Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Behódolt a Lidl a nyugdíjasokn...

Behódolt a Lidl a nyugdíjasoknak: leszerelik az önkiszolgáló kasszákat az egyik üzletükben - Magyarországon miért ennyire buták az idősek?

Figyelt kérdés

Elképesztő, hogy mennyire buta nyugdíjasok vannak ebben az országban, bár sajnos úgy tapasztaltam, 30 felett is kihívást jelent egy olyan primitív eszköz használata, mint az önkiszolgáló kassza. Míg sok nyugati országban az idősebb generáció gond nélkül okostelefonozik, nálunk már ott megáll a tudomány, ha egy emailt el kell küldeniük.

Kíváncsiságból, szerintetek itthon miért ennyire visszamaradott idősek vannak?


2022. dec. 17. 16:25
 61/114 anonim ***** válasza:
28%

Az önkiszolgáló kasszák milliószor jobbak! Egyébként is utálok a kasszánál állni, mivel különösen az idősek pofátlan módon tolakodnak, beleállnak az ember nyakába. Mindemellett irritálóan büdösek, tisztelet a kivételnek.


Nem érdekel, hogy ki sértődik meg ezen! Bakker még fel sem rakom az árut a szalagra, de már nyomja oda a kosarat hogy rakhassa fel. A másik dolog, amikor a kasszánál leállnak az aprókkal! Például 340Ft lenne valami, de ők kivesznek 200Ft-ot meg egy halom öt forintost, aztán tartsák a tenyerüket, hogy az eladónő majd kiválogatja nekik, amennyi kell! Egy eladónak nem ez a dolga, mellesleg szívességből megteszi, de ugyanezt eljátsszák a buszon, szóval mindenhol várni kell miattuk. Persze ők tolakodhatnak, vagy a boltban az mennyibe kerül, az mennyibe kerül, és az mennyibe kerül?


Totál idiotizmus, a tömegközlekedésről meg ne is beszéljünk, hogy mit művelnek. Kinyalja a kormány a sehjajukat kínjukban meg már nem tudnak magukkal mit kezdeni, feleslegesen utazgatnak, vegzálják a fiatalokat. Nyugdíj mellett sem bírnak a fenekükön ülni, még elmegy dolgozni mi a fenének! Én ezt is betiltanám, ha nyufdíjas lettél ne dolgozzál cseszdmeg! Ne vedd el másoktól a helyet, undorító egy banda, és nem az Ő erényük, hogy idősek lettek. Ez önmagában nem erény, egyszerűen csak elmentek felettük az évek, de nem ők hajtották az idő fogaskerekét.

2023. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/114 anonim ***** válasza:
37%

Van egy amerikai mondás, miszerint két dolog biztos: a halál és az adók.


A magyar változatban az adó nem szerepel. Helyette a nyugdíjasok seggének kinyalása.


Az egyik dolog, amiért végtelenül boldog vagyok, hogy nem kell már Magyarországon élnem, az ún. "tiszteld az időseket" baromság. Miért kellene leborulnom valami nejlonszatyros proli előtt, mert megérte az ötvenet? Miért ne érte volna, talán széttépik a tigrisek a lakótelepen? Egész életében egy szellemi-erkölcsi katasztrófa volt, most akkor megdicsőült? Túrót...


Boldog vagyok, hogy az én gyermekeim nem ismerik az erőltetett nénizést, bácsizást. Nekik a tanár nem Béla bácsi, meg nem "Kantárné Vese Anikó osztályfőnök", és nem ripakodnak rájuk, ha nem vigyázzállásban, egész mondatban hebegik alázatosan a mondanivalójukat. Nem ordítják le őket, nem sulykolják beléjük, hogy ők buta semmirekellők, akik sohasem viszik semmire az életben, bezzeg a régi szép időkben, stb.


Nekik a tanár Mr. Joneston, aki mosolyog és bátorítja őket. Előadásokat tartanak, és nem félnek kiállni az osztály elé. Nincs beléjük verve, hogy behúzott nyakkal éljenek. Egyenrangúként vannak kezelve, nem pedig személytelen, beszámozott senkikként. A "bullying" nem létező jelenség, de ha valamelyik gyerek mégis megpróbálja, azt azonnal vasra verve viszik a szefósok közé.


