Mi a véleményetek arról mikor létező fogásokból csinálnak Vegán / akármi-mentes verziót?
"Amúgy válaszolnál? Mennyi idő kellene, hogy elfogadottá válhasson egy étel?"
Ha van elég fantáziád hogy nevet is adj neki, akkor semennyi.
"Miért biztosabb, mint a kolbász?"
Leírásokból azért annyit tudni hogy miből készül, csak a keletkezés helye kérdéses. Amúgy szerintem ez a Radvánszky Béla is egy kísérletező ember lehetett a maga idejében a mandulakolbászával.
#52
A receptet nem Radványszky találta ki.... Minek kérsz forrásokat, ha ennyire nem nézel bele? :DDDDD
"Minek kérsz forrásokat, ha ennyire nem nézel bele?"
Hátha később rájövök hogy utána kéne néznem. 😃
Alapjaiban téves a feltevésed, és a legrosszabb, hogy szent meggyőződésed, mindent IS tudsz a gasztronómiáról.
Ugyanis a húsos fogások vegán verzióit nem ugyanúgy hívják, hiszen minden esetben hozzáteszik, hogy "vegán" vagy "húsmentes" brassói. Ha simán "brassói"-nak hívják, akkor az minden bizonnyal a hagyományos, húsos recept alapján készült.
Nem tudom, nálad valami más gyökere van ennek, hogy ennyire kötekszel a semmin 6 oldalon keresztül.
Főleg ételek esetén agyrém megnevezésekről vitatkozni, az évszázadok alatt rengeteget formálódott minden nemzet konyhája. Kicsit olvass többet, és talán nyitottabb leszel.
Például a gulyás, mint naaagyon magyaros, alap ételünket sem készíti mindenki az eredeti recept alapján. Ha neked ennyire fontos a megnevezés és a kész fogás közti kapcsolat, akkor hagy kérdezzem meg, ugye marhahúsból csinálod, és nem leves a végeredmény? És nincsenek benne gyökérzöldségek?
Vagy azt is nagyon kevesen tudják, hogy a gyömbér nem egy újkeletű, ázsiai, puccos fűszer, hanem a 19. században még minden magyar ház udvarán termesztették? A méregdrága bors helyett használták.
A magtejeket pedig egyenesen balgaság újszerűnek hinni, már a középkorban is rendszeresen fogyasztottak mindenféle gabonából, magvakból készült tejeket itt, a Kárpát-medencében.
És forrásokat ne is kérj, mert el se olvasod, mint ahogyan egy előző válaszban kiderült. Nézz csak te utána saját magad.
Mint a chilis bab, amit már említett itt valaki. Csak hogy tiszta legyen:
az eredeti, mexikói étel az 1800-as években a "chili con carne" azaz chili hússal: marhahús, faggyú, chili, só, fűszerek. Szó sincs babról. Annyira népszerű étel régóta az USA-ban, hogy még Nemzeti Chilitársaság is létrejött, aki pontosan meghatározta, mit tekintenek hivatalos chilinek. Szigorúan tilos bele a bab.
Na most ugyanolyan világhódító útjára indult elég hamar ez az étel ugyanúgy, mint a mi gulyásunk. És minden nemzet hozzáadott, elvett, amivel a világon semmi baj sincs. Kár rajta vitatkozni.
"Például a gulyás, mint naaagyon magyaros, alap ételünket sem készíti mindenki az eredeti recept alapján. Ha neked ennyire fontos a megnevezés és a kész fogás közti kapcsolat, akkor hagy kérdezzem meg, ugye marhahúsból csinálod, és nem leves a végeredmény? És nincsenek benne gyökérzöldségek?"
Azért ez nem ilyen egyszerű mert attól lesz gulyásleves hogy fel hígítom a marhapörköltet és gyökérzöldséget is teszek bele. Tehát éppen hogy hozzáteszek valamit az alaprecepthez, nem pedig egy alapvető összetevőt helyettesítek.
Mint a chilis bab, amit már említett itt valaki. Csak hogy tiszta legyen:
"az eredeti, mexikói étel az 1800-as években a "chili con carne" azaz chili hússal: marhahús, faggyú, chili, só, fűszerek. Szó sincs babról. Annyira népszerű étel régóta az USA-ban, hogy még Nemzeti Chilitársaság is létrejött, aki pontosan meghatározta, mit tekintenek hivatalos chilinek. Szigorúan tilos bele a bab."
Itt szintén ugyanaz a helyzet.
"Vagy azt is nagyon kevesen tudják, hogy a gyömbér nem egy újkeletű, ázsiai, puccos fűszer, hanem a 19. században még minden magyar ház udvarán termesztették? A méregdrága bors helyett használták."
Ez most hogy jön ahhoz hogy egy alapvető hozzávalót, kicserélsz egy másikra?
:D Menthetetlen vagy.
Na jó, utoljára próbálok meg neked segíteni.
Ha ennyire ragaszkodsz a megnevezéshez, és felháborodsz a "vegán brassóin".
A gulyás az gulyás. NEM LEVES.
A bors előtti időkben MINDEN borsos ételbe gyömbért raktak, akár egy töltött káposztába is. Te azt raksz?
Rávilágítani próbáltam, ezek szerint nem sikerült, hogy egy-egy étel receptje soha nem szentírás, hiszen kevesen csinálják az eredeti receptet. Az, hogy te levessé higítod a gulyást, majd bezöldségeled, máris változtattál az eredeti recepten. Egy vegán meg kihagyja belőle a húst, vagy helyettesíti akármivel, és a végeredmény hamis gulyás.
Kettős mérce, nem érzed?
"A magtejeket pedig egyenesen balgaság újszerűnek hinni, már a középkorban is rendszeresen fogyasztottak mindenféle gabonából, magvakból készült tejeket itt, a Kárpát-medencében."
A tej esetében is hasonlóan gondolom mint a gulyás esetében. Tehát a mandulatej sem feltétlenül ronthatja el a palacsintát.
"A bors előtti időkben MINDEN borsos ételbe gyömbért raktak, akár egy töltött káposztába is. Te azt raksz?"
Nem, mert valaki rájött hogy borssal finomabb az adott étel, mint gyömbérrel. Ugyanis ha nem jött volna rá, akkor még a mai napig gyömbért használnánk mindenhez. Érted?
Nem lett finomabb, csak olcsóbb lett az addig méregdrága bors.
Látod, megint csak tippeltél valamit, és előadod úgy, hogy az az igaz.
Ez a te legfőbb bajod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!