Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a baj velem? Legyen szó,...

Mi a baj velem? Legyen szó, akár munkatársakról, iskolatársakról, rokonokról, egy internetes fandom tagjairól, a környezetemben lévő emberek 99%-át vagy nem érdeklem, vagy túl sok vagyok számukra. Hogyan tudnék így lelki társra/barátra szert tenni?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, az emberek mindig is kinéztek maguk közül és ez az évek előrehaladtával mind-mind csak rosszabb lett.


Talán még az óvoda meg az általános iskola alsó tagozat oké volt, ám onnantól kezdve folyamatosan úgy érzem magam az emberek között, akár egy marslakó, akinek semmi keresnivalója ezen a bolygón. Felsőben még akadt 1-2 barátnőm, bár őket is gyakran sikerült kiidegelnem, a középiskola meg egyenesen katasztrófa volt.


Mindig is szokatlan érdeklődési köreim voltak, amelyekre meglehetősen rá tudtam kattanni, legyen szó filmekről, rajzfilmekről, rajzfilmszereplőkről, random tudományos témákról, stb. Ezekről bármikor órák hosszat tudnék beszélgetni, eszmecseréket folytatni, már ha lenne kivel.


Az emberek vagy eleve meg sem hallgatnak, vagy rövid időn belül témát váltanak.


Viszonylag rendszeresen szoktam rajzokat is megosztani, de 10 esetből 8-szor a kutyát nem érdekli.


Mindenhol csak a sekélyes, üres beszélgetések, érdekkapcsolatok, sehol egy őszinte emberi kapcsolat. Szeretném, ha szeretnének, őszintén érdeklődnének irántam, ám rendre olyan személyeknek tárulkozok ki és szavazok bizalmat, akik nem érdemlik meg, a pofáraesés után meg egy ideig végtelenül gyanakvóvá válok, sosem tudom eldönteni, hogy az illető őszinte érdeklődést tanúsít irántam, vagy csak udvariasságból/szánalomból/érdekből próbál velem kedves lenni.


Felnőttként borzasztó nehéz barátkozni, pedig nagyon magányos vagyok. Szeretnék közös programokon részt venni, társasjátékozni, kirándulni, hosszas eszmecseréket folytatni, szeretnék (őszintén) érdeklődő, hallgató fülekre lelni. De nem megy. Sem élőben, sem itt gyakorin, sem érdeklődési körömmel egybevágó (Discord) csoportokban. Sehol.


Bármit is mondjak, posztoljak, rajzoljak, vagy írjak, az olyan, mintha légüres térbe kiáltanám és elveszne a mindenség végtelen óceánjában.


Itt gyakorin is rendre 1-2 levél után ghostingolnak az emberek.

Ennyire unalmas lennék, hogy senki nem szeretne barátkozni, vagy legalább beszélgetni velem? :( Vagy az lehet a baj, hogy túl sokat írok? Persze, velem ellentétben nekik már alighanem megvan a maguk kis élete, barátai, s nincs helyük számomra.


Mi a baj velem? Mit tegyek, hogy ez változzon? Hová forduljak? Mert lassan de biztosan kezdek ettől a soha véget nem érő magánytól becsavarodni. Mentálhigiénés szakembert kerestem már, de csak nyár végére tudott időpontot adni, addig meg attól tartok, hogy megbuggyanok. Félreértés ne essék, nem vágyom népszerűségre, csak arra, hogy legalább egyetlen embernek fontos és értékes legyek. A fél karomat odaadnám, ha csak egy valaki lenne ezen a világon, aki őszintén és feltétel nélkül szeret, akit se nem untatok, se nem vagyok számára túl sok, meg úgy egyáltalán, érdekelné, hogy mi van velem.


És az illető nem egy kisállat, hanem emberi lény. Vajon akad ezen a bolygón olyasvalaki, akit a lelki társamnak mondhatok és ha igen, hogy találhatnám meg?



júl. 5. 01:01
A kérdező szavazást indított:
valószínűleg autista/aspergeres vagy
mentálisan beteg (depressziós, nárcisztikus, borderline, stb.) vagy
tipikus panaszkodó energiavámpír “örök áldozat” vagy, ez pedig a legtöbb embert taszítja
túl sokat beszélsz/írsz, amiben elveszik a lényeg, ez pedig a legtöbb embernek fárasztó
szimplán csak unalmas vagy
a fentiek opciók egyvelege
nincs veled semmi baj, sajnos ilyen világot élünk, ahol nehéz tartalmas kapcsolatokat kiépíteni
fogalmam sincs, ennyiből nem lehet megmondani
egyéb, kommentben kifejtem
20 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%
Ha egyedül nem érzed jól magad, társaságban sem fogod.
júl. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Pontosítok: a környezetemben lévő emberek 99.99%-át hagyom hidegen vagy irritálom. És igen, ebbe a szüleim is beletartoznak.

