni" itthon ezek száma. Kerülgetem őket. Kidobni sajnálom, mert tényleg sok kicsi sokra megy, de ahogy hallom, hogy sok helyen a gépek visszaköpködik, meg csak arra megy a fókusz, hogy MIT, MIÉRT NEM LEHET, hogy a gép azt mondja, nem itt vetted stb.

Itt gyűlnek a lakásban, mint a 80-as években, amikor gyűjteményes téma volt a sörös és üdítős doboz. Csak kerülgetem. Lehet, hogy egyszer rászánom magam, hogy elviszem valami beváltóhelyre, hűde ökolábnyomcsökkentő zöld leszek vele, mivel az benzinbe kerül, de egy fene. De ha elkezd kötekedni velem is a gép, akkor úgy ott hagyom az egészet, mint a franc. Mások hogy csinálják? Kimossátok őket ökolábnyomosan, vezetékes vízzel, vagy elviselitek a muslicatelepet a kecóban? Ki meddig gyűjtögeti? Vagy tök őszintén, mit csináltok vele?



#pet palack #betétdíj #aludoboz #testálás #üdítősflakon
júl. 7. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
100%

Összegyűjtöttünk egy szatyornyi flakont. 23 darabbal indultunk útnak, volt benne vegyesen félliteres, literes, nagyobb, nagyobb márka, sajátmárkás, ásványvíz, üdítő, tea...

App letöltve, utaláshoz minden beállítva.


Első állomás, Aldi. Két automatából egy működött, nem volt ott senki. Elkezdtük bedobálni. Némelyik flakont 3-4 próbálkozás után vette csak be. Végül egyszercsak kiírta, hogy válasszak, utalást kérek-e vagy blokkot, majd szürke ablak, kérjen segítséget munkatársunktól. Hét flakont tudtunk bedobni. Eddigre ketten álltak sorban mögöttünk. Kerestem egy eladót, jött, kivette a kukát a gépből, megforgatta, másképp tette vissza, valamit pötyögött a kijelzőn, lehet folytatni.


Második kör, 11 flakon ment bele, szintén 3-4 próbálkozásra némelyik. Egyszercsak kiírta magától, hogy bank transfer complete, majd kérjen segítséget blabla. Megint kerestem egy eladót, jött, valamit nyomkodott, majd közölte, hogy kábé negyed óra múlva lehet folytatni a gép használatát. Gondolom, újraindította vagy ilyesmi. Eddigre 5-6-an álltak sorban mögöttünk, minimum a felük a pokolba kívánt.


Harmadik állomás, ezen a ponton átfáradtunk a közeli Lidl-be. Itt egyébként nem a vevőtérben, hanem a pénztárak után vannak elhelyezve az automaták, úgyhogy bemész cuccostul, átverekszed magad a pénztáraknál, és mehetsz sorba állni. (Majd ki és vissza, ha vásárolnál is...) Két automata, de csak az egyik működött. Öten álltak előttünk (de közben az egyik inkább feladta, és belevágta az összes flalonját a maradéknak fenntartottakba). Kb. fél órát álltunk sorban, mert elöl egy vénasszony bénázott azzal, hogy nem veszi be, amit be kéne, meg nem tudja, mit hogy vesz be, de a többi sorban állónak is úgy ment, mint előtte nekünk, azaz 4-5 próbálkozásra veszi be némelyiket. De végül hasonló bénázással sikerült bedobnunk a maradék öt flakonunkat.

Juhé.


