Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor és miért döntöttél úgy,...

Mikor és miért döntöttél úgy, hogy NEM akarsz gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A mikor alatt azt értem, hogy milyen életkori szakaszban, vagy milyen élethelyzetben.

Azok véleménye is érdekel, akik még nem döntöttek, de erősen “tétováznak”.



2023. júl. 2. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
100%

29 éves nő, feleség vagyok. Őszinte leszek, nem tudom, hogy akarok-e gyereket. Szeptemberben külföldre költözünk, ott kell először a biztos munka/lakás/életkörülményeket megteremteni, de hogy mikor fog előjönni az a pillanat, hogy na, szeretnék babát, nem tudom...

Emiatt is költözünk küldfölre. Itthon semmiképp sem szeretnék maradni. Nem látom a jövőt, nem tudom, hogy mi lesz itthon 10 év múlva (oktatás, gazdaság, egészségügy, stb.).

Az is lehet, hogy nem lesz gyerek. De mi van, ha 10 év múlva megbánom, hogy nem szültem??

2023. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
89%

30) én örülök az ilyen kérdéseknek (btw mégis melyik topikban kéne lennie, ha nem itt...). NAGYON fontos lenne ugyanis őszintén beszélni a témáról pro és kontra, sok nézőpontot látni, rájönni, hogy senki nincs egyedül a véleményével, stb. Vannak ismerőseim, akiknek marha jót tett volna, ha lett volna lehetőségük tudatosabban átgondolni az egészet, mielőtt gyereket vállaltak - de csak azt kapták a környezetüktől egész életükben, hogy ez az élet rendje, kell és kész, nem is kerdés, default setting, akinek nincs, azzal valami gond van. Ismerek szülőnek tökéletesen alkalmatlan szülőt és olyat is, aki utálja az egészet és kb haragszik azokra, akik 'meg akarják úszni'. Itt sem értem az indulatokat azokkal szemben, akik leírják, hogy miért nem akarnak gyereket..

Btw két gyerekes anyaként mondom, hogy attól még, hogy én szeretem ezt, nagyon nagyon nem való mindenkinek és ideje lenne befejezni a nők nyomasztását meg a gyerektelenek hülyének nézését. Pláne egy olyan világban, ahol teljesen valid félelem az élhetetlen jövő.

2023. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
95%
Én egyébként úgy vagyok ezzel a megbánás-dologgal, hogy inkább azt bánjam meg, hogy nem vállaltam gyereket, mint azt, hogy igen. Előbbivel együtt tudok élni, de az utóbbival már másnak is együtt kéne.
2023. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
94%
33) pontosan így. Ha később mégis belémhasítana, hogy bárcsak lenne gyerekem, még mindig lehetek örökbefogadó- vagy nevelőszülő. De az ég mentsen meg attól, hogy hagyjam magam rávenni egy szülésre és azt bánjam meg.
2023. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
93%
33) van/volt egy subreddit, ahol szülők névtelenül kiírhatták magukból, hogy megbánták a gyerekvállalást. Rengetegen írtak, soha nem olvastam annyira szomorú leírásokat, brutális volt. Sokkal gyakoribb, mint gondolnánk, csak akkora tabu, hogy senki nem vállalja fel nyilván.
2023. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
100%
34) ismerek anyákat, akik borzasztóan szenvednek az életükkel. Nem hiszem, hogy azt tudnák/akarnák mondani, hogy megbánták a gyereket, mert nyilván őt szeretik, de az életüket nagyon nem. Az egyikük fia pl tartós beteg (szülési sérülés), apuka rég lelécelt, anyukának semmi élete nincs a gondozáson kívül. Ennél nyomasztóbb sorsot nehezen tudok elképzelni.
2023. júl. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
100%

36.

Veled ellentétben életem folyamán már több olyan szülővel is beszélgettem, aki úgy nyilatkozott, hogy legnagyobb öröme akkor volt a gyerekben, amikor megcsinálta. Felnőtt gyerekről van szó, és idős szülőről. Láthatóan nem is kedvelik egymást, semmi közös nincs bennük.

