Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek ezt az új,...

Hogy kezelitek ezt az új, 50Ft-os betétdíjas dolgot?

Figyelt kérdés

Kezd "méreteket ölteni" itthon ezek száma. Kerülgetem őket. Kidobni sajnálom, mert tényleg sok kicsi sokra megy, de ahogy hallom, hogy sok helyen a gépek visszaköpködik, meg csak arra megy a fókusz, hogy MIT, MIÉRT NEM LEHET, hogy a gép azt mondja, nem itt vetted stb.

Itt gyűlnek a lakásban, mint a 80-as években, amikor gyűjteményes téma volt a sörös és üdítős doboz. Csak kerülgetem. Lehet, hogy egyszer rászánom magam, hogy elviszem valami beváltóhelyre, hűde ökolábnyomcsökkentő zöld leszek vele, mivel az benzinbe kerül, de egy fene. De ha elkezd kötekedni velem is a gép, akkor úgy ott hagyom az egészet, mint a franc. Mások hogy csinálják? Kimossátok őket ökolábnyomosan, vezetékes vízzel, vagy elviselitek a muslicatelepet a kecóban? Ki meddig gyűjtögeti? Vagy tök őszintén, mit csináltok vele?



#pet palack #betétdíj #aludoboz #testálás #üdítősflakon
júl. 7. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra, az a kevés flakon elfér a sufniban amíg nem megyünk legközelebb kocsival boltba.
júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
11%
Rácsavarod a kupakot, akkor nem jönnek rá a muslicák. Nem is értem. Egyébként egyáltalán nem kötelező gyűjtögetni, persze attól is függ milyen messze tudod visszavinni. Én simán visszaviszek 1-2-t is, mert úgyis ott váltom vissza ahol veszem, nem plusz kör.
júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
86%
A sörösdobozra hogy tekered rá a kupakot?
júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
20%
azért látszik, hogy elég nagy jólét van ebben az országban, mert nagyon sok embernek az az egyik legnagyobb problémája, hogy nem nyomhatja össze a kiürült sörösdobozt
júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
24%
44_es, ezt nem a nagyon sok ember, hanem a MOL találta ki.
júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
16%

Off

Hollandiában sem veszik át az össze nyomott dobozt, csak a sérülés menteset. Biztos a MOL döntött így ott is, ugye

júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 A kérdező kommentje:

Ahova be be szaladok sört venni, tőlem 50m, ott nincs visszaváltó.

A sörösdobozra sajnos ezidáig nem sikerült rá oktrojálni semmilyen kupakot. 😂

A kinti kukára rá rajzó muslicák a lakásomon belül nem zavarnak, be se jönnek. A kinti kukát célozzák.

júl. 8. 13:53
 48/80 anonim ***** válasza:
87%
Ma még legyél okos és zöld, regisztráld a bankszámlád, névről fog ismerni a gép, tudni fogja hányszor és mit váltasz vissza, mit fogyasztasz, holnap már társadalmi kretitrendszer Kína példára, ahol megszabják, hogy te személy szerint mit fogyaszthatsz, nem ihatsz alkoholt, mire vagy jogosult egyáltalán. Ott is enyhén kezdték, látjuk mi lett belőle. Az ember észre sem veszi, hogyan csöpögtetik be a mindennapi életünkbe a digitalizált, totális kontrollt. Fokozatosan szoktatva az ember mindent elfogad, ezt is elfogja. Sőt, rosszabb dolgokat is. Ez márcsak ilyen. Csak az elején nyűg, később már természetes.
júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 A kérdező kommentje:

Picit nekem is vannak ilyen utópszikus érzületeim a dolog miatt, mint amit a 48-as ír. Ez a forraltbéka effekt, hogy lassan de biztosan minden felett a kontroll.

Persze ha megnézem a másik oldal szemszőgéből, akkor meg a totál értetlenség. Ugyan nekem, ha a világ teljhatalmú ura lennék is, miért lenne jó tudom, hogy Kispistikelujzika Kadosa a harmadik emelet 20-ból mikor és milyen sört iszik? Vagy Tórárette Veronika hány db energiaitalt fogyaszt hetente?

júl. 8. 17:59
 50/80 anonim ***** válasza:
74%
Pofon egyszerű pedig, fel kell fogni, hogy ilyen már létezik. Kínát miért érdekli az összes kínai? Miért kellett felépíteni a kreditrendszert és a megfigyelő államot? Azért, mert így van totális mértékben a fejesek kezében az ember, ott korlátozzák, ahol csak akarják, engedelmes társadalom jön létre. Ezt most globális mértékre fogják kitolni, fokozatosan. Amíg Marikanénikre bontva nézed, nem kompletten, globális mértékben az emberiség megheckelését, fokozatos megfigyeléshez szoktatását (amiről Harari is beszélt már sokszor), addig nem fogod érteni a dolog lényegét.
júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!