Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek el tudnak fogadni...

Az emberek el tudnak fogadni bőrhibákkal?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban szörnyen pattanásos volt a hátam, vállam, melkasom, és sajnos a barnás hegek megmaradtak.. A "bikini szezon" nekem sose jön el az tuti!

Sajnos ennek köszönhetően nem nagyon voltak barátaim és kapcsolatom se.. Kezdem elfogani, hogy ez így lesz.

Az emberek mennyire elfogadóak bőrhibákkal szembe? Te el tudnál fogadni egy embert úgy ahogy van?


ma 11:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem segít, de gondold el, te ezekről nem tehetsz. Mi lenne, ha vagdostad volna magad? Az szerintem sokkal rosszabb, mivel folyton magyarázkodni kell, ha meglátják.

De bőrbetegségekből is léteznek sokkal rosszabbak. Azt is viselni kell. Sok erőt kívánok! Légy bátor, és legelőször is szeresd magad!

ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Most mondhatnám azt az alapigazságot, hogy a szépség MINDIG szabálytalan, de gondolom nem hinnéd el. Az meg, hogy ilyen miatt ne legyen barátod és kapcsolatod... kort nem írtál, de biztos nagyon fiatal vagy még, és ezért szorongsz ilyesmi miatt, mert még azt hiszed, hogy tucatembernek kell lenned, mert az ám a nagy valami, az ad szuperbiztonságot. (nem...)


Szerintem vonzó ember lehet az is, aki kancsal, féllábú, heges, nyúlszájú. Nem csak úgy mondom! Ismerek ilyen vonzó embereket! Sokkal kevésbé barátkoznék azzal, aki majd meghal, hogy divatos legyen, pedig már megvan "minden", kacsaszáj, belőtt séró, legdrágább vackok, de még mindig süt róla a savanyú, negatív énkép. Sajnálom őket is persze, kívánok nekik is egy jó önismereti utat.


Amúgy meg el lehet menni bőrgyógyászhoz is, hogy mit lehet korrigálni. Tedd meg a maximumot, a többit engedd el. Csak javaslat persze. Kezedben az életed, ha ilyesmi miatt magadra maradsz, magadra vess. Legjobbakat!

ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
De egy baratsagban mit szamit ez? Biztos hogy emiatt nincsenek barataid?
ma 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Misery ***** válasza:
Nem ezen múlik. Ha valakinek szimpatikusn vagy, vagy szeret, pont ez nem fogja érdekelni. Nekem mindig nagyon pattanásos volt az arcom (van, hogy a hátam is néha) és a mai napig az pedig 30 vagyok. Ez van, sajnos nálam hormonális, gyógyszereket rá meg nem szedhetek egy betegség miatt. Nem befolyásolja az emberi kapcsolataimat és sikerült nagyjából elfogadnom. Eddig senki nem mondta és nem hallottam vissza, hogy nézd már ezt a nőt, milyen ronda. De még ha így is gondolják, akkor is ez van, nem tehetek róla, ahogy te se tehetsz. Nem vagy ettől kevesebb senkitől sem... :))
ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%
14 nőnél ez nem akkora hátrány
ma 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Sajnos tudom, milyen bőrhibákkal élni, viszont még így is azt tudom mondani, hogy ezek nem olyan dolgok, amikről te tehetsz. Nehéz elfogadni, azonban enélkül nem megy.

Sok erőt kívánok, és tényleg remélem, hogy ez az érzés elmúlik hamarosan, és nem fogod magad rosszul érzeni a bőröd miatt.

ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Barátok: Jó részt emiatt, mivel hogy bezarkozom. Nincs kedvem semmihez sem, nem birok nyitni. Nekem ez lelki eredetű sebeket is okozott. Emiatt depressziós vagyok.

Voltam orvosnál is, azt mondták nem lehet mit tenni. Hegek. Menjek el szépészeti klinikára, vagy máshova, mert ezen ők nem tudnak segíteni.

Ne tudd meg hányszor voltam orvosnál. Meg hánynál..

Nekem súlyos problémám van. Az arcom sose volt annyira olyan, de a testem többi nagy része igen. Vállak, teljes hát, mellkas, még a hasam egy részén is van hiperpigmentáció.

ma 15:06
 18/36 A kérdező kommentje:
Gimibe sokáig öltözőbe tudtam úgy öltözni, hogy ne lássanak. De utána bejött a mindennepos tesi, és meglátták. Borzalmas volt. Már nem úgy szoltak hozzám, beszéltek velem mint azelőtt. Pletyka áradat. Tényleg rémes volt. Igaz ez évekkel ezelőtt volt, nem érzem magam olyan fiatalnak, nem is vagyok már az (sajnos)
ma 15:09
 19/36 anonim ***** válasza:
Csúfoltak miatta?
ma 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Bár tudom nem nyugtat meg. Most ezt látod a legnaggyobb problémának az életedbe ami teljesen rendben van. Nekem is van egy testrészem amit tiniként utáltam... utáltam tükörbe nézni. Utáltam hogy az emberek beszélnek róla hogy miért nem lehet más. Legalább átlagos. Miért ilyen csúnya miközben ha nem kaptam volna előtte bántásokat valószínű fel sem tünt volna , hogy más vagyok mert az en testem a mindennap ezt látom ezzel együtt élek.

Tudod még a legszebb embereket is bántják mindenkinek van legalább 1 címkéje amit élete során ráragasztanak nekünk ez fáj ezért valtoztatni akarunk rajta. Ahelyet, hogy elfogadnánk. Hisz a hibáinkkal együtt is mi mi vagyunk egy ember a sok közül egy hiba a sok közül. De ha arra fókuszálunk, hogy nekünk milyen rossz hogy ilyen miért nem lehet szép, normális vagy olyan mint másnak addig elfelejtünk örülni az olyan hétköznapi dolgoknak mint egy aranyos kisgyerek vagy csak rámosolyogni egy eladóra aki visszamosolyog. Míg ezen aggódunk sose leszünk boldogak nem látjuk meg azt a jót amire képesek vagyunk nem latjuk meg a szépet magunkba mert túlzottan arra koncentrálunk hogy az a pici hiba változzon. Miközben mindenkinek vannak hibái. És van amin nem nagyon lehet változtazni. Hazudnék ha nem jönne fel még mindig az a gondolat a fejembe hogy de jó lenne ha legalább normális átlagos lenne vagy egy bántasnál még mindig rosszul esik belül. De megtanultam, hogy ezek csak gondolatok és nem határoznak meg engem mint embert nem ezen fog múlni hogy én valójában ki vagyok. Hanem azon, hogy miképp állok hozzá dolgokhoz mennyire engedem , hogy ez a gondolat mélybe vigyjen és még van hogy mélyre visz. De engem megnyugtat az a teny, hogy mindenki küzd a maga kis démonjával és másnak is vannak hibái.

ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!