Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor és miért döntöttél úgy,...

Mikor és miért döntöttél úgy, hogy NEM akarsz gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A mikor alatt azt értem, hogy milyen életkori szakaszban, vagy milyen élethelyzetben.

Azok véleménye is érdekel, akik még nem döntöttek, de erősen “tétováznak”.



2023. júl. 2. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
96%
Mi csak 32 évesen jöttünk rá, hogy igazából egyikünk sem vágyik erre semmilyen téren, csak 'alapbeállításnak' vettük. Addig kb 25 éves korunktól azt mantráztuk, hogy 'ne most, majd, még legalább 2 év' - aztán leesett, hogy azért halogatjuk, mert nem akarjuk. Sem az igény/hiányérzet nincs meg bennünk, sem a jövőt nem tartjuk ehhez elég élhetőnek, sem az életünket nem akarjuk kitenni a gyerekkel járó változásoknak. Aki szerint ez önzés, az sosem tud válaszolni arra, hogy mégis kivel szemben, vagy miért lenne az. Nekünk így jó 🤷‍♀️
2023. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
78%
Hova lett a teljesen normális válaszom?
2023. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
32%

Annyira érdekes hogy mennyi válasz jön ezekre a kérdésekre, egy olyan altopikban, ahova fogalmam sincs hogy vetődnek ide. Inkább úgy tűnik hogy rugóznak a témán és magukat győzködik.


Ilyenkor mindig az az ismerősöm jut eszembe, főiskola óta ismerem, aki mindig is vágyott gyermekre, majd lett egy palija, aki mellett jó élete volt, utazgattak ide oda, nem egy full pénzes pasi, de ahonnan a csaj jött, ahhoz képest bőven jobb élet várt rá mellette. Viszont a pasas nem akart gyermeket. Volt egy időszak amikor emaitt majdnem szakítottak, de a csaj végül átprogramozta magát, hogy neki nem is kell gyerek, igazából soha nem is akart igazán, ez csak valami társadalmi elvárás volt, aminek hatására megfogalmazódott benne.

Ezzel egyidejűleg elkezdte gyűlölni az anyukáját, troll lett a facebookon és kiakadt az utcán a hisztizo gyerkekre, a kialvatlan anyukakra. (én amíg nem ismertem meg a páromat, nem izgatott a téma, közömbös volt a gyerek vállalás, inkább nem akartam, féltem h terhes leszek, de ezzel egyidejűleg kb észre sem vettem a terheseket, a gyerekeket, az anyukáját, teljesen vak folt volt nekem ez a világ. Innen látszik, hogy akit ez a téma nem izgat, az nem is foglalkozik vele, azt irritálja csak akinek fájdalmat okoz a gyermektelenség)

2023. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tudtam elképzelni, hogy gyerekem legyen. Olyan 23-24 évesen tudatosult bennem, hogy én sosem akarok olyan életet élni, amit látok sokaknál, hogy élnek gyerekkel. Persze van rá millió okom, hogy miért nem, de egy sincs, ami miatt akarnék. Nem tudom, fog-e változni, de nem tudom elképzelni.
2023. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként nincs olyan topik, ahol ezt a témát ki lehetne beszélni, emiatt írjak ide ezeket a kérdéseket. Jó lenne, ha lenne egy childfree topik, mert amúgy a többi gyerekkel kapcsolatos kérdés nem érdekel, ahogy gondolom másokat sem.

De jó érzés olvasni, hogy mások is vannak, akik így gondolkodnak, mindenki szeret hasonló gondolkozú emberekkel beszélgetni. Főleg, hogy ez a téma még mindig sokaknál kiveri a biztosítékot és ezért jó elfogadó közösséget találni.

2023. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek utolsó. Arról nem beszélve, hogy a gyerekesek minek jönnek ide lepontozni a válaszainkat? Nehogy már a mi hibánk legyen, hogy ők nem élhetnek jó és szabad életet...
2023. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
67%
26 :D :D :D
2023. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt én sem értem.

Azért elég gyorsan tisztázódott, hogy ez a kérdés kiknek szól, mégis, ahelyett, hogy kiikszelnék, vissza-visszanézegetnek a gyerekesek (akiket ugye nem érdekel ez a téma :), és megy a lepontozás.

Ezzel együtt nagyon köszönöm az eddigi (releváns) válaszokat, és bízom benne, hogy mások is megosztják gondolataikat, tapasztalataikat.

2023. júl. 6. 11:31
 29/87 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve futottam bele olyan posztba, amit eleve az oldal kezelője rakott át ide, mondván, hogy ide tartozik. Lehet, hogy manapság is így van még.
2023. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
0%
Az azért elég árulkodó, hogy a gyerekmentesek feljebb vannak pontozva. Több olyan jár fel ebbe a kategóriába, aki nem akar gyereket, mint aki akar vagy már van. Kikopnak a gyerekvállalás kategóriából, és lassan ez lesz a gyakori gyerekmentes övezete.😃 Aztán majd mennek máshova rombolni.
2023. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!