Nem hiszem, hogy ehhez sok mindent kell hozzáfűzni. Egy fél vasárnap délutános program volt egy szatyornyi flakon visszaváltása, a bosszúságról nem is beszélve. 1150 Ft. Flakonban számolva sok, de nem hiszem, hogy ér ennyit a rászánt idő.

júl. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 A kérdező kommentje:

Köszi az "élménybeszámolót" 71-es. Valami ilyesmitől tartottam én is, amikor először szembesültem vele, hogy bevezetik nálunk is ezt a nem élhető fasszzságot. Bevallom, egyszer sem voltam még visszaváltani sehol és ezeket olvasva nem is fogok, mert könnyen "idegállapotba" kerülnék és még engem marasztalnának el rongálásért :D :D :D


Amúgy maga kezdeményezés nem lenne rossz, ha működne, illetve úgy menne, hogy viszek 10 üres sörösdobozt a "bótba", leadom és 10 telis sört megveszek, nem betétdíjasan. De ez a sok baszakodás ez úgy hiányzik, mint köröm a fasszra.

júl. 22. 08:50
 73/80 anonim válasza:

72: és ebben a történetben még egy csöves sem szerepelt. A szelektív kukákat is feltúrják visszaváltható flakonért.


Tehát ha nem akarod visszavinni:

- vagy ne vegyél ilyen terméket

- vagy könyveld el az 50 ft veszteséget (ne félj, egy szép villa épül belőle valahol a Dunakanyarban egy fidesz csicskának), ez esetben javaslom széttaposni, netán kettévágni, és úgy elhelyezni a vegyes, vagy szelektív tárolóban

júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 A kérdező kommentje:
73-as! Kukazsakba teszem és kutakon a kuka mellé. 10 múlva nincs már ott 😁
júl. 22. 11:54
 75/80 anonim válasza:
74: ha adakozni akarsz a csöviknek és oda akarod csődíteni őket a környékedre, tedd azt. Majd hagynak neked cserébe tüske üveget széttörve a bejáródon :)
júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:

A faluból jó lesz buszoztatni 10-20 üveget.


Megnézem milyen fejet fognak vágni, mikor felcipelem egy kukászsákba.


Na, majd kiderül..

júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 A kérdező kommentje:

"74: ha adakozni akarsz a csöviknek és oda akarod csődíteni őket a környékedre, tedd azt. Majd hagynak neked cserébe tüske üveget széttörve a bejáródon :)"


Valódi, autentikus, eredeti, iagzi magyar mentalitású válasz, csak éppen semmi realitás alapja nincs, de akkor a kedvedért most részletekbe fogok bocsátkozni. Egy társasházban lakom, ahol a kukák a ház végével szemben, az aszfaltcsík túloldalán, a ház bejáratátó 50 méterre vannak. Annak a fogantyújára kötött kukazsákot a sörösdobozokkal és flakonokkal az fogja meglátni, aki eleve arra jár! Megvan?

Namost, leveszi, elviszi, beváltja. A legközelebbi üzlet, ahol ezt megteheti, kb 400 méter. Megvan?

Beváltja, megveszi a tüskét, megissza.

SZERINTED!!!??? Vissza fogja hozni a kis üvegeket a házunkhoz?

Szóval, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. :D :D :D

júl. 23. 09:38
 78/80 anonim válasza:

"Beváltja, megveszi a tüskét, megissza."


Csakhogy miattad a szokásosnál több tüskét is tud majd venni és nem egyszerre fogja meginni, nem, szépen szopogatja majd egész nap, így éppen lesz tüskés üvege a házatoknál :)


Sőt, ha folyamatosan eteted, odaszokik, és ott a környéken fog lebzselni, nehogy más lenyúlja előle a tüsk...akarom mondani a visszaválthatós palackokat!


Arról nem is beszélve, hogy a zsákkal, amiben kiteszed az üvegeket, még tovább szennyezed a környezetet! Azt nem veszi be a gép, az a közeli árokban fog landolni.


Lehet, hogy egy azon csöves esetén nincs igazam, de most a nagy számok törvényéről beszélünk, és úgy bizony igazam lesz!

júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 A kérdező kommentje:
Beszarok 78-as, hogy itt küzdesz életre halálra, csak nem tudom, hogy mi az elérendő célod....
júl. 23. 17:52
 80/80 anonim ***** válasza:
Csak azt tudnám, hogy hol a környezetvédés. Ez is pénzbeszedés semmi más.
júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!