Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor és miért döntöttél úgy,...

Mikor és miért döntöttél úgy, hogy NEM akarsz gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A mikor alatt azt értem, hogy milyen életkori szakaszban, vagy milyen élethelyzetben.

Azok véleménye is érdekel, akik még nem döntöttek, de erősen “tétováznak”.



2023. júl. 2. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
84%

60, én is ezt látom, és hány apuka keseredik bele, és veri le a gyereken, meg hány dönt úgy, hogy lemegy egy cigiért, és sosem jön vissza, mert megléphetik... Akkor miért azt ekézik, aki elmondta, hogy szar, megbánta, de legalább megpróbál jó apja lenni a gyereknek, meg kitartani, amíg felnő? És hány nő bánja amúgy meg, akik még csak ki sem mondhatják, mert ilyen asszonsutyorgó vagy gyakorikérdések szintű fórumokon elítélik őket, és nekik nincs lehetőségük lelépni, mert rájuk maradt a gyerek?

Ha valaki ezután azt mondja, hogy oké, ha már így alakult, és amúgy szeretem a gyerekem, és felnevelem, de megvallom, hogy piszok nehéz, akkor miért kell őket savazni? Ők cselekedtek jól szerintem.

2023. nov. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
78%

#60

Jajjj, hagyjuk már ezt, hogy kizsarolta a nő. Felnőtt emberből nem lehet kizsarolni egy gyereket, ha nem féleszű az illető. Nem kell hárítani a felelősséget. Egy csokor virágot nem lehet egy férfitól kicsikarni, ha nem akarja.

2023. nov. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
86%

Van az a környezeti nyomás, amikor ki lehet zsarolni bármit.

Én tisztelem azt, aki fel meri vállalni az érzéseit, különösen egy ekkora tabunál.

2023. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
13%
#63 Nem az a baj, hogy tabu, hanem az, hogy ti elfelejtitek, hogy itt egy másik emberről is szó van, a gyerekről. Ne őt büntesse a szülő a rossz döntése miatt, és ne mondja azt, hogy megbánta, hogy megszületett, mert ez nem a gyerek sara. Mindenki cipelje a saját terheit. Elég nagy gondot okoz egy gyerek lelkének már önmagában az is, hogy érzi ezt, mert érzik. Nem kell még a világba is szétkürtölni.
2023. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
13%
Ezt nem értitek, azt nem értitek. Én meg azt nem értem, hogy aki ezt önként vállalta, mire fel, minek panaszkodik hogy szar? Nem volt kötelező, és épeszű ember nem is fogja megsajnálni, hiába erre megy ki a játék. Ja és felnőtt értelmes emberekből nem lehet kizsarolni hogy gyereket csináljanak önszántukból, ha amúgy nem akarnak. Saját döntés, ha engednek a párjuk, vagy családi nyomásra. De akkor nem kell utólag siránkozni hogy el...szta az életét vele. Ez nem felvállalás volt itt, hanem rinyálás, panaszkodás, hiszti, önsajnálás stb. Ez ennyi.
2023. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
76%

Lehet itt homokba dugni a fejeket, és úgy tenni, mintha rendben lenne minden, de nincs az a színészzseni, aki mellett ne érezné a gyerek, hogy valami nagyon nem stimmel. Akkor már ezerszer jobb nyílt lapokkal játszani, átbeszélni és kioldani a belső konfliktusokat.

Anonim módon meg főleg miért ne írhatná ki magából?

2023. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
72%
Siránkozzon nyugodtan, hátha az elrettentő példa hatására jobban meggondolják mások, még ELŐTTE.
2023. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
62%
65-ös: szerintem zárjuk le annyival, hogy tedd össze a két kezed, hogy nem tudod mi az az érzelmi zsarolás. Nem tudod milyen egy teljesen elnyomott ember. És nem, ez egyáltalán nem úgy van, hogy "nem kell hagyni magunkat és kész". Ha ezt valaki nem tudja (nem akarja?) megérteni, inkább azzal vannak gondok.
2023. nov. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
30%

"ezerszer jobb nyílt lapokkal játszani, átbeszélni és kioldani a belső konfliktusokat."

Komolyan? Vágja a gyereke arcába, hogy megbánta, hogy megszületett, mert boldogabb volt nélküle? Tartom magam ahhoz, amit írtam, a belső konfliktusait rendezze el a szülő magában, ne a gyereket terhelje vele, mert az a gyerek nem kérte, hogy a világra jöjjön, és 18 éves koráig el sem mehet onnan. A szülő feloldja a saját kínját, cserébe megnyomorítja a gyereket. Ez az önzőség legfelsőbb szintje.

2023. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
61%

Nem feltétlen nyomorítja meg a gyereket ez a szituáció. Van, aki jó szülő tud lenni, annak ellenére, hogy megbénta a gyerekvállalást.

Nem kell a gyerek arcába vágnia. Vannak, akik ennek ellenére jó szülei lesznek a kölyküknek. Én írtam arról, hogy nagyanyám nekem elmondta, hogy iszonyatosan megbánta a dolgot, és vívódik magában emiatt. Anyám, aki az ő gyereke, soha nem beszélt erről, nem is vette észre. Hidd el, ha észrevette volna, elmondta volna, még arról is beszámolt egyszer, hogy mi történt azon az éjszakán, amikor engem csináltak. Nincsenek gátlásai ilyen szempontból. Néha röhög rajtam, hogy milyen prűd vagyok, amiért én nem beszélem meg vele a szexuális életem minden kis mozzanatát, hiszen jóban vagyunk, és "ezt biztos a barétnőimmel is megbeszélem", hát nem, én soha nem avattam be a barátnőimet se a szexuális életembe.

2023. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!