Szerintetek praktikus lenne bevezetni olyan törvényt, hogy ha az embert próbaidő alatt küldik el, akkor is meg kelljen indokolni az elbocsátást?
Az megmaradna, hogy ezen periódus alatt egyik napról a másikra elküldhető.
De viszont meg kellene indokolni, hogy miért küldik el. És amennyiben valótlannak bizonyul az indok, ugyanúgy támadható lenne, mintha túl a próbaidőn küldenék el. És a munkáltató ebben az esetben is kártérítésre lenne kötelezhető.
Mert úgy pár napja is olvastam itt olyan esetet, hogy valakit a főnöke kerekperec azért rúgott ki a próbaidő végén, mert hogy nem haverkodik a kollégákkal.
Meg ott vannak ugye a munkáltatók, akik bizonyos postokon tudatosan cserélgetik havonta vagy kéthavonta (a lényeg, hogy pont a próbaidő lejárta előtt) a dolgozókat.
Ha bevezetnének egy ilyen törvényt, akkor csak csökkenne az ilyen notóriusan csaló és visszaélő munkáltatók száma, nem?
Ha egy munkahelyi közösség nem fogad be, és/vagy a főnöknek nem felel meg a munkavégzésed, miért ragaszkodnál ahhoz a munkahelyhez? Ott tesznek neked keresztbe, ahol akarnak, s bebizonyítják, hogy nincs ott keresnivalód. Miért tennéd ki magad ilyen frusztrációnak? Ami nem megy, nem szabad erőltetni.
Nem köteles indokolni. Mondjuk, a munkatempód, precizitásod hiánya, nem vagy elég érdeklődő a munkád iránt, stb., már elég lehet. Persze meglehet, tévednek. De ha a nyitottság, jó kapcsolatteremtő képesség alapelvárás a munka jellegéhez, te pedig zárkózott vagy, nem mutatod jelét a beilleszkedni akarásnak, nem vagy érdeklődő, aktív, nyitott mindenre, akkor arra a munkára nem vagy alkalmas.
És akkor elköszönnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!