Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor és miért döntöttél úgy,...

Mikor és miért döntöttél úgy, hogy NEM akarsz gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A mikor alatt azt értem, hogy milyen életkori szakaszban, vagy milyen élethelyzetben.

Azok véleménye is érdekel, akik még nem döntöttek, de erősen “tétováznak”.



2023. júl. 2. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
Sry, 71-re válaszoltam volna (utolsó)
2023. nov. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
100%
Tiniként. Már 10évesen is mondtam, hogy nem lesz gyerekem. Nem szeretem a gyerekeket, nagy felelősség, és mindig kell velük foglalkozni ha hisztizik, ha aludnék is.
2023. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
100%

1 Mert nincs türelmem a gyerekekhez. 1-2 óráig nagyon aranyosak, aztan idegesítőek.


2 Az ősöktől olyan mentális eügyi hátteret kaptam, hogy én azt még az ellenségemnek se adom tovább, az fix, mert egész élete A-tól Z-ig kínszenvedés lesz. Inkább a halál.

2023. dec. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
100%

Huszonéves voltam/vagyok.


Előzőhöz...

2023. dec. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem akartam, több oka is van.

- nem vágyom rá

- se kedvem, se időm, se türelmem, se energiám nincs vele foglalkozni

- túl sok felesleges, nyűg, stressz, probléma és anyagi teherrel jár, es semmi ingerenciám ezeket önként a nyakamba venni

- taszít a terhesség, szülés gondolata is

-nem szeretem a gyerekeket. Alapjáraton egyáltalán nem tudnak meghatni, számomra nem cukik nem aranyosak, semmi ilyesmit nem érzek, inkább fárasztóak( energiavámpírok) neveletlenek, idegesítőek. Hangosak( én nem tudom elviselni se a babasírást, se a hisztit, sem a gyerekzsivalyt. Egész középsuli alatt egy óvoda mellett laktunk anyuval, rettenetes volt.

- van annyi önismeretem, hogy tudjam, az anyaság, a gyerekes élet nem nekem való, nem vagyok rá alkalmas. Mindenkinek jobb ha nem vállalok. A gyerek érdeke is. Egy gyerekkel olyan szociális életet kellene élni, ami az alapvetően erősen introvertált, szociálisan inaktív személyiségemmel szembemegy. Így ha mégis vállalnék, rövid úton megkeserednék és meggyűlölném az életemet, és fixen öngyilkos lennék.

- abszolút nem vagyok az a mártír típus, szóval én nem tudom és nem is akarom felàldozni az életemet, a szabadságomat, a kötetlenségemet, a páromra és az önmagamra ( hobbijaimra),+ a kiskutyánkra fordított időt, csak hogy a gyerekkel kelljen lenni.

- túl drága felnevelni

- kimaradnék a munkámból, amit nem akarok

- hála égnek a férjem se akar egyáltalán, szóval ebben egyetértünk.:) Mi így vagyunk boldogok:) gyerekmentesen!

2023. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 A kérdező kommentje:

85-ös, köszi a tényleg nagyon informatív és hasznos választ.

szabad tudni, hogy mennyi idős vagy, és mióta gondolod így?

köszi

2023. dec. 15. 22:08
 87/87 anonim ***** válasza:
100%

86.

2 hónap múlva 38 leszek. Nekem sose volt opció a gyerekvállalás, már 14-15 évesen is tudtam, hogy nem akarok, mikor az osztálytársaim arról beszéltek, hogy képzelik el a felnőtt életüket, szerelem, házasság, álommunka, hobbik stb, és mindnél szerepelt a gyerekvállalás is, én már akkor is mondtam, hogy én nem akarok.

85. voltam.

2023. dec. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!