Miért ez az általános magyar megoldás, hogy "el kell onnan menni, ha nem tetszik"?
69: "Akkor fussunk neki még egyszer: próbáld megmenteni a kapcsolatot, fektess bele x időt, egy ideig. De mikor már több hónapon keresztül látod, hogy semmi változás nem történik, a másik fél nem hajlandó a változásra, hogy a kapcsolatotok jobb legyen, akkor mi értelme tovább próbálkozni?"
Akkor minek menne egyáltalán bele a kapcsolatba, ha ismerte, milyen az illető?
#71
De ezt is te írtad:
"Én pl szeretek egy barátságért is dolgozni, akkor is, ha tudom, hogy nincs sok esélyem az illetőnél, mert ha nem teszem, mindig ott van a mi lett volna, ha..."
Vajon milyen önismeretre vall az, ha valaki nem veszi észre, hogy felesleges köröket fut, nem veszi észre, ha már elég belőle, nem látja be, hogy már csak ő erőlködik a dolgon, mert azt hiszi, hogy minden javítható?
Nem, van, ami nem javítható és nem kell görcsösen ragaszkodni a megjavításhoz, ha valami nem működik.
#72
Az emberek az idő előrehaladtával változnak, hisz minden változik. A kapcsolat elején nem biztos, hogy olyan volt az illető, mint 10 évvel később. És mi van, ha a 10 évvel későbbi énje nem tetszik az egyik félnek? Akkor megkéri a másikat, hogy változzon meg. De mi van, ha a másik nem akar változni, mert neki jó ez így? Akkor vagy megszoksz, vagy megszöksz. Vagy elfogadod a másikat ilyennek, vagy tovább állsz.
#75
Akkor nem ismered eléggé azt, akivel kapcsolatban vagy. Persze megpróbálhatod, de itt a mértéken is van a hangsúly. Nem hiheted azt, hogy minden javítható, mert van, ami javíthatatlan.
"akkor is, ha tudom, hogy nincs sok esélyem az illetőnél"
De, ha már eleve tudod, hogy nincs sok esélyed nála, akkor minek erőltetsz bármit, ha már eleve tudod, hogy ő nem akarja megmenteni a dolgot? Attól nem lesz jobb, ha te kapálózol, mint egy kiskutya és nem engeded el, még ha fáj is, azt a valakit, aki már nem akar téged. Ha valakit szeretsz, akkor elengeded, ha tudod, hogy a másik már nem akar téged. Ez a feltétlen szeretet.
Oda-vissza működik a dolog. Az, hogy valamit csak te akarsz és a másik nem, úgy nem fog rendbe jönni egy kapcsolat.
"Vagy fussak úgy neki mindennek, hogy eleve kudarcra van ítélve?"
Ez a baromság meg hogy jön ide? Ahhoz, hogy egy kapcsolat jól működjön, azért mind a két félnek napi szinten tenni kell. Ha ez megszűnik, akkor a kapcsolat is megszűnik. Hiába akarja csak az egyik fél mondjuk megmenteni a haldokló kapcsolatot, de még mindig ott van a másik fél, aki meg nem akarja megjavítani a kapcsolatot. Te hiába próbálkozol, ez kevés.
#61 és #62 Jól látjátok.
Sajnos a magyar sikerorientáció nem ugyanazt jelenti, mint a sikerorientáció.
A magyar sikerorientáció azt jelenti, hogy attól leszel sikeres, ha magadat sikeres emberekkel veszed körül, és kizárod az életedből a nem sikeres embereket. És nem hogy úgy félnek ettől az emberek, mintha fertőző lenne (megérnének az ilyenek egy pszichiátriát), de még nagyon szélsőségesen túl tolják:
Pl. Ha valakinek jön egy rosszabb időszaka, vagy csak 2-nél többször nem jön össze valami, már tartják is távol maguktól, mert "sikertelen". Ugyanakkor a bántalmazót, az ártót és a bullyt nem ítélik el, mert mivel el tudott bánni áldozatával, így az az embereknek sikeresnek hat.
Abból lehetne észrevenni, hogy ez a szánalmas gondolatmenet nem így működik, hogy akik az általuk sikertelennek vélt személyt távol tartják maguktól, nem azt mondják neki, hogy "azért, mert sikertelen vagy", hanem mondvacsinált indokokkal.
Ezeknek külön fel kéne húzni egy pszichiátriát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!