Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek ezt az új,...

Hogy kezelitek ezt az új, 50Ft-os betétdíjas dolgot?

Figyelt kérdés

Kezd "méreteket ölteni" itthon ezek száma. Kerülgetem őket. Kidobni sajnálom, mert tényleg sok kicsi sokra megy, de ahogy hallom, hogy sok helyen a gépek visszaköpködik, meg csak arra megy a fókusz, hogy MIT, MIÉRT NEM LEHET, hogy a gép azt mondja, nem itt vetted stb.

Itt gyűlnek a lakásban, mint a 80-as években, amikor gyűjteményes téma volt a sörös és üdítős doboz. Csak kerülgetem. Lehet, hogy egyszer rászánom magam, hogy elviszem valami beváltóhelyre, hűde ökolábnyomcsökkentő zöld leszek vele, mivel az benzinbe kerül, de egy fene. De ha elkezd kötekedni velem is a gép, akkor úgy ott hagyom az egészet, mint a franc. Mások hogy csinálják? Kimossátok őket ökolábnyomosan, vezetékes vízzel, vagy elviselitek a muslicatelepet a kecóban? Ki meddig gyűjtögeti? Vagy tök őszintén, mit csináltok vele?



#pet palack #betétdíj #aludoboz #testálás #üdítősflakon
júl. 7. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
37%
Tehát csak annyit veszel, amennyi a hűtőbe bele fer? Akkor azért nem kell nekik külön 200nm tarolohelyseg üresen sem.
júl. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
84%
Átveszi a gép bárhol vettem is többször kell megpróbálni mert nem mindíg olvassa be a vonalkódot.
júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
48%

31, Te ennyire hülye vagy, vagy csak úgy teszel?

Nyilván nem kettesével viszi vissza az ember az üres üvegeket 100 Ft-okért (még ha a hűtőben annyit is tárol egyszerre), ergo addig otthon gyűjtögeti, míg felgyűlik egy nagyobb adag. Összenyomni, mint a szelektívbe gyűjtöttet nem lehet, ergo sok helyet foglal. És a hűtőben (vagy a kamrában, vagy akárhol) ugyanúgy ott lesznek a teli üvegek, mert fogyasztja az ember, ergo nem azok helyére, hanem azokon kívül kell gyűjteni.

júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
100%
Idáig mindig ásványvizet ittunk, de ezzel leszokunk róla. A tele vizeket az erkélyen tároljuk egymásra pakolva a zsugorokat. Viszont az üres flakonok szatyorba, zacskóba nem férnek, legalábbis 3-4 darabonként egy szatyor nem túl helyhatékony, az erkélyen pedig dőlnek össze-vissza. A kis visszaválthatókat egyenlőre még egy szatyorban tárolgatjuk, de szerintem hamar le fogunk szokni erről a visszaváltásdiról. Vízen kívül sok mást úgysem szoktunk venni, az a 1-2 havi 2-4 flakon, doboz meg nem sok.
júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
84%

#34 vagyok még.

Szerintem veszünk egy szódagépet az ásványvizek helyett.

júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
0%

33



Te ennyire egyszerű vagy, kedves? Ozptthin is ilyen stílusban beszelsz? Volt egy komment, ahol megkerdezte valaki, hol tartja a nem üres cuccot q kérdező. A válasz az volt, a hűtőben. Tehát lehet, hogy épp kettesével vásárol, ergo kettesével is vissza lehet vinni. Ha meg többet vásárol egyszerre, akkor ugyanoda lehet tenni az üresen, ahol addig a téli volt. Értem én, hogy ehhez azért kettőnél több agysejt kell, ami neked ezek szerint ugye nincs

júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
100%
Oldják meg, hogy össze lehessen nyomni, ugyanis úgy is újrahasznosítható.
júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 A kérdező kommentje:

"Tehát csak annyit veszel, amennyi a hűtőbe bele fer? Akkor azért nem kell nekik külön 200nm tarolohelyseg üresen sem."


Egy kicsi garzonlakásom van, amikor rámjön, hogy sörözni akarok, akkor alkalmanként megveszek 1-2-3-4 doboz sört, néha veszek 1,75-ös kólát is de tényleg annyit, ami e következő néhány napi igényemet kielégíti és elfér a hűtőben.

Amikor megiszom, akkor eddig kidobtam, most meg a konyhapulton, a hűtő tetején, a mikrón stb állnak. Ha naponta 2-3 ilyennel bővül az állomány, az egy kis garzonban pár hét alatt tetemes mennyiségnek tűnik. És utálom, mert büdös, jönnek rá a muslicák és a legyek. HA öblögetem, az nekem vízdíj, sok kicsi alapon. Ha nem öblögetem, akkor meg ahogy mondtam, muslicatelep lesz a kecóból.

Már azon gondolkodtam, hogy ilyen összehúzós kukazsákba gyűjtöm őket, bár az is ott fog éktelenkedni és amikor egy zsákra való összejön, elviszem. Már ha tényleg beveszi a gép és nem kezd el behisztizni :D

júl. 8. 09:40
 39/80 anonim ***** válasza:
37%
Amikor rád jön a sörözgetnék, akkor fogod az üres dobozokat és azokkal mész a boltba. Probléma megoldva. De eddig is csináltál velük valamit, tedd azt most is.
júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
11%
Amikor a kukába dobtad őket, arra nem mentek a muslicák?
júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!