Lehet, hogy nem volt alkalmas szülő, de lehet, hogy egyszerűen annyira eltérő személyiség volt mindig is a gyerek, hogy felnőve ez lett az eredmény.

És természetesen - ahogyan már írtátok - hatalmas tabu ez a téma, ők sem sokszor mondták ezt ki.

2023. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
100%
35 éves vagyok , mióta tudom az eszem nem akartam gyereket. Jól elvagyok a párommal és ő se szeretne. Nálam szerintem gyerekkori trauma miatt van ez így. Apám alkoholista volt anyám gyakorlatilag egyedül nevelt fel minket mert nekik kellett 3 gyerek , apám hol elitta a fizetését hol nem , hol részegen jött haza hol nem . De abba felnőni és azt a stresszt gyerekként megélni hogy apad nem jött haza munkából ( kocsmazni ment ) hozzáteszem nem jó fej részeg volt konkrétan terrorizált minket. Látni anyám ahogy alig tudja összekaparni a pénz hogy rendes ebéd legyen mert apám épp úgy döntött elissza a havi fizut. Látni anyám ahogy xanaxot szed meg napi 1 doboz cigit elsziv. Előttem borzasztó családmodell van. Én nem biztos hogy jó szülő lennék, nem érzem a hiányát egy gyereknek. Teljesen őszintén a szüleimnek sem kellett volna vállalnia főleg nem 3at mind 3an a “szuper” gyerekkor miatt szorongással küzdünk. Nem mindenkinek való a gyerek , de ismerek szuper jó szülőket.
2023. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
100%

Ovodas koromtol fogva furcsanak talaltam, hogy masok kistestvert szeretnenek, babaznak es a jovobeli anyasagrol beszelnek. Sohasem dontottem, egyszeruen heteroszexualis no letemre ez az oszton kimaradt belolem.

Amugy gondoskodo vagyok. Es otven fele a kisgyerekek is nagyon aranyosnak tunnek, de nem erzek hianyt, se vagyakozast.

2023. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem akartam gyereket, nekem ez a természetes állapotom.

Se kedvem, se időm, se türelmem, se energiám nincs hozzá, és nem akarom feláldozni rá az életem.

Nekem Csak nyűg lenne az egész. Nem vágyom rá.

Nyugodt, szabad életem van, amibe egy gyerek nem fér bele. Szeretünk kettesben lenni a férjemmel és együtt időt tölteni, nem kell harmadik személy az életünkbe.

Nem szeretem a gyerekeket. Már gyerekként is fárasztott, idegesített a babasírás, nem tudom elviselni.+ az üvöltve rohangáló kölkök a játszótéren ( vagy bárhol máshol), a visítozós hisztik ha nem kapott valamelyik fagyit, vagy elvették egymás játékát a homokozóban🤣

Múltkor egy 8 év körüli kislány üvöltött végig vörös fejjel egy 6 megállós utazásomat a vonaton, mert az anyja azt mondta neki, hogy nem vesz neki csokit. Már a fejem fájdult meg tőle, borzasztó volt. Ha az én kölyköm lett volna, kapott volna 2 pofont is hogy legalább legyen igazi oka bömbölni. És ezen kívül is még rengeteg olyan dolog van ami a gyerekes élettel kapcsolatos de a hideg ráz tőle. Nekem ilyen élet nem kell az biztos. Nincs hozzájuk se türelmem, se idegrendszerem. És kb ez várna rám minden rohadt nap egy gyerek mellett. + A terhesség, szülés gondolata is elborzaszt, és A párkapcsolattól is rengeteg minőségi időt vesz el a gyerek, és egyéb időtöltésből is.

Mindenkinek jobb úgy, ha csak olyan emberek vállalnak gyereket, akik vágynak rá, és kötélből vannak az idegei😄

Ja és még mielőtt megkérdezi valamelyik gyerekmániás, ez a kérdés jelenleg az emberek, emberi tulajdonságok kategóriában van, nem a gyerekvàllalásban!!!:) + mindenki oda ír ahova akar.

2023. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!