Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek ezt az új,...

Hogy kezelitek ezt az új, 50Ft-os betétdíjas dolgot?

Figyelt kérdés

Kezd "méreteket ölteni" itthon ezek száma. Kerülgetem őket. Kidobni sajnálom, mert tényleg sok kicsi sokra megy, de ahogy hallom, hogy sok helyen a gépek visszaköpködik, meg csak arra megy a fókusz, hogy MIT, MIÉRT NEM LEHET, hogy a gép azt mondja, nem itt vetted stb.

Itt gyűlnek a lakásban, mint a 80-as években, amikor gyűjteményes téma volt a sörös és üdítős doboz. Csak kerülgetem. Lehet, hogy egyszer rászánom magam, hogy elviszem valami beváltóhelyre, hűde ökolábnyomcsökkentő zöld leszek vele, mivel az benzinbe kerül, de egy fene. De ha elkezd kötekedni velem is a gép, akkor úgy ott hagyom az egészet, mint a franc. Mások hogy csinálják? Kimossátok őket ökolábnyomosan, vezetékes vízzel, vagy elviselitek a muslicatelepet a kecóban? Ki meddig gyűjtögeti? Vagy tök őszintén, mit csináltok vele?



#pet palack #betétdíj #aludoboz #testálás #üdítősflakon
júl. 7. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy. Egyelőre szörpös üvegnél volt ez, ott meg a 50 Ft engem marhára nem érdekel, amikor 2000-2500 maga a termék.
júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
66%
Nem csinálok belőle problémát, mivel nem az. Eddig is szelektíven gyűjtöttem mindent, amit lehet, ezek után is szelektíven gyűjtöm, csak ezt a boltba viszem vissza. Minden fejlettebb országban működik ez a rendszer évtizedek óta. Mivel a legtöbb ember magától túl primitív, túl lusta szelektíven szemetet gyűjteni, ezért nagyon helyes, hogy motiválják rá őket.
júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekkoromban annyira magától értetődő volt, hogy visszavittük az üres üvegeket, hogy talán most 55 évesen is menni fog...
júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötekedik a gép. Kb 1 másodperc alatt megvan, mikor úgyis megyek vásárolni. Nem kell mosni, öblíteni kell.
júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
100%
Visszaviszem ha ilyennel találkozom. A nagy kiszerelésű üdítőkből még a régit árulják, de a nagy márkák kisebb kiszerelésű üdítői már szinte mind visszaválthatók. Az applikáció szerint már 750 Ft-ot visszautaltak nekem és ez nem minden, mert volt amikor blokkot kértem, meg amikor siettem a vonathoz, gyorsan megittam egy üdítőt és beugrottam egy bolt előterébe visszaváltani azt az egyetlen palackot, hogy ne utaztassam 110 km-t olyan helyre ahol az egész településen nincs automata, akkor a jótékonykodást választottam. Szóval már legalább 1500 Ft-nyit visszaváltottam szerintem.
júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk egy tálca sör az már érdemleges tétel.Az 1200 forint.Annyit már érdemes visszavinni.
júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
82%

Nem szeretem, de nem egy nagy probléma.

Értelme nem sok van.

Eddig ha kiürült egy ásványvizes palack, összegyűrtem és kidobtam a szelektív-gyűjtőbe. Most gyűjthetem itthon,"gyűretlenül", és rohangálhatok vele az automatához. Nálunk napi 2 - 3 palack fogy.

Mi értelme ennek a rendszernek?!

júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
45%
Inkább az a kérdés, hogy mi értelme napi 2-3 palack ásványvizet inni, amikor a csapból kíváló minőségű ivóvíz folyik.
júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
73%
7 nálunk nincs szelektív hulladékgyűjtés, így minden egy kukába megy. De, hogy hol fogom tárolni, azt nem tudom. Mert pár darabbal nem fogok rohangálni az automatához, bevásárláskor sokszor a táska is itthon marad.
júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
100%
Qrvára nem örülök neki, de egyszer már visszavittem a Sparba. Nem volt gond az automatával, de akárhogy is, ez egy plusz bosszúság. Nekem csak ásványvizes flakonjaim vannak, azokat nem kell kimosni.
júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!