A 99% ugyanis feltételezne legalább egy állandó személyt, akit érdeklek, ám ez fixen tuti nincs meg.

A valóság az, hogy néha akad egy-két ember, aki úgy fest, mintha mutatna némi érdeklődést személyem felé, bár mint mondtam, kérdéses, hogy ez mennyire őszinte/érdek nélküli.

júl. 5. 01:13
 3/44 A kérdező kommentje:

1-esnek: én az esetek zömében tök jól elvagyok egyedül, nem igénylem a folyamatos társaságot. Csak hát időnként jól esne, ha lenne kihez szólni, kölcsönösen megosztani gondolatainkat, élményeimet, a főztömet, közös programokon részt venni.

Ha akadna olyasvalaki, aki mellett önmagam lehetnék, s nem kellene folyamatosan azon kattognom, hogy vajon most éppen untatom-e, esetleg kiakasztom-e valamivel, irritálom-e, stb-stb.

júl. 5. 01:21
 4/44 anonim ***** válasza:
38%
2-3# Nem kell mindenkinek megfelelned, nem kell, hogy mindenki szeressen.. Elég, ha az a pár ember elfogad, akinek fontos vagy.
júl. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem nagyon van ilyen személy. A szüleimet sem érdekeltem soha, ha szeretnek is, nem tudják számomra egyértelműen kimutatni, mert én a gyakorlatban kb. semmit nem érzek az állítólagos “szeretet”-ükből. Megbecsülve is csak az iskolás/egyetemi éveim alatt éreztem magam néhány tanár/oktató által. Meg talán a nagyszüleim szerettek, de ők sajnos már nem élnek.


Egyetem alatt volt baráti társaságom, de velük sajnos megszakadt a kapcsolat, amióta végeztünk/eljöttünk onnan. Ált.sulis baráti/haveri társasággal dettó, ráadásul nagy részüknek már gyereke/saját családja vagy karrierje van. Én meg semmi kézzelfoghatót nem tudok felmutatni, a nosztalgiázáson kívül semmi közös témánk nem lenne, lévén teljesen más az érdeklődési körünk, panaszkodni meg nyilván nem szeretnék, még ha bőven lenne is miről.



Még a művészeti suliból is kilógok, amit nemrégiben kezdtem el, részben azzal a reménnyel, hogy itt hátha barátokra lelek, de még innen is kilógok, mert a stílusom/témáim nem kimondottan egyediek, elvontak és/vagy “művésziek”.


Ha van kedvenc sorozatom, hiába lépek be releváns csoportokba, szinte sosem tudok kapcsolódni az emberekhez, mert vagy hozzám képest csak felszínesen érdekli itt is az átlagot az adott sztori/szereplők, vagy pedig a kedvenc karakterem egy huszadrangú mellékszereplő, akit rajtam kívül kb. a kutyát nem érdekel.


Bárhol, illetve bárhogy próbálok interakcióba kerülni az emberekkel, az esetek túlnyomó részében süket fülekre találok.

júl. 5. 01:41
 6/44 anonim ***** válasza:
63%

Ezt akkor először pszichológussal kell rendbetenni. Más út nincs.

Nem tudom mi az a discord, de terápiával párhuzamosan tiktokon nagyon sok érdekes beszélgetős live van, a téged érdeklő témákban is. Van ott minden. Csillagászat, filmes dumálás, spiritualizmus, emberi kapcsolatok, csak nők, csak férfiak, még pszichológusok is szoktak beszélgetést tartani. De ott terápia nyilván nincs. Igenis jó az internet kezdetnek. Az, hogy sokan nem jóra használják, az a nagy baj.

Viszont azt az egyetlen lelki kapcsolatot nem fogja semmi pótolni, amit keresel. Azért sajnos fizetned kell.

júl. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
36%

Valószínűleg túlértékeled a saját nézőpontodat, és nincs benne annyi, amennyit te belelátsz, ezért mások hamar megunják.

Valószínűleg a produktumjaid sem annyira érdekesek, csak te érzed őket annak. Alighanem valami unalmas alak lehetsz.

júl. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
55%
8# Nem lehet mindenki olyan érdekes és izgalmas, mint te.. :)
júl. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
83%

7. Ilyen nincs. Ilyet nem lehet egész egyszerűen mondani egy embernek. Ez az etikus viselkedés teljes hiánya. Belerúgni mégegyet.

Igenis mindenkinek megvan a megfelelő környezete, csak van aki nehezebben találja meg.

De mindenki jó valamire. Te példaul elrettentő példának. Igaz, milyen jó érzés?

júl. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
30%
Szia Kerdezo megismernelek. Kicsit hasonlitok rad! 37/f
júl. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!