Érdekes módon itt az öregek sem világfájdalomtól megtört arcú szerencsétlenként vonszolják magukat, és panaszkodnak fűnek-fának, hogy mecsoda szar életük volt. És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy de nekik milyen fasza világ volt, mert Kanada így meg Kanada úgy. Itt is rengeteg a csóró, és egészen a nyolcvanas évekig maga az ország sem volt valami nagyon eleresztve anyagilag. Egyszerűen nem irigykednek.


Szar Magyarországon meg körbeugrálják az önsajnáltató öregeket. A normális öregek meg ezért szopnak, mert titokban mindenkinek elegük van ebből, és beléjük is rúgnak érte.

2023. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/114 anonim ***** válasza:
40%

Én is a kérdezővel értek egyet.

Szörnyű ez a félelem az újdonságoktól. Ugyanez van még az akciós újságokkal is. Már nagyon sok idősnek van internete, de azért hőbörög a Feribókon, hogy nem kap már reklámújságot. Amikor javasolják neki, hogy az interneten nézze meg, akkor meg agyf@szt kap.


Ez a régi idők baromsága. Csak a megszokott a jó, mert azt ismeri. Amiről fogalma sincs, attól meg fél, ahelyett, hogy megtanulná ezt a pár lépéses folyamatot, mint pl: megfogni az árut (amit már megfogott, mikor a kosarába tette), lehúzni a szkenner előtt, elpakolni és fizetni. Közben megnyom 1 db gombot a képernyőn.


Aki meg azt írja, hogy dolgozzon a pénztáros, az csak azt felejti el, hogy itt a pénztáros annyival tesz többet, hogy ő húzza le az árut. De attól neki ugyanúgy fel kell pakolnia a szalagra mindent, fizetnie is neki kell.


Ennél már csak azt szeretem jobban, mikor visítanak, hogy nem tudnak gyorsan pakolni. Hát elárulom. Én sem. Amikor normál kasszához megyek, én nem vagyok hajlandó stresszelni magam azon, hogy gyorsan pakoljak. Nem fognak odajönni és elverni a tempóm miatt. Persze nem pakolok lassan vagy direkt lassabban, csak normál emberi tempóban. De a nyuggerekben itt is bekapcsol a félelem, fosnak még a siettető tekintettől is és akkor már vonyítanak, mint a fába szorult féreg.


A véleményem ez, plusz én is örülök, hogy sok ilyen van még, legalább én a nagyobb bevásárlásommal is gyorsabban haladok a sokszor üres önkiszolgálónál, míg a hagyományos kasszánál meg töketlenkednek a prolik.

2023. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/114 anonim ***** válasza:
57%
#63 Ha esetleg nem vetted volna észre, nem vagyunk egyformák. Nem vagyok öreg de sokszor megakadok én is ezekkel az átkozott kütyükkel. Nem nekünk találták ki ezeket a masinákat. Persze legyen a nagy üzletekben ilyen is meg hagyományos kassza is, akkor mindenki megtalálja a neki kedvezőbbet.
2023. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/114 anonim ***** válasza:
61%
63, bocs már de ha neked bonyolult az a hóttegyszerű felhasználói felület, amelyet ergonómiai szakemberek gárdája kifejezetten úgy tervezett meg, hogy egy retardált mongúz is tudja használni, akkor nem biztos, hogy a géppel van baj.
2023. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/114 anonim ***** válasza:
76%
#61 Ez az önkiszolgáló kasszáknál is úgy van. Épphogy oda lépek a kasszához, és elkezdem felpakolni amit vettem, már áll oda mögém. Múltkor már az eladó parancsolta vissza a nénit a sorba, mondván akkor se fog az előtte lévő előbb végezni, ha a seggébe áll -.-"
2023. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/114 anonim ***** válasza:
55%
#65 Ezért írtam hogy nem vagyunk egyformák.
2023. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/114 anonim ***** válasza:
61%
az űrhajók vezetése valóban sok észt igényel, de egy önkiszolgáló kassza azért elég sok ember számára értelmezhető. Aki nem képes boldogulni vele betanítás után se, az inkább lássa be, hogy korlátolt képességű
2023. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/114 anonim ***** válasza:
0%
"Nem vagyunk egyformák" - ez vajon működött volna az iskolában egy félévi bukás után?
2023. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/114 anonim ***** válasza:
34%

"Szörnyű ez a félelem az újdonságoktól."


Fél a fene! Én csak szimplán utálom az önkiszolgáló kasszákat! Jogom van hozzá! :D

2023. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!