Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor és miért döntöttél úgy,...

Mikor és miért döntöttél úgy, hogy NEM akarsz gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A mikor alatt azt értem, hogy milyen életkori szakaszban, vagy milyen élethelyzetben.

Azok véleménye is érdekel, akik még nem döntöttek, de erősen “tétováznak”.



2023. júl. 2. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
60%
Gyerekkorom óta kb 4 évesen, amióta az eszemet tudom. Mert utálom őket, idegesítenek.
2023. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
75%

Pont múltkor nyitottam erről egy kérdést, de senki sem volt képes felfogni, hogy nem "így döntöttem", hanem így születtem.

Amióta az eszemet tudom, mindig az volt a természetes, hogy nekem sosem lesz gyerekem. Persze kisgyerekként még nem tudtam, hogy 1. ebből mekkora gebasz lesz később párválasztáskor, mert minden pali gyereket akar, 2. ezt a többi ember mennyire el fogja ítélni. De a mai napig sem változott semmi, már 40 éves vagyok, és hatalmas szerencsém van, hiszen életem szerelme, a férjem sem akar gyereket.

Szóval nem kellett mérlegelnem, vacillálnom. amúgy is kiráz a hideg a gyerekektől, már gyerekként is utáltam azokat a tipikus gyerekes dolgokat - ordibálás, visongás, rohangálás, már akkor sem értettem, hogy ezt miért csinálják és mi szükség van erre.

2023. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
60%
2. vagyok, az első nem én vagyok, de úgy látom, vannak lelkitársak. :)
2023. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
75%
3 egyes vagyok, ugyanígy érzek azaz teljesen természetes hogy nem lesz és kész, mármint nem terveztem meg gondolkodtam ezen hanem ahogy mondod így születtünk, ez van bennünk, belénk kódolva alapból, minthogy kék a szemem. És ennyi :)
2023. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
33%
Nemrég, amikor ez a gyerektelenség elkezdett divattá válni, nekem is megtetszett. Legfeljebb majd veszek egy kutyàt később, úgy làtom így kell ezt.
2023. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
49%
Az első válaszoló szinte a számból vette ki a szót. Mindig is gyűlöltem a gyerekeket, már gyermekkoromban is. Primitívnek és pszichopatának tartottam a legtöbbet. 40-hez közeledve sem gondoltam meg magam. Kell a fenének gyerek
2023. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
39%
Húha utolsó kezeltesd magad,mert nem vagy normális..pszichopata? Te is voltál gyerek, a saját fajod kicsinyei..nem baj,jobb is ha ilyeneknek nem lesz gyereke legalább nem örökítik magukat tovább...
2023. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
69%

Ugy is tulnépesedés van.

Szerintem se kell mindenkinek gyerek, van aki csak divatbol szül vagy tarsadalmi nyomas hatasara. Aztan depresszios lesz mert ugye nem neki valo az anyasag.. gyerek kolonc lesz egesz eleteben.

Nekem 1 gyerekem van es böven eleg, nagyon szerettem.volna gyereket de egy eleg anyagilag meg erzelmileg is. Ez is egy masik topik temaja lenne, hogy miert csak egy gyerek hat kell a tesò..

2023. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
93%

Folyamatosan így döntök, minden egyes nap. Több oka van.

Nincs meg a megfelelő anyagi hátterem hozzá.

A mentális egészségem instabil, így nem biztos, hogy nekem való egy emberi lény felnevelése. Plusz olyan génjeim vannak e téren, amiket nem biztos, hogy tovább akarok örökíteni.

Már szinte sablon, de ebben az országba nem szívesen hoznék létre még egy életet, elköltözni pedig lehet, hogy sosem fogok.

Nagyon taszít a gyermek kihordása és a szülés is. (bár ha száz százalékosan akarnék gyereket, ez egy elhanyagolható indok lenne valószínűleg)

Nincs meg hozzá a megfelelő, felelősségteljes partner.

Én sem vagyok még elég felelősségteljes, szülő-kész.

Egyébként nem nagyon félek attól, hogy ha nem lesz gyerekem, egy nap majd megbánom. Mármint lehet, hogy igen, de ez annyi dologgal kapcsolatban előfordulhat.

2023. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
57%

"Te is voltál gyerek,"

De nem mindegy, hogy milyen, baszki.

Amelyik csak ordítani tud, meg rohangálni, mint egy ütődött, annak sok értelme van. Agyontapossák a bogarakat, bántják az állatokat...ebben mi a jó? Én is voltam gyerek, de nem ilyen.

2023. júl. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!