Nek.tek hogyan sikerült elfogadnotok, hogy bármennyire is szépítjük, végérvényben rabszolgák vagytok?
Persze meg kell találni amit szeretsz az életben de ez nálam nem egy dolog és semmit sem csinálok szívesen heti 40-50 órában mert beleunok. Nyilván én vagyok a lusta mihaszna dög.
Nektek hogyan sikerült elfogadnotok, hogy nem magatokért születtetek hanem a rendszerért és másokért.
Igaza van Dszonszinak! :)
És minél visszább megyünk az időben (vagy akár szétnézünk a világ _jelenlegi_ fejletlenebb részein), látjuk, hogy nekünk baromi jó a helyzetünk.
33: ha a kérdező sztereotípiája alapján haladunk, akkor te továbbra is rabszolga vagy.
A megrendelőid, ügyfeleid rabszolgája. Hiszen nekik kell "gazsulálnod".
> Igenis a Föld összes élőlényének JÁR(na) alanyi jogon a terület,az élőhely,a növények,a vadászható halászható állatok.
Ez szerintem egy elég naiv elképzelés. A terület, az élőhely addig jár, amíg meg tudod védeni. Az élelem is addig jár, amíg meg tudod szerezni. Az élet alapvető tulajdonsága, hogy szaporodni akar. (Amelyik faj egyedszáma csökken, az nyilván idővel kihal, így minden élőlény érthető módon – ha van rá lehetőség – több utódot igyekszik létrehozni, mint ami az előző generációban volt.) Az élettér, a nyersanyagok viszont véges mennyiségben állnak rendelkezésre, így óhatatlanul velejárója az életnek a folyamatos harc az erőforrásokért. Még a növényeknél is jól megfigyelhető ez, az egyik faj elnyomja a másikat, sőt egy adott fajon belül is versengés van. Egy másik faj a szűk erőforrások miatt a lassabb növekedést, vegetálást választja. Sok parazita faj is van. Hány magja terem életében mondjuk egy tölgyfának? És abból hányból lesz tölgyfa? A többi mind a versengés vesztese, azt kapta, ami „jár”, azaz a semmit. Annak az egy-két makknak, amiből aztán tölgyfa nő, neki sem járt ez, csak erősebb volt, szerencséje volt stb… Vagy nézd meg mekkora gondot jelentenek az invazív növények, állatok, pusztán azért, mert az új területen nincsenek jelen a természetes ellenségei. Igen, az élet ha van rá mód, addig szaporodik, amíg tud.
> Ezt mi rohadtul elbasztuk azáltal hogy tulszaporodtunk
Igen, ennek nyilván vannak hátrányai. De tulajdonképpen mi is csak azt csináltuk, mint bármelyik élőlény. Óhatatlanul kitölteni próbáljuk az életteret. Csak mi intelligensek vagyunk, így sokkal jobban függetlenedni tudtunk a körülményektől, illetve sokkal-sokkal hatékonyabban tudjuk átalakítani a környezetet, a körülményeket, mint más faj. És ebben rejlik arra is a válasz, hogy miért „foglalt” a civilizált világban minden egyes apró földterület. Mert társadalomként így tudjuk maximális hatékonysággal megteremteni magunknak a szükséges életteret. Nem mondom azt, hogy ez úgy ahogy van, jó, csak azt mondom, hogy teljesen érthető, és az élet logikájából következik.
És mivel intelligensek vagyunk részben ezért is áll meg civilizáltabb környezetben a népességnövekedés. Mármint abból az nem feltétlenül tudatosuló belátásból, hogy a népesség mérete és az életszínvonal óhatatlanul fordított arányosságban áll egymással. A növekvő népesség mellett nem fenntartható ugyanaz, sőt növekvő életszínvonal.
