Normális dolog lakhatási válság idején negatív megkülönböztetésben részesíteni azokat, akik a szüleiknél kényszerülnek lakni?
Az mondjuk engem is.
Én most munkakeresésben voltam és legalább 20 állásinterjun voltam. Milyen érdekes csak a képzettséget kérdezik meg, illetve előző munkák, bérigény stb.
Részemről akármit írhatsz, azzal a kikötéssel, hogy válaszolsz arra a kérdésre, hogy melyik állásinterjún érdeklődnek a veled egy háztartásban élő személyek kilétéről.
Meg persze nyugodtan reagálhatsz a többi felvetésre vagy hozhatsz új szempontokat, csak erre válaszolj, hogy állásinterjún ez mikor téma?
Elég szomorú, hogy 30 komment után egy értelmes válasz sem jött, csak skizofrén okfejtések és köpködések, még csak azt sem másolta be senki, hol anyáztam, de ilyen egyszer kommentelős 0 értékű trolloktól nem szabad csodát várni.
Na akkor most válaszolok neked, aki a többi fiókjából megerősíti a kérdésedet, hogy "engem is érdekelne", főleg ha már vagy olyan kis kedves, hogy megengeded, hogy saját választ is adhatok. ❤️
Van ilyen hogy megkérdezik az állásinterjún, hogy kivel él az ember. Volt ismerősöm is, de velem is előfordult, mint ahogy az is, hogy a családi állapotomra rákérdeztek. Írtak erről gyakorin is, hogy ez a munkáltatóknál azért "fontos", mert hogy ilyen és olyan pályázatokban nem vehet részt bizonyos lakhatásos vagy családi állapotban lévő ember. Most ez vagy igaz vagy nem, nem tudom, de ezzel is volt indokolva. Valóban nem kötelező válaszolni erre. Pont annyira, mint ahogy nekik sem kötelező felvenniük, miközben munkaerő többlet van és valamit kell dolgozni. Kamuzni is lehet. Csak aztán ne próbaidő alatt derüljön ki, vagy próbaidőn túl ne legyen mobbing. Szintén volt aki azt mondta (itt gyakorin is) hogy "tapasztalatból" mondja, hogy az otthon szüleinél lakók megbízhatatlanok és linkek. Szóval ezt a nem létezik ilyen dolgot, és hogy hazudozok ebben, ezt így nyugodtan el is engedhetjük. már ha a kis nárcisztikus egótok engedi elengedni.
De hogy kielégítsem az olcsó játék hülye gyerekeknek szindrómát, válaszolok a többire is: szavazásban és tömegközlekedésben természetesen nem akadályozza, és törvény betűileg nem esik más elbírálás alá. Pusztán emberi hozzáállások. És ez lakhatási válság idején émélyítően gusztustalan.
Azt mi van még? "Lakhatasi valsag? Volt, igen, meg a 90-es, 2000-es evek elejen is. Sot, meg elotte.
A kerdesed megerne egy osszehasonlito szociologiai elemzest. ;-)"
Feltehetőleg te meg nem a tapasztalataidból meríted eme csodás böffentményt amit itt ide böffentettél, hanem olvastad valami hatásvadász clickbaith oldalon ezt, és most gizdázol vele. Legközelebb ellenőrizd a forrást, mert ez, amit itt előadtál, ez ugyanaz a színvonal, mint mikor a trafik előtt söröző közmunkások mutogatják egymásnak riattan a telefonjaikon a clickbaithes híroldalt, ami azt írja, hogy pl. Franciák atommal támadják a közel keletet, majd ezen kezdenek el elmélkedni. 😉
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!