Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van, aki a nyárban a...

Más is van, aki a nyárban a meleg miatti picsogást utálja a legjobban?

Figyelt kérdés

Bárkivel beszélek, majdnem mindig előkerül, hol normál keretek között, hol eltúlzott módon.


Én meg futok, biciklizem a tűző napon is. A sok egészségtelen módon elő pedig valami vasemberként tekint rám, pedig semmilyen extra megterhelést nem jelent nekem a sport ahhoz képest, mintha csak 20 fok lenne.


júl. 11. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
84%
I'm not picsoging!!!
júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
3%

#31 A szótő nem a picsog, az már egy képzett alak.


A valódi szótő a picsa.


Erre jön egy -g (-og) képző, ami főnévből képez igét, gyakorító, folyamatos jelentést adva neki. Így lesz a picsából (ami a nő, sőt itt átvitt értelemben a panaszkodó nő szinonímája) picsog.


De lehet, hogy a csipog (ami talán a csíp hangutánzó szó ugyancsak -g képzővel ellátott alakja) a szótő, majd itt a szótagok felcserélésvel alkotott nyelvi lelemény terjedt el, tehát a csigogból lett a picsog.

júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
81%

#43

A valódi szótő akkor is a picsog. Függetlenül attól, hogy honnan ered a szó. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a járda nem egy szótő, hanem annak a szótöve a jár, csak azért,mert a nyelvújítás során sok új szót hoztak létre így.

júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
90%
Én ősztől tavaszig a nyárért picsogókat utálom legjobban. Gondolom Te is az a típus vagy, aki nyafog, ha 10 fo alá megy a hőmérséklet. Én meg -5-nél veszem elő a szekrényből a téli kabátot, -10-nél pedig fel is veszem...
júl. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, ez már kezd nagyon sok lenni. Én már kezdek mindenkit utálni. A Picsogókat is, a nem picsogókat is (mi az, hogy ők nem picsognak?), meg azokat is, akik a picsogók picsogását utálják, meg a picsogók miatt picsognak. Sőt, a mostani picsogásom miatt már magamat is utálom! Ez is miattatok van!

:D

júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
100%

#45

Én is utálom magamat is, hogy írhattam ekkora hülyeséget a 43-as válaszomban xdxd Jóvanna, ne szóljon be senki!!! 12 éve befejeztem tanulmányaimat, előnyben van aki most tanulja ezt XD

júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt utálom aki a tél miatt rinyál(főleg hogy évek óta nincs normális tél). Kemény 15 fokba meg ne fagyjanak. A hideg ellen lehet védekezni ha fázik a lyukad. Én ősszel meg télen csavargok a legtöbbet, oszt akkó mivan?
júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
87%
Szeretem a válaszokat :D köszönjük kérdező, hogy a picsogásoddal feldobtad a napunkat
júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
100%
Se egészségtelenül élő, se lusta ember nem vagyok, sportolok, normál testsúlyom van, mégse bírom elviselni ezt az undorító hőséget. 🤮Izzadok mint a ló, rám rohad a ruha, fáj a fejem, és álmos -fáradékony vagyok tőle. Ez sose volt másképp, 20 évesen is utáltam és most 38 évesen is pokol.
júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
Én is elvagyok a napon, de ugyanúgy a telet is, a kemény mínuszokat is elviselem. Ez alkat függő, nem kell senkit elítélni a tűrőképessége miatt!
júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!