> kiirtottuk magunk körül az élővilágot
Ez is csak részben igaz. Pl. ma az erdeinkben sokkal több nagyvad van – szarvas, őz, vaddisznó –, mint mondjuk ezer éve, mert alapvetően azokat a fajokat ritkítottuk, amik kvázi vetélytársak voltak. Ma alig vannak nagyragadozók az erdeinkben. Így aztán ragadozók hiányában a nagyvadak szaporodnak is rendesen, ha nem vadásznánk őket, akkor súlyosan elszaporodnának. Ha ma jönne el a civilizáció vége, az ember sokkal könnyebben tudna elejteni egy vadat az erdőben, mint régen. Persze csak néhány évig, mert idővel szépen visszavennék a terepet a nagyobb ragadozók is.
> A fecskéknek 3grammos agya van de amikor jön a hideg elmennek délre
A költöző állatok az állatvilág igencsak kis részét teszik ki. Igen, a fecske elmegy délre. Minden faj más stratégiát alakított ki a változó körülményekre. A fecske meg a gólya elmegy délre. A cinke, a varjú, a rigó, a veréb meg itt marad. Más fajoknak meg az életciklusa alkalmazkodott az időjáráshoz, pl. az ízeltlábúak, a halak, a hüllők nagy része. A mókus sem megy délre. Meg a vaddisznó vagy a szavas sem. A medve, a farkas sem. A mosómedve, a vidra, a sün, a nyúl, a pocok vagy a hód sem.
> mi az intelligens faj pedig évente 6 hónapig fűtjük a beton ketrecet amiben vegetàlunk
Vegetálunk. Pont, hogy nem. Pont ezzel függetlenítjük magunkat a természetes ciklustól. Télen ugyanúgy megkapsz mindent a boltban. Ugyanúgy jóllaksz, ugyanúgy vásárolsz, ugyanúgy dolgozol, ugyanúgy el tudsz menni színházba, moziba, bulizni. A természetben ritkábban járunk, bár ugye télen megy ki az ember szánkózni, síelni. (Már ha van hó, ami mostanában ritkább.) Pont a karácsony előtti időszakban pörög fel a gazdaság. Ez nagyon-nagyon messze van a vegetálástól. Még pár száz éve falun teljesen mást jelentett pl. az advent, ott és akkor az valóban egy kényszerű vegetációs időszak volt, de még azt is megtöltötték az emberek tartalommal, ilyenkor lehetett sokkal több időt fordítani az apró ház körüli munkára, tele van a téli időszak ünnepekkel is.
A fene tudja, de a tél egy nagyobb városban igencsak túlmutat a „beton ketrecben” való vegetáción.
#36 Pedig ennél jobb kommentet nem fogsz kapni, kár hogy nem érted meg. Amúgy te mit szeretnél? Visszamenni abba az időszakba, mikor 10 gyerekből 9 meghalt? Attól mert te a tavaszi melegbe kimész a Normafára és úgy látod, hogy jaj de szép ez a természet, attól az év 300 napján a természet ki akar téged nyírni, mint ahogy az állatok egy jó részét ki is nyírja. De ha te ennyire vágysz erre, akkor miért nem költözöl ki közép-Ázsia egyik eldugott fensíkjára, ahol nincs sok civilizáció és utána megmutathatod, hogy kell a természettel együtt élni.
Ui. Remélem egyszer se kapcsoltad be a fűtést, nem nyitottad meg a csapot, nem hívtad ki a mentőket, nem használtál tömegközlekedést, nem vásároltál boltban. Bár tekintve, hogy itt írogatsz az okoseszközödön a világhálón erősen kétlem.
Dzsonszi (37), a kérdező-féle feldemhedők nem képesek összefüggésekben gondolkodni, és úgy szemlélni a világot. :)
"ne legyen rabszolgaság" - és azt hiszi, hogy ez így ma megvalósítható, a ködös teóriái alapján.
Mintha egy nagy rendszerből kivenne egy fogaskereket, és azt akarná csiszolgatni. És rá sem gondol, hogy annak átcsiszolásával esetleg az egész rendszer összeomlik...
Köszönöm szépen, nekem sikerült megtalálnom azt a helyet, ahol azt csinálhatom, amit szeretek.
Kedves kérdezők, vannak olyan munkahelyek, ahol nincs két egyforma nap. Most hirtelen nem tudok ilyeneket felsorolni, de talán más